Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvinnetek temetesre 7 eves...

Elvinnetek temetesre 7 eves és 11 eves lanyokat?

Figyelt kérdés

13 eves lanyom termeszetesen eljon, nala nem volt kerdes, erettebb, jobban erti a dolgokat.


11 evesemen erosen gondolkozok, mert elegge megviseli, meg nem volt temetesen es felek hogy nem birna esetleg a temetest.


A 7 evesemnel szinten ilyen aggodalmaim vannak, mint a 11 evesemnel.


Ti mit tennetek?



2017. ápr. 20. 18:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ki halt meg.
2017. ápr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
21%

Nem. Én is 13 voltam amikor először voltam temetesen de azt viszonylag jól viseltem. 14 voltam amikor másodszorra voltam viszint ott a nagypapám halt meg és hozzá nagyon közel álltam tehát borzasztóan viseltem.


Ha nem közeli ismerős/rokon/barát halt meg akkor lehet elvinném a 11 évest se csak akkor ha nem lesz nyitva a koporsó.


De leginkább se a 7 se a 11 évest nem vinném. "Ráérnek" még temetésekre járni.

2017. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a gyerekek is mennek, így feltételezem, hogy családi alkalom.


Így igen, együtt menne a teljes család. És sokat beszélgetnénk, mindenkivel a maga szintjén.

2017. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 évesen voltam először temetésen. A nagymamámat temették. Túl éltem, és valójában megértem a szüleimet, hogy elvittek. Szerintem hülyeség ezt úgy kezelni, mintha nem az élet része lenne. Nem egyszerű végignézni egy temetését, de kinek az? Ettől nem lesz/lenne lelki sérült, de persze a ti döntésetek.

Részvétem!

2017. ápr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
10 éves voltam, mikor meghaltak a nagyszüleim. Természetesen ott voltam a temetéseiken.
2017. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
6 evesemet ket hete vittuk. Ok meg mashogy elik meg. Nem zokognak meg ilyesmik, hanem -ha erett, ertelmes gyerekek- erzekelik a helyzet komolysagat. Fiam vegig viselkedett, csendesen fogta a kezemet es jott mellettunk. 11 eves mar abszolut erett kell hogy legyen erre, de egy jolnevelt 7 eves is. Mar nem picik.
2017. ápr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Én négy éves koromban voltam elősször. De nálunk mindenki viszi a gyerekét ha közeli a rokon. Szerintem iskolás kórtól illik elvinni, márcsak azért is, hogy hozzászokjon. Sokkal nagyobb sokk tiniként vagy felnőtt fejjel menni először.
2017. ápr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
97%
Vinném. Nálunk szokás a gyerekeket is vinni. Én is voltam karon ülő csecsemő koromban is és később is. Ez (sajnos) az élet része.
2017. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
22%
Nem vinném. Egy temetés nem olyan látvány, amit egy gyereknek látnia kell. Már a 13 éves, talán-talán benne van az érett kategóriában, hogy felfogja a dolgokat, de neki is egy nagy trauma lehet akár.
2017. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
16%
Megkerdeznem őket, hogy akarnak e menni. Elmondanam, hogy mindig történni pontosan és adnék időt, hogy vegiggondoljak, akarnak e jönni, vagy sem. Én anno már felnott voltam, amikor először temetésre kellett mennem és engem bizony nagyon megviselt, olyannyira, hogy nem is voltam azóta se és nem is fogok menni.
2017. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!