Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvinnetek temetesre 7 eves...

Elvinnetek temetesre 7 eves és 11 eves lanyokat?

Figyelt kérdés

13 eves lanyom termeszetesen eljon, nala nem volt kerdes, erettebb, jobban erti a dolgokat.


11 evesemen erosen gondolkozok, mert elegge megviseli, meg nem volt temetesen es felek hogy nem birna esetleg a temetest.


A 7 evesemnel szinten ilyen aggodalmaim vannak, mint a 11 evesemnel.


Ti mit tennetek?



2017. ápr. 20. 18:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne rugózzatok rajta, legyen egy egyértelmű döntés. Akármi lesz, eltudtok menni onnan, mindenki meg fogja érteni.
2017. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
80%

Én elvinném őket, és figyelnék rájuk, ha valamelyiknek sok, félre tudjak vele menni.

És tudom ez most furán hangozhat, de ha esetleg urnás temetés lesz, arra külön fel kell készíteni őket.


Részvétem!

2017. ápr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
11%

Egyértelműen NEM.

És nem kérdezném meg őket.

2017. ápr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem egy szeretett csaladtag temetese nem az a program amikor eldontheti akar-e.....hozzatartozik az elethez. Foleg egy 11 evestol mar elvarhato hogy ne a kedve hatarozza meg ezt. Mar nem olyan kicsi, szoval az a nem mindegy, hogyan talalod neki. Nem kell inesztgetni azzal, mi fog tortenni, termeszetesen kell kezelni. Ha neadja az eg apjaval tortenik valami, oda sem megy, mert nem akar? 11 eves, kamasz! Nem egy 3-4 eves aki nem erti mi tortenik.


6 eves gyerekem olyan szepen kezelte, hogy egy szavunk nem lehet. Nem razta meg, elfogadta, hogy dedi meghalt, elbucsuzunk tole es mivel o is csaladtag es szerette, ezert o is.

2017. ápr. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
95%

Egyebkent pont iskolas korban mar meg lehet tanitani a gyereknek, hogy vannak dolgok az eletben amiket egyszeruen illik megtenni. A temetest senki nem szereti es sokan nem birjak. Mi lenne ha senki nem menne aki nem birja? Minden szerettunk temetesen 2-3 ember allna ott a sir mellett.....

Ha gyerekkorban ezt megerti es felfogja, egyebkent sokkal kevesbe fog viszolyogni felnottkoraban. A valaszokbol is lathato, van aki nem ment gyerekkent es hat most sem..pedig ez -es ne haragudjon meg senki- tiszteletlenseg a szeretteinkkel szemben. Felnott korban legalabbis, de szerintem mar nagyobbacska gyermekkorban is az ha valaki azert nem megy mert nem akar mert nem birja..senki sem birja.

2017. ápr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Koporsos temetes lesz, edesanyam testvere rendezte az egeszet, a koporsot lezartak, mar megnezni sem lehet.

Ismetelten koszonok szepen mindent, mar nem lesz lacafaca, megyunk mind az oten (ugy ertem ferjem en, gyerekek), es most is fenn all, hogyha nem birjak, akkor vagy lejjebb megyunk a padokhoz, vagy a tomeg vegebe.

2017. ápr. 21. 08:18
 27/34 anonim ***** válasza:
59%

#24

Nem, nem "elvárható" egy akárhány éves gyerektől, hogy kötelezően menjen el egy temetésre. Ha ugyanis azt mondja, hogy számára ez túl nagy megrázkódtatás lenne, akkor nem vinném.


Ugyanis egy szülőtől ELVÁRHATÓ, hogy segítse a gyerekét, és óvja a lehetőségekhez képest. Így ha elkerülhető egy 11 éves számára a trauma, akkor elkerüljük. Mert a szülője vagyok és ez a dolgom. Nem pedig az, hogy értelmetlen dolgokba kényszerítsem. Majd 15 évesen jön temetésre. Ennyi.

2017. ápr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
45%

27, es ha 15 evesen is azt mondja, akkor se viszed? Hol huzol hatart? Meg jo hogy azt mondja nem akar, ha valaszthat. Ki akarna menni onszantabol? Egy 11 eves mahilnap felso tagozatos iskolas, mar elvarhato a felelosseg es illemtudas.

Szerintem a kedves kerdezo jol dontott, reszvetem es kivanom a legjobbakat!

2017. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk nekem a 6 evesemnel nem volt kerdes, eljott (ahogy irtam is), szepen viselkedett es nem lett lelkibeteg, erezte hogy komoly alkalom van, de az egvilagon semmi furcsa vagy szelsosegesreakcioja nem volt. Valoszinuleg azert, mert 4 evesen is volt mar a dedipapaja temetesen, mondta is az elejen hogy dedipapat is elbucsuztattuk.

Mig ha ereztetem a gyerekkel hogy ez annyira borzasztoan traumatikus esemeny, hogy ne jojjon mert nem birja, es majd 14 evesen szembesul eloszor egy ilyennel, SOKKAL megrazobban fogja erinteni. Ez egeszen biztos.

2017. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
32%

#28

Ott húzok határt, hogy fölöslegesen nem traumatizálom a gyereket. És mint felelős felnőtt, tudok különbséget tenni aközött, hogy valami traumatizálná a 11 évesemet, vagy csak lusta hozzá 15 évesen.


Az illemhez ennek semmi köze. Nincs az az illemszabály, ami miatt traumatizálnám a gyerekemet 11 éves korában, ha azt mondja, hogy ő ezt nem tudná kibírni. Azért vagyok az anyja, hogy megóvjam, és PONTOSAN TUDJAM, hogy semmilyen felelősséget és illemet nem tanul abból 11 évesen, ha temetésre KÉNYSZERÍTEM. Semmit.

Csak annyit, hogy hozzám sem fordulhat az érzéseivel, mert leszarom őket.

2017. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!