Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiderült, hogy csak állandó...

Kiderült, hogy csak állandó fekvéssel van esélyem egy terhesség kiviselésére. Más is volt/van (sajnos) így? Hogy lehet 7-8 hónapot így bírni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk babát. Már nagyon rég óta várjuk...

Nem rég volt egy középidős vetélésem. Kiderült, hogy olyan gyenge a méhnyakam, hogy nem mehet rá a növekvő méh és a baba súlya, mert kinyílik, ráadásul észrevétlenül, görcsök, vérzés nélkül. A következő terhességnél szinte az elejétől a végéig feküdnöm kell majd. Ahogy nő a súly, úgy majd az ágyat is meg kell dönteni majd, hogy a gyomrom felé menjen.

Nyilván, mindent kibírok azért, hogy gyerekünk lehessen, de azért ez nem egy egyszerű helyzet... Olyanok tapasztalatára vagyok kíváncsi, akik voltak hasonló helyzetben. Előre is köszönöm, ha valaki ír!


2017. ápr. 22. 09:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nekem ezt 'osztotta a gép' -nem tehetek róla. Ennek ellenére én/mi is szeretnénk igazi családdá válni, mint bárki más. Meg kell küzdenem ezzel; de valahol legbelül érzem, hogy a kitartásom/unk nem marad jutalom nélkül és egészséges gyerekünk/ gyerekeink lesznek!

Úgyhogy én nem adom fel ilyen könnyen!

2017. ápr. 22. 18:34
 12/12 anonim ***** válasza:

Nalunk egy korai (missed ab, 11 het) es egy kozepidos (fertozes miatti magzatburok-repedes, 23 het) volt a kortortenetben. Utana a harmadik terhessegnel kinyilt a mehszaj a 27. heten. Eszrevetlenul tortent, veletlen szerencse hogy pont esedekes volt a nogyogyasznal rutinvizsgalat..... Onnan korhaz es szigoru fekves. 2x2 adag tudoerlelo, magnezium hegyek, stb. Nehez volt, de sok segitseget kaptam, bennem pedig nem volt kerdes, hogy a babaert mindez megeri. 2 honapot huztunk ki, es igy 35+5-re szuletett meg a kislanyunk. Egeszsegesen, azota mar 6 honapos es mindenben utolerte a kortarsakat.

Igaz Rad tobb fekves var, de a mutet sokat segit (korhazi szobatarsnal bevalt) es igy lesz idod rakeszulni lelkileg a baba erkezesere, es tudsz sokat olvasgatni, stb, amiket az elottem valaszolok is irtak mar. Plusz azert nem mindegy, hogy felkelhetsz-e legalabb wc-re, furdoni, stb.

Persze konnyu mondani, hogy a gyerekert mindent, de nalam is voltak melypontok. A parom, baratok, csalad, szobatarsak rengeteget segitettek, hogy lelkileg birjam. A fizikai fajdalmat pedig egyszeruen kikapcsolta az agyam. En voltam az egyetlen a szobaban, aki nem erezte kenyelmetlennek az agyat, pedig en voltam csak, aki ki sem kelhetett belole :-) az ember hihetetlen lelkierot tud felmutatni, amikor igazan szukseg van ra!

Drukkolok, hogy osszejojjon a baba es minden rendben menjen. Gondolj arra, hogy most mar tudnak a problemarol, meg tudjak elozni a bajt, es Te is tudod mire kell vigyaznod.

Sok sikert kivanok hozza!

2017. ápr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!