Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális hogy irigy vagyok?

Normális hogy irigy vagyok?

Figyelt kérdés
Mármint tudom az soha nem normális, de ki kell írjam magamból. Van egy csodás kislányom akiért 4 évet küzdöttünk végül lombikkal sikerült teherbe esnem. Sajnos esély sincs rá hogy természetesen sikerüljön a tesó ezért elhatároztam hogy ő egyke marad, és ezt teljesen elfogadtam. Egyébként sem férne bele az életünkbe még egy gyermek, nem is éreztem késztetést hogy ezt boncolgassam boldog voltam hogy ő van nekünk. Segítségünk nincs, és anyagilag is megterhelő lenne. A legjobb barátnőméknél most született meg a második gyerek és én annyira, de annyira irigy vagyok. Egyszerűen nem ismerek magamra. Még a 4 év alatt sem éreztem ezt egy kisbaba után. Akik eldöntötték hogy 1 gyermeket vállalnak szoktak ilyet érezni? Lehet megint neki kéne állni az orvososdinak? Elmúlik majd ez a vágy?
2017. máj. 10. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem normális.

Addig normális, hogy hirtelen rádöbbensz, hogy mégis akarsz még egy babát, és ezerrel rohansz a dokihoz, hogy újra belevágnál.

Az irigység csak megkeseríti az életedet és tönkreteszi a barátságodat.


Dönts el, hogy miért nem akarsz gyereket: mert csak lombikkal lehet vagy mert nem bírjátok el anyagilag, és ha a probléma megoldható, vágjatok bele újra.


Ahogy te nem tehetsz arról, hogy csak lombikkal jön össze, a barátnőd se tehet arról, hogy neki meg sima ügy volt. Egy igazi barát örülne a boldogságának, nem irigykedne...

2017. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

"Sajnos esély sincs rá hogy természetesen sikerüljön a tesó ezért elhatároztam "


Itt a baj. Nem azért nincs kistesó, mert nem szeretnél, hanem mert nem lehet. Így érthető, hogy vágyakozol utána, és irigyled azt, akinek sikerül.


Ha így érzel, igen, vágj bele, bár az anyagi részt nem fejtetted ki. Ha belefér, maximum kicsit össze kell húzni, akkor az ne akadályozzon meg.

2017. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2017. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Az a nem normális, hogy a "legjobb barátnődre" vagy irigy!

A barátokkal nem szoktak ìgy viselkedni!

Te csak belemagyarázod ezt a sok mindent, valójában pedig az a baj, hogy nagyon is vágyyz 2.gyerekre. Ezt neked èsa fèrjednek kell tudni, hogy hogyan legyen.

Ès emiatt nem a barátnődre kell irigykedni!

2017. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogY nem vagyok képmutató, és attól nem vagyok rossz ember vagy rossz barát. Sokan úgy fejeznék ki az irigységüket hogy majd biztos nehéz lesz neki két gyerekkel, vagy biztos jön majd a tesó féltékenység, vagy hogy nem lesz ideje semmire. Tudom mert látom hogy mindenki ezzel tömi a fejét, és azt is tudom hogy ezek az emberek is irigyek csak nem merik kimondani úgy mint én. Szeretem őt, és nagyon örülök a boldogságának. Csak mikor küldi a képeket, és videókat a két kicsiről mindig összeszorul a szívem hogy én ezt nem fogom tudni a lányomnak megadni. Igaz, őszinte barátság ritkább mint az igaz, őszinte szerelem. A mienk az, szóval neki is elmondtam hogy érzek, és teljesen megértu, támogatja az ötletet hogy újra neki fogjunk a lombiknak. A férjem is szeretné, csak én nem szeretném megkeseríteni az életünket a mindent elsöprő vággyal amivel egy ilyen kezelés jár. Főleg nem szeretném egy percre sem elfelejteni a hálát amiért van már egy egészséges gyerekünk. Tudom jó most itt bírálni, és véleményt alkotni, a kérdés kiírásakor számítottam erre is, de szerintem ez picit bonyolultabb, amit nyílván senkitől nem várhatom el hogy így ismeretlenül átlássa. Mindenkinek megy a zöld ketecske, és köszönöm a válaszokat. 😊 Anyagilag úgy állunk hogy meg van mindenünk, de félre tenni már nem tudunk, és a mi esetünkbe egy lombik 460 ezer forint. Így értettem. A férjem venne fel hitelt hogy kifizessük, de én nem szeretnék.
2017. máj. 10. 14:44
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
normális. én is irigy vagyok mindenkire akinek van 2. gyereke, mert én is akartam volna 3 gyereket, de az első után elhagyott a párom, és nem valószínű hogy mással gyereket vállalok majd. nagyon rossz, tudom, de gondolj arra, hogy ennek így kellett lennie. inkább adj meg mindent amit tudsz a lányodnak, mint hogy 2 babával anyagilag rossz helyzetben éljetek.
2017. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Termeszetes emberi erzes, hogy valamit akarsz es nem lehet ezert irigyled azt akinek megvan. Ettol nem leszel rossz hiszen nem vagyunk robotok.

Attol leszel rosszha ezt az erzest cinikus megjegyzesekbe fojtod a baratnodek fele, azonban ha ezt elnyomod es nem engeded hogy ez kozetek alljon, akkor nincs baj hisz az erzeseinkrol nem tehetunk, csak a tetteinkrol es szavainkrol.


Koncentralj arra ami 1 gyerekes anyukaknak elony: a gyerekednek nem kell osztoznia a figyelmedben, csak neki vagy, tobb energiat/figyelmet/idot/programot/penzt fordithatsz fele. Ez ilyen, mindennek van jo es rossz oldala, neked most az egykeseg jo oldalara kell koncentralnod.

2017. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
7-es! nagyon szépen megfogalmaztad, teljesen egyetértek, és igen normális az irigység szerintem is, de meg kell tanulnod kezelni.
2017. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

Tb-re csináltasd a lombikot a gyógyszerekért nem kell 460 ezret fizetni.

Mi 3 éve próbálkozunk volt már 2 sikertelen inszeminációnk és csak jövő júniusba lesz a lombikunk.

Én is elhatároztam h ha csak 1 gyerek lesz akkor 1 gyerek lesz. Elég egyszer végig csinálni ezt az egész procedúrát.

Ezt nektek kell eldönteni h tényleg szeretnétek e vagy csak pusztán irigységből.

2017. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Neki kéne-e állni az orvososdinak? :)

Te magad írod, hogy nem fér bele az életetekbe még egy gyerek, sem anyagilag, se másképp. Állítólag elfogadtad, hogy egyke lesz. Szóval így nem normális. Legalább magaddal légy őszinte.

2017. máj. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!