Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sírós anyának sírós babája...

Sírós anyának sírós babája lesz. Mi igaz ebből?

Figyelt kérdés
Régi mondás, de sokaktól hallottam már, hogy ha a kismama stresszel a terhesség alatt akkor a baba miután megszületik sírós lesz, illetve ha nyugodt az anya, nem idegeskedik semmin akkor a pici is csendes, jó alvó lesz. Van összefüggés? Igaz vagy csak kitaláció?
2017. máj. 11. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Több gyerekpszichológus is mondja, hogy a gyerek már magzatként megéli a stresszt. Az anyán keresztül érzi.

Igen, van összefüggés a kettő között.

2017. máj. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Egy nagy kamu az egész!

Én sajnos mindkét terhességet egy merő stresszben és sirásban éltem meg. Teljesen más mindkét gyerek. Az első nem volt sirós sem semmi csak a dackorszak volt nehéz de az kinek nem. A második gyerek meg mindenen elbőgi magát. Most javult már a helyzet de ő nem olyan kitartó meg próbálkozós mint az első gyerekem.... Erről ennyit szerintem.

2017. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én terhességem is sok sírással, sok stresszel telt. A kislányom nagyon nyugodt baba.
2017. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodt terhességem volt, stresszmentes, traumamentes, alkohol és dohányfüst mentes stb.. a baba meg állandóan sírt. Az elején is hasfájós volt de amúgy is érzékeny kisgyerek, most pl másfél éves és a múltkor fúrtak mellettünk és elsírta magát rajta. A hasfájással kapcsolatban meg, IBS-es rossz emésztésű vagyok, ő is érzékeny pocakú sajnos.
2017. máj. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

hát én nem vagyok stresszelős típus, nagyon is nyugodt vagyok, a lányom is az, most már 3 éves, fát lehet vágni a hátán. de babának sírós volt.

a húga nem volt sírós babának, most viszont meg sírósabb...

szerintem minimálisan van csak annyi összefüggés, hogy ha a szülő hirtelen természet, akkor a gyermek azt látja példának, nyilván akkor ő is hirtelenebb lesz.

2017. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, akkor mostantól bömbölést tervezek, mert eddig mindig böjtöltem a fene jó kedvemet. :-)
2017. máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se igaz.

A harmadik terhességem alatt állandóan stresszeltem, életem (egyik) legnehezebb időszaka volt.

Ehhez képest a legkisebb igazi "eszik-alszik" baba. Nyugodt, mosolygós, nagyon ritka, hogy pityeregni kezd. Igazán sírni az oltás óta nem is hallottam.

Bezzeg a két nagyobb. :( A legnagyobb hasfájós volt, mindenkinek kemény időszak, rengeteg sírással. A középső is többet sírt, igazi kétemberes baba volt.

Nem gondoltam, hogy most egy igazi kis angyalt kapok. :) Valami nagy jót tehettem mostanában. :)

2017. máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az elsővel végig stresszeltem munka, építkezés, családi történések miatt, mégis jó alvó volt, ahogy én is. A másodikkal sokkal nyugodtabb voltam, ő is jó alvó volt és nyugodtabb gyerek, mint a nővére. De ez bármiből adódhat, genetika, a rutinosság, akármi...
2017. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ha ez igaz, akkor nálam bejött.

Viszont érdekes a kérdés, hogy vajon mitől sírós valaki és mitől nem..

Én babaként sírós voltam, a fiam viszont teljes nyugodtság. Jó alvó, önállóan játszik, elvan magával (5 hónapos), higgadt.


Én inkább úgy gondolom, hogy ez nem örökölhető, ez abszolút személyiség függő.

2017. máj. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!