Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki fiatal kismama, avval...

Aki fiatal kismama, avval bunkóskodnak?

Figyelt kérdés

Elég bántó beszólást kaptam, ez ihlette a kérdést. 22 évesen estem teherbe, és bár állítólag többnek nézek ki, többen is furcsállkodva néznek rám, még a kórházban is, mintha ennyi idősen kizárt lenne a terhesség.

Valaki rá is kérdezett konkrétan, hogy becsúszott? Annyira rosszul esett, mert nem csúszott be, fél évig próbálkoztunk, amikor összejött.

Szerintetek miért előítéletesek alapból? Nem vagyok roma, párom sem, mindkettőnknek van állása, és a saját lakásunkban élünk, ezért akartunk családot alapítani. Illetve mert egyikünk sem éretlen tini már.

Más is járt így, nagyon érdekel fiatal anyukák véleménye, vagy bárki tapasztalata, akit sérelem ért.



2017. máj. 16. 21:37
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
35%
Nos, nem vagyok kismama, de nem is leszek (fiú vagyok), de édesanyám 23 éves volt amikor velem lett terhes. Szerintem sokan manapság karriert akarnak család előtt,és furán néznek arra, aki nem így vélekedik
2017. máj. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

Értelmes ember nem.

Nálunk a szülészeten csak egy fiatal volt, aki valami buliból esett be szülni, mindenféle csomag nélkül.

Senki nem szólt be neki, csak azon voltak kicsit kiakadva, hogy semmi nincs nála, de ezért sem szóltak be

2017. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
38%

Mert a nagyon fiatal anyukak (egyetemrol/foiskolarol epphogy kinott koruak) legtobbje akkor kezd munkat keresni. Akinek ennyi idosen lakasa van es bevallaljak a babat, sok esetben nem dolgoztak, van egy idosebb pasijuk es a lakasukat a szuleik vettek. Ezert nezhetnek furan a nagyon fiatalokra.

Mert veglet. Masik veglet pedig aki 35 evesen meg csak bulizik es pasizik, de nem 40 korulre tolja a gyerekvallalast. Rajuk is furan neznek.


Nyilvan a kegegeszsegesebb az arany kozeput: dolgozni,,tenni a lakasert, megtakaritast gyujteni sajat erobol es 25-30 korul gyermeket vallalni x ev munkaviszony utan. Ha valaki nem igy csinalja, az masoknak fura lehet.

2017. máj. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
37%
* de 40 korulre (nem kell oda a "nem")
2017. máj. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
72%

gondolj csak az olyan lányokra akik 14 évesen "anyukák" ne te érezd magad kellemetlenül járj csak emelt fővel ha büszke vagy a babódra ilyen emberek mindig is lesznek de te csak magatokkal törődj hiszen sokat vártatok rá :)

30 hetes kismama.

2017. máj. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
50%

Tölem is kérdezték már páran hogy becsuszott e meg hogy hol az apa.

Nem kell ilyen emberekkel foglalkozni.

Én ráadásul egyedül nevelem,igaz már van páromg

En 25,lanyom 2,5.

2017. máj. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
50%

Tölem is kérdezték már páran hogy becsuszott e meg hogy hol az apa.

Nem kell ilyen emberekkel foglalkozni.

Én ráadásul egyedül nevelem,igaz már van párom.

En 25,lanyom 2,5.

2017. máj. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
15%

Azért bunkóskodnak, mert már nem az van, mint anyukáink idejében, h normális volt 20 évesen szülni.


Ma csak a felelőtlenek szülnek fiatalon, meg akik nem akarnak se tanulni, se dolgozni. Te melyik kategóriába tartozol?

2017. máj. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó válasza részben elég bunkó, de van benne igazság.


20-25 évvel ezelőtt más helyzet volt. Anyám 17 éves kora óta dolgozott a leendő szakmájában, mellette leérettségizett. Apám szintúgy, amikor megszülettem házasok voltak, önállóan eltartották magukat, igaz albérletben éltünk de nem rosszul, idővel saját házat vettek, szépen felújították.

Veled egy korosztály vagyok, anyáméknak ennyi idősen minden szükséges dolog megvolt egy gyerekhez, nekem nincs, a kortársak nagy részének nincs, sokan még tanulnak, mások ép pályakezdők és eszi őket a fene mert nem tudnak elhelyezkedni. A korosztályomból való ismerőseim java nincs olyan helyzetben, hogy gyermeket vállaljon.

Egy barátnőm kismama, imádja a babáját, de kiszolgáltatva érzi magát, a tanulmányit félbehagyta, a párjától függ.

Egy rokonomnak is most született gyereke, egy részem irigy, hogy fiatalon lett anyuka, a másik részem mélyen szánja. Ne menjünk bele milyen körülmények közé szült, de a lökött kamasz öcsém is belátja, hogy nagy butaság volt. Van még egy két ismerős aki fiatalon lett anya, sajnos nem az az általános, hogy boldog kapcsolatban, ideális körülmények között várták a gyereket.

2017. máj. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%
Persze, hogy bunkóskodnak, hisz ilyen nép a magyar. Az itteni válaszokból is látszik. Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki hány évesen vállal gyereket. Nem tudhatja, hogy miért annyi évesen vállalt. Lehet 18-22 évesen is ideális volt a helyzete hozzá élősködés nélkül. Nem itt tartana az ország, ha bunkóskodás, egymás életében és pénztárcájában túrkálás helyett mindenki a saját dolgával foglalkozna.
2017. máj. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!