Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki fiatal kismama, avval...

Aki fiatal kismama, avval bunkóskodnak?

Figyelt kérdés

Elég bántó beszólást kaptam, ez ihlette a kérdést. 22 évesen estem teherbe, és bár állítólag többnek nézek ki, többen is furcsállkodva néznek rám, még a kórházban is, mintha ennyi idősen kizárt lenne a terhesség.

Valaki rá is kérdezett konkrétan, hogy becsúszott? Annyira rosszul esett, mert nem csúszott be, fél évig próbálkoztunk, amikor összejött.

Szerintetek miért előítéletesek alapból? Nem vagyok roma, párom sem, mindkettőnknek van állása, és a saját lakásunkban élünk, ezért akartunk családot alapítani. Illetve mert egyikünk sem éretlen tini már.

Más is járt így, nagyon érdekel fiatal anyukák véleménye, vagy bárki tapasztalata, akit sérelem ért.



2017. máj. 16. 21:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
43%

#8

Ment a piros kéz természetesen. Utálom az ilyen nőket. Szerintem te vagy a beképzelt mérnök. Az is hatvanas % volt.

2017. máj. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
65%

22 éves vagyok, 3 év munkaviszonnyal (elég jó fizetéssel a nyelvvizsgáim miatt.) A vőlegényemmel 7 éve vagyunk együtt, az én örökölt lakásomban lakunk (na persze ez is probléma, mintha én kértem volna, hogy haljanak meg a nagyszüleim...) És őszintén semmi sem tartott vissza a gyerekvállalástól.

Az első orvos akihez elmentem egy bunkó volt, de utána találtam normálisat. Amúgy nem nagyon érdekel az emberek véleménye, anyukám 19 volt mikor szült, így én is mindig fiatal anyuka szerettem volna lenni.

2017. máj. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 jafnrétti ***** válasza:
46%

A nagyobbik gyerekemmel 20 évesen voltam terhes. Nem nagyon voltak bunkók sehol, kivéve a körzetes nőgyógyászt (nálunk lakóhely, utca szerint van felosztva, hogy ki melyikhez tartozik, és nem lehet variálni), hát akihez én tartoztam, az egy tuskó volt, igaz, nem csak velem, mindenkivel. A terhességem legvégén derült ki, hogy orvosnak is csapnivaló amúgy.


Mindenki más teljesen átlagosan, a megszokott módon viselkedett. De egyébként én amúgy is azt tapasztaltam, hogy nem szoktak erre már nagyon megjegyzéseket tenni. A másodikat jóval később szültem, ott már ez nem volt érdekes, viszont a kórházban volt egy 17 éves szobatársam, amúgy egy tök aranyos kis anyuka, látszott, hogy nagyon szereti a babáját, és szépen el is látta, de azért le se tagadhatta volna, hogy még nagyon fiatal. De vele is teljesen normálisan viselkedett mindenki, pont úgy, mint bárki mással az osztályon.

2017. máj. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 jafnrétti ***** válasza:
42%

Ja, a "nem akarnak se tanulni, se dolgozni" gondolatra: 20 évesen, két év munkaviszony után mentem szülni, gyed alatt folyamatosan tanultam otthon, gyerek mellett szereztem plusz egy szakmát és diplomát is, és természetesen egy idő után dolgozni is "visszamentem", igaz, nem oda, ahonnan eljöttem.

Na és te, kedves 8-as, te melyik kategóriába tartozol? Lenne pár tippem.

2017. máj. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
23%

Jafnrétti, ha ez igaz, amit leírsz, akkor tia gumit nem tudtátok használni. Látod, mindenki belefér valamelyik kategóriába.


Hogy én melyikbe tartozom? Én nem iskolapadból kiesve szültem gyerekfejjel.

2017. máj. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
68%
Megértelek kérdező, én is tapasztaltam ezt. 19 évesen lettem terhes tervezetten, 8 hónap próbálkozás után Clostival, egy vetélés után. Megszenvedtük, hogy babánk legyen, és nagyon rossz érzés, amikor valaki csak benyögi hogy "ja tuti becsúszott". 20 évesen szültem, most 21 vagyok, a fiam 1 éves nemsokára. Nagyon jó anyának lenni, nem bántam meg semmit, közben tanulgatok amíg itthon vagyok, 2 éves korában megyek vissza dolgozni. Meg van mindenünk, nem azt mondom hogy nagyon gazdagok vagyunk, de jut mindenre és félre is tudok tenni szépen lassan. Ne hallgass az ilyen emberekre. Semmi közük hozzá amúgy is.
2017. máj. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
75%
Férjnél vagyok, 30 múltam, van saját házunk, autónk, megtakarításunk, mégis többen megkérdezték: és tervezett baba volt? Ez a kevésbé bunkó megfelelője a "becsúszott?" kérdésnek. Szóval sajnos nem kor függő, pofátlan emberek mindig lesznek!
2017. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, szerintem a legtöbben csak irigykednek.

Ezekből a válaszokból is látszik. Miért lenne baj, ha valaki örökölt vagy a szüleitől kapott lakást?Itt Magyarországon csak az a jó, elfogadott, ha vérrel és verejtékkel szerzed meg a dolgokat? Egy frászt. Aki kevésbe "szerencsés" az hangoztatja, hogy ő többet ér, mert keményen megdolgozott érte. Rájuk kell hagyni és nem törödni az ilyen rosszindulatú emberekkel.

Tök jó, hogy 22 évesen van lakásotok, stabil kapcsolta, ide mehet a baba.

2017. máj. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
56%

Őszintén mondva,nem emlékszem ki mit kérdezett már,nem is érdekelt. Az elsőt iskolapadból kiesve szültem (szakképzés). Nem voltak bunkók a kórházban velem,a romákkal igen.

Most várom a harmadikat a férjemtől, 26 éves vagyok. Albérletben élünk.

És van valakinek köze hozzá? 400-500 ezerből bőven megélünk,és ebből a családi adókedvezményt és a gyedet általam kaphatja férjem. Ha nem szülök,csak a fizetése van. A második és harmadik között egy év lesz,a második előtt dolgoztam,de mivel párom jobban keres,ő kéri az adót és gyedet is. De azt mindenki mondja,hogy az én bevételem. Nem érzem magam rosszul,ha valaki gondol valamit rólam,nincs a fejemre irva hogy hány éves vagyok,dolgozom-e. Ha meg 16-nak néznek,nem az én bajom.

Autónk van,házat is fogunk venni és igen,hitelre mint az emberek nagy része.

2017. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
74%

Ne foglalkozz a beszólásokkal. Nagyon sok jó oldala van annak, ha valaki fiatalon lesz anya - mint ahogy annak is, ha csak később. Sokféle életút van, de vannak, akik ezt képtelenek felfogni.

Sok boldogságot Nektek :-)

2017. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!