Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyi havi jövedelemre...

Ti mennyi havi jövedelemre vállaltatok 2. vagy 3. babát?

Figyelt kérdés
2017. máj. 26. 16:44
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
74%
Férjem 550-600 e keres én 185 e. Most tervezzük a másodikat, jövőre belevágunk.
2017. máj. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
43%

"olyan szakmát kell választani amiből meglehet élni, kedves kételkedő."

Nem mindenki reál beállítottságú. Kettes diplomával - azt is 5-9 év alatt szerzik meg sokan - pedig egy normális munkahely nem vesz fel embert. Nem lehet mindenki mérnök vagy informatikus. Elég szomorú, hogy szinte csak őket fizetik meg rendesen az országban. Bár Ausztriában a kukás kap 7-800 ezret, miközben az árak ugyanezek. Mi éltünk ott. De erre csak azt tudom mondani, hogy minden nép olyan életszínvonalon él, ahogy megérdemli. Nem sok olyan nép van a magyaron kívül - főleg Európában - , amelyiket ennyire semmibe lehet nézni, mert megtehetik, nincs következménye. Erre van igény. Egy normális országban nem nézi le a társadalom és nem fizetik alul pl. az ápolókat, tanárokat, szakácsokat, tűzoltókat. Megtörtént eset ; jeles biológia diploma + felsőfokú német nyelvvizsgás ember vidéken nem talált munkát, Pesten is csak nettó 90 ezerért. Auszrtiában nettó 2300 euro a fizetés. Ennyit arról is, hogy aki Magyarban nem boldogul, az máshol sem.


A kérdésre válaszolva pedig : minimum netto 3000 euro. Direkt nem Ft, mert Magyarországon egy gyereket sem vállalnék. Nemcsak a fizetések miatt nem, hanem az emberek miatt sem.

2017. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 sajtfa ***** válasza:
85%

Nem panaszkodom csak mindenki azt mond amit akar én láttam még senki vagyonát xd arctalanul könnyű

Én jól vagyok igy

Van egy 3 szobás kertesházam meg nullahitel

Három gyerek boldogság szeretet

2017. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
62%
ki beszélt arról hogy sak reál teruleten lehet jól keresni??? apósom asztalos 600-700 korul szed ossze egy hónapban!!! a barátnőm humán oldalon alkalmazott, 400 korul visz haza....én magam pl ertekesitokent vittem haza volt honap hogy egy millio fellett....az ember talalja ki miből tudna megélni és abban legyen a leheto legjobb
2017. máj. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
72%

4.vagyok, lathato a fizunkon hogy mi az elso babanal sokkal kevesebbet kerestunk, most meg sokat. Ennek oka egyszeru: mindketten hajtottunk ezerrel, es eloleptettek minket, o bolti eladobol boltvezeto ma mar, en egyszeru adatrogzitobol csoportvezeto lettem egy komolyabb reszlegen az irodaban.

Nem kellett hozza csoda csak kitartas es szorgalom, mindkettonknel. Mindketten diplomasok vagyunk, de a munkankhoz nem feltetel a meglete, csak elony. En angolul beszelek, ez viszont feltetel a vezeto beosztashoz, mert napi szinten kell hasznalni.


Es hogy miert logok gyakorin? Mert erdekel a gyerekneveles kategoria :) A jol keresok is szoktak kikapcsolodni neha ilyesmivel.

2017. máj. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
68%

Hú,ez nekem is fura,hogy mindenki ennyit keres.Vagy csak nem írnak azok akik kevesebbet?

Mondjuk én nem panaszkodhatok,mert a férjem Ausztriában dolgozik,tehát a mi bevételünk is 500 fölött van,de ha itthon dolgozna,akkor kevesebb lenne.

én csodálkoznék,ha ez lenne az átlagos bevétel az

országban,mint amit itt írtok.

ha itt vki feltesz egy ilyen kérdést,mindig csak 500 ezer feletti válaszok érkeznek kevés kivétellel. Ez miért van vajon?

2017. máj. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
41%

egy biztos, ha valaki jól keres, arra büszke, szívesen írja le...ha valaki rosszul keres, nem szívesen beszél róla...végül is logikus. nem reprezentatív a "kutatás".

viszont a bruttó átlagjövedelem 280 000 Ft körül van most, tehát aki szerint képtelenség hogy ketten egy háztartásban 300.000 Ft-nál többet keressenek, az húzza ki a fejét a homokból, és törődjön bele, hogy ő keres átlagon alul.

2017. máj. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
62%
Aki keveset keres nem szivesen irja le, megertem. Anno en egyszer leirtam, de panaszkodas szaga volt, rajottem, amugy is csak frusztral hogy bezzeg masok milyen sokat, szoval kitoroltem es kileptem a kerdesbol. Most mar leirtam es el is kuldtem, mert rajottem jo pelda masoknak hogy ha hajtasz es jo vagy abban amit csinalsz igenis itthon is lehet szepen keresni, nem kell kitelepulni kukasnak meg szobalanynak vagy mosogatonak.
2017. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
66%
A másodikat 250-re
2017. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
78%
Még csak az elsőt várjuk, de 360ra (nettó) vállaltuk, igaz, a párom hamarosan előléptetésre számít. Én reál diplomával mentem el szakácsnak, egyszerűen többet ér nekem, hogy azt csinálom, amit szeretek (és olyan helyen és időbeosztással, ahogy nekem megfelel, ami persze ebben a szakmában amúgy ritka), mint hogy akár kétszer ennyit keressek. Ugyan a lakásunkat hitelre vettük, de szerintem elégedettek lehetünk azzal amit elértünk, és a mi elvárásainkhoz elég ennyi pénz.
2017. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!