Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyi havi jövedelemre...

Ti mennyi havi jövedelemre vállaltatok 2. vagy 3. babát?

Figyelt kérdés
2017. máj. 26. 16:44
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
67%

A fiunk születésekor az én nettó bérem 250 ezer volt, a férjemé 160 ezer, tehát összesen 410 ezer. Ez volt 2013 tavaszán.

2015 telén megszületett a kislányunk, a bérünk akkor még nem emelkedett jelentősen, meg ugye én nem mentem vissza a két gyeemek születése között, szval a gyed-gyes időszaka alatt nem éreztük, hogy hú, de jól keresünk.

Viszont tavaly augusztusban visszamentem dolgozni, időközben mindkettőnk fizuja jelentősen emelkedett, jelenleg már nem kapom a kislányom után a gyedet, a fiam után pedig nem kapom a gyest, és így keresünk 750 ezret ketten. Elégedettek vagyunk ezzel a fizuval, bár nekünk rengeteg kiadásunk van: a fizunk egyharmada (250 ezer) elmegy sajnos hitelekre (ezek sajnos a férjem és az ő családja hitelei, amelyekből jövőre 2 lejár☺).

És én is úgy gondolom, hogy leginkább az írja le ide a fizuját, aki büszkén teszi azt. Ezért lehet itt átlagon felüli jövedelmekről olvasni, de a nagy magyar valóság természetesen nem ez, bár például az a kör, amelyben én mozgok (egy fegyveres állami szervnél dolgozom szakfordító, tolmács munkakörben) szinte kivétel nélkül átlag feletti jövedelmet kap. De mindegyikük nagyon komoly nyelvtudással rendelkezik, sokszor több idegennyelvet bír nagyon magas szinten (nekem is 2 felsőfokú nyelvvizsgám van, az egyik nyelv ritka nyeév ráadásul), szval iszonyat keményen tanultak évekig ahhoz, hogy most komoly melóért komoly fizut vihessenek haza.

2017. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
350-400 ezer között, 2. gyermekünket várjuk, többet nem tervezünk.
2017. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Számomra is felfoghatatlan hogy ennyit keressen egy házaspár ma Magyarországon. Vagy nagyon jó helyen éltek vagy nem tudom. Nekünk 2 gyermek van,a párom fizuja és az én gyesem együttvéve kb 280-300.000 ft. Azt (is) hozzá kell tegyem hogy Borsod megyében élünk! Munkalehetőség korlátozott,fizetés=éhbér. A férjem a szakmájában dolgozik,én is dolgoztam a szakmámban ill. dolgoztam mást is de egyik m.helyemen sem kaptam 85-90.000 ft fölött.Főiskolám nincs,valószìnűleg nem is lesz mert én ahhoz buta vagyok. Legalább is úgy érzem nem bírnám :(
2017. máj. 26. 21:13
 24/38 anonim ***** válasza:
95%
Második vagyok. Én bankban dolgozom, férjem sima rendőr. De mostanában elég gyakran volt határszolgálaton. Banki dolgozóként rálátok a fizetésekre és hatalmas a szórás. Van, aki már hó végén jön nézni a számláját, hogy nem jött-e meg a családi pótlék, van aki millió fölött keres. Az biztos, hogy bármennyire is nagy a jólét, családi pótlék, nyugdíj és fizetés napján (állami szférában nagyjából egyszerre kapják, városban található nagyobb gyár is egy nap fizet), tumultus van az atm-nél és a fiókban is. Rengetegen várják remegve a fizetést/segélyt. Nem viccből, hanem mert ennyire hónapról hónapra élnek. Az meg valamilyen szinten természetes, hogy ilyen kérdéseknél inkább azok írnak, akik jobb jövedelemmel rendelkeznek. Az emberek szégyellik, ha kevés a fizetésük, pedig nem gondolom, hogy ez az ő hibájuk lenne. Miért szégyellnivaló ma ápolónőnek, péknek, takarítónak lenni? Inkább ezen kellene elgondolkodni, amikor mindenki azzal dobálózik, hogy tanuljon többet a másik. És akkor majd számítógépes programokat eszünk reggelire? Ők mosdatnak majd minket műtét után? És így tovább.
2017. máj. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy Hajdú-Bihar annyival jobb lenne munkalehetőség szempontjából, de aki akar, tud és tanul, az kap. Bp-n ugyanakkor duplaanyit kapnánk mindketten. Így se panaszkodunk, megvan a nettó 450 úgy hogy már csak gyest kapok. Ha visszamegyek 700 körül lesz.

Jelenleg 1 gyerek van.

2017. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
74%

Párommal mindketten diplomások vagyunk. Én mérnök, de a gyerekek miatt, csak technikusként tudok dolgozni, mert az van részmunkaidőben. Én 120 ezret, ő 200 ezret keres nettóban. Budapesten.

2 gyerekünk van. Ha nagyobbak lesznek, talán vissza tudok menni mérnöknek, és jobb lesz!

2017. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Nem csak a Dunántúlon és Pest megyében lehet 500 felett a bevétel. Békés megye egyik kisvárosában élünk. Gyed-en vagyok, így kevesebb a bevételünk, mint eddig. Most 650 ezerből gazdálkodunk, 3 gyermekünk van.
2017. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
25-ös ti mit dolgoztok Hajdúban?
2017. máj. 26. 22:03
 29/38 A kérdező kommentje:

Persze nem is azt mondtam hogy csak Pesten meg a Dunántúlon lehet jól keresni,de úgy látom itt a nagy átlag főiskolai (több diplomás) végzettségű. Viszont nem lehet mindenki diplomás,vannak akiknek nincs hozzá agyuk (vagy pénzük finanszírozni a fősulit) ezért csak robot munkát tudnak vállalni éhbérért még is van 2-3 gyermek és kevés/kevesebb pénzből is ki tudnak jönni havonta.Igaz,ott csak hónapról hónapra élés van.

A rendőrök ha jól tudom elég jól keresnek havi 200 ezer ft felett+cafetéria,egyenruhapénz,stb.

2017. máj. 26. 22:10
 30/38 anonim ***** válasza:
93%
Járőr alapfizetés 146800 ft, ha egész hónapban dolgozik, akkor kap 153 ezret. Cafeteria havi kb 11 ezer ft. Egyenruha pénzt lenyúlják (most pl esővédőt kapnak abból a pénzből, ami állítólag több tízezer ft-ba kerül). Ha határszolgálatot teljesít, akkor kap még kb 70 ezret pluszba arra az egy hétre. De akkor nem látja több mint egy hétig a 3,5 éves lányunkat és már kétszer hozott haza olyan betegséget, ami miatt mindhárman kórházba kerültünk. A férjem sima járőr. Persze vannak többszörösen jobban fizetett kollégái, nem is titkolják (kmb-s alapfizetés pl 300 ezer ft). De a férjem még csak 8 évet húzott le a rendőrségnél, nem nyal felfelé, így neki ennyi jár.
2017. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!