Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ennyire zavaró ez másoknak?

Miért ennyire zavaró ez másoknak?

Figyelt kérdés

Nem biztos,hogy jó kategóriába tettem a kérdést,de..: Szóval 30éves 2 gyerekes anyuka vagyok.Szerencsés vagyok mert 20-25- nél nem látszom többnek,és senki meg nem mondaná,hogy valaha is szültem.Amikir megyünk a játszóra a fiaimmal,a többi anyuka folyton úgy néz rám mint a véres rongyra.Volt,hogy konkrétan hallottam h kibeszélnek,hogy kis " tinipi..nak gyerek",biztos folyton konditerembe jár/megműttette magát/ nem törődik a gyerekekkel..stb.Hát a hajam égnek állt.Pedig nem öltözöm kihívóan.Farmert,pólóval,vagy most h jó idő van rövidebb farmert papuccsal,tornacipővel.

Nem értem,hogy egyes szülőtársaknak ez miért fáj? Illetve miért kell hangot adni neki? Tudom,hogy nem kellene azzal foglalkoznom mit gondolnak mások,de azért csak rosszul esik.Konkrétan már emiatt utálok játszóra menni( pedig nem is eggyet kipróbáltunk),mindenhol a szemmel verés megy.



2017. máj. 30. 20:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%
Hogy miért, én sem tudom. Én egyszer hallottam meg, hogy sutyorognak rólam. A másodikat pedig viszonylag későn szültem, 35 voltam, szóval nem a koromnak szólt. A picivel a nagyot vártuk az uszodában, tologattam a babakocsiban, mikor hallom, hogy azért vagyok olyan vékony, mert biztos nem szoptatok, és kondizok éjjel-nappal. Mondanom se kell, szoptattam, és gyakorlatilag egyedül voltam a 2 gyerekkel, nem tudom, mikor jártam volna kondizni...de akkor rájöttem, hogy erre egyszerűen nem kell figyelni. Kik ők nekem? :)
2017. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
35%

28 vagyok, engem is fiatalabbnak néznek általában.

Soha nem néztek még ki( vagy legalább is nem vettem észre) azért mert jól tartom magam, csinosan öltözködöm.

Pedig én is sminkekek, tetkióm, piercingeim is vannak.

Nem éreztem eddig egy anyukán sem h irigykedne, vagy rosszallóan nézne rám.

Szintén pesti vagyok

2017. máj. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Én amúgy nem láttam a tetkós kérdést...még..
2017. máj. 30. 22:28
 14/18 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom, én egyik kategóriába sem tartozom (sem a túl csinos sem a túl elhanyagolt), viszont van egy barátnőm aki iszonyú jól néz ki 2 gyerek után, de szerintem senkinek eszébe nem jutna őt kiutálni bárhonnét, mert annyira kedves...nem mű-kedves, neki ez a személyiségéből fakad. Nagyon jófej, érdeklődő, mindig mosolyog. Úgyhogy én nehezen hiszem, hogy csak a külseje miatt valakit kibeszélnének ilyen szinten a játszótéren, ahogy a kérdező leírta.
2017. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
26%

Én 26 éves vagyok, de van, hogy csak 16-nak néznek, de szerencsére én ilyet nem tapasztaltam még. Múltkor egy néni mondta az unokájának, mikor sétáltunk mellettük, hogy "Igen, látod, sétálnak a kislányok" Ez aranyos volt. :) Mondjuk múltkor egy fiatal apuka várta a buszt a kislányával, a kislány a bevásárlószatyromat nézegette és apuka úgy mondta neki, hogy igen, cicás táskája van a kislánynak. Ezen kicsit meglepődtem. :D

Szerintem nem kell velük foglalkozni, sokan szeretnek mindenbe belekötni, ha nem ez lenne a baj, akkor találnának mást. :)

2017. máj. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
7%

Sose hallottam, hogy bárki bárhol ilyeket mondana a csinos anyukákra. Égő is lenne, mert egyértelműen mindenki irigységet gyanítana mögötte. Aki meg ezt nem látja át, annak a véleménye nem tudom, kinek számít. Mivel tényleg soha nem hallottam effélét, csak félve kérdezem: az nem lehet esetleg, hogy neked forognak túlzottan a külsőd körül a gondolataid, és ezért azt hiszed, más is ezzel foglalkozik? Szerintem anyaként rendszerint nem igazán a csini popsit irigylik egymástól a nők, bár lehet, csak nekem más a fontos. Nekem, bevallom, nem is szimpatikus, ha valaki annyira el van foglalva sajét magával, legyen az anya vagy nem-anya, férfi vagy nő, fiatal vagy idősebb. Igen, az igénytelenség, áptolatlanság lehangoló, de a páváskodás, narcizmus ugyanennyire az, és egyik sem jó példa a gyereknek. Amúgy is úgy látom, elkeserítően előtérbe helyeződik az emberek külső megjelenése, na meg a pénze persze, minden más fontosabb dolog rovására, úgyhogy belátom, nem vagyok korszerű :D Remélem, ezen a téren soha nem is leszek.


Egyébként 40 éves vagyok, kábé pont annyinak is nézek ki, nem vagyok kicsit sem kövér és nem vagyok ápolatlan, csak már rájöttem, hogy a látszat pont az a dolog, amivel kitörölhetem a fenekem :) Bármennyire is formás :)


Bocs, ha túlzottan elkalandoztam.

2017. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,ezt konkrétan a két fülemmel hallottam.El sem akartam hinni..rz van 😞.Volt valaki azt írta,hogy nem hiszi,h ilyen van.Nos,nem kell elhinni!Sajnos ilyenek igenis előfordulnak.Nem forognak a gondolataim a külsőm körül.K3t kisfiú meg a háztartás mellett nincs sok időm magamra.A többieknek pedig köszönöm a hozzászólást!
2017. máj. 31. 11:28
 18/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem biztos, hogy a "csinosságodat" nézik ki.

Nálam többször jegyezték meg idősek is, hogy miért a testvéremet viszem a játszóra és miért nem az iskolában vagyok. Aztán mikor mondom, hogy 30 éves vagyok akkor bizony sprintelnek tovább.

A közösségbe is inkább azt figyeltem meg, hogy az idősebb korosztály (akik 30 felett szültek és úgy is néznek ki) azok egy csoportba vannak míg a fiatalabb 1-2 anyukával nem foglalkoznak.

Múltkor odajött egy nagyon fiatal lány hozzám, hogy végre még egy fiatal anyuka rajta kívül. Aztán persze meglepődött, hogy 10 évvel idősebb vagyok, de ettől függetlenül jól eldumáltunk és játszottunk a gyerekekkel. :)

2017. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!