Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfi létemre csak szerintem...

Férfi létemre csak szerintem nem jó dolog, hogy sok anya már az előtt is dolgozik, hogy a gyereke elérné az általános iskolás kort?

Figyelt kérdés

Onnantól, hogy a gyerek már jár iskolába, szerintem is jó, ha elkezd dolgozni a nő is, de előtte szerintem nem kellene. Ha az előtt is dolgozik a nő, hogy a gyerek iskolába járna, akkor az anya amint lehet, bedugja a gyerekét egy óvodába, sőt, rosszabb esetben akár az előtt már bölcsődébe is, aztán amikor mindkét szülő hazajön fáradtan, már csak tehernek érzik a gyereket, és próbálják minél hamarabb lefektetni (megszabadulni tőle), hogy egy kicsit pihenhessenek a munka után. Miután ezt a cikket elolvasva rájöttem, hogy mennyiféleképpen csinálhat a gyerek saját szülője lelki sérültet a gyerekéből, azt gondoltam, hogy ha lesz valamikor gyerekem, nincs az az Isten, hogy bölcsődébe vagy óvodába vigyem, iskola előtt nem menne semmilyen közintézménybe (ettől függetlenül hívnék gyerekeket, hogy barátkozzon velük), mert ha miattam (egy rossz döntésem miatt) lelki sérült lenne a gyerekemből, azt soha sem bocsátanám meg magamnak (nem mellesleg ezt elolvasva azon is elgondolkodtam, hogy akarok-e én egyáltalán valaha is gyereket vállalni (az előbb említett ok miatt), és már nem nagyon hiszem, hogy valaha is készen állnék rá, hogy jól felneveljek egy gyereket): [link] Rengeteg szülő meg csak úgy más emberekre bízza a gyerekét ebben a kritikus korszakban, akiket alig ismer.


A másik meg, hogy a szülők egyre korábban vesznek okostelefont, tabletet a gyereküknek (már óvodásoknál is egyre többször látni ezeket), hogy addig se kelljen velük foglalkozni miután hazavitték őket az óvodából. Így viszont nem is a szülők, hanem az óvoda, az internet és az onnan áradó szenny neveli a gyerekeket (mert ugye kevés gyerek fog például tudományos témákról olvasni az interneten), ami mondanom sem kell rengeteg problémához vezet, például azokhoz, amikről ez a videó is szól: https://www.youtube.com/watch?v=0Y45tFSG_Pc A mostani (de)generációt is legfőképp ezeknek a dolgoknak tulajdonítom, így 19 éves fejjel. Hogy egy számomra szimpatikus csoporttól idézzek: "A mai gyerekek sok szeretetet kapnak. Annál kevesebb nevelést."



2017. jún. 1. 18:30
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

"Biztos vagyok benne, hogy sok anyuka otthon lenne, és a gyerekével törődne munka helyett, de ezt nem mindenki engedheti meg magának. Épp elég rosszul érzheti magát egyik-másik anyuka, akinek bölcsődébe kell dugni a gyereket, hogy vissza tudjon menni dolgozni, szóval szerintem nem arról van szó, hogy a szülő nem akarna velük lenni."


Reggel még lehet, hogy rosszul érzi magát emiatt, de este a munkából hazaérve már simán lehet, hogy minél gyorsabban meg akarjon szabadulni a gyerektől, hogy pihenhessen egy kicsit. Nagy dolgokra képes a fáradtság.

2017. jún. 1. 19:07
 12/40 anonim ***** válasza:
57%
Anyaként írom, én is szívesebben maradtam volna még pár évet otthon.
2017. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de látszik, hogy nincs gyereked!
2017. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
90%
Akkor tanulj, barátom, szorgalmasan, hogy megfelelő színvonalon el tudd majd tartani a gyerekeid mellett a feleségedet is olyan 7-13 évig, egy fizetésből, egy munkáltatónak kiszolgáltva, persze saját, tehermentes otthonban. Mellesleg arról nincs cikk a neten, hogy a túlféltett, bura alatt tartott gyerekek hogy válnak lelki sérültté és önállótlanná? Most azon gondolkodom, vajon 19 évesen nekem is ennyi fogalmam volt-e a való életről :)
2017. jún. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

#14:


Ha elolvastad volna ezt a cikket: [link] Tudnád, hogy a túlféltő szülőkről is fogalmaz meg kritikát.

2017. jún. 1. 19:42
 16/40 anonim ***** válasza:
93%

1. Nem, az anya mítosza már rég megdőlt, elsődleges gondozó van. De ez is inkább csecsemőkorban fontos, 2-3 éves kortól már - ha normális mindkét szülő - akkor egyformán ragaszkodik az apjához, anyjához. Tehát nyugodtan otthon maradhatsz a gyerekeddel, ha akarsz.


2. Nem minden gyereknek rossz a bölcsőde. Körültekintően kell intézményt választani, ha van rá lehetőség. A lányom 15 hónaposan ment bölcsődébe és bizony azért, mert láttuk rajta, hogy nagyon igényli a nyüzsgést, gyerekeket.

Hogy honnan tudom, hogy jól érzi ott magát? Szombaton és vasárnap reklamál, hogy miért nem mehet bölcsibe. Ha valami nagyon jó dolog történik vele, akkor lelkesen mondja, hogy elmeséli majd a gondozóknak.

Ebből nekem nem az jön le, hogy olyan rossz dolga lenne ott. Már 3 éves és kifejezetten fontosak neki az ottani társai és a gondozók.


Ez utóbbi nem minden gyerekre igaz, de az extrovertáltabb, haverkodós típusnak kínzás, ha otthon kell lennie és néha jön 1-2 gyerek. Illetve kevésbé tanulja meg a közösségben alkalmazkodást, ha a szülő folyamatosan jelen van.

Inkább azon van a hangsúly, hogy számára kiszámítható legyen a helyzet. Tudja, hogy reggel visszük, tudja, hogy délután érkezünk.

2017. jún. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos a mai világban nem mindenki teheti meg, hogy kivárja míg a gyermek óvodába megy, és bölcsödébe kell adnia. Az persze biztos, hogy lelkisérült nem ettől lesz. Ezer meg egy más oka is lehet ennek. Nem minden család teheti meg, hogy tudják a nő keresetét mellőzni évekig. Valószínűleg nem azért választják ezt az opciót, hogy mihamarabb "megszabaduljanak" tőle, hanem mert egyedül a férfi keresete nem elég, hogy fenn tudja tartani ennyi ideig a családot. Persze sajnos nem ez lenne az ideális, de ha a gyermek ettől lenne lelkisérült, akkor kb.minden második ember ilyen gondokkal küzdene.


Óvodába pedig kötelező mennie a gyermeknek, 3 éves korától. Legalább napi négy órában.

Egy három évesnek már illik közösségbe járnia. Ez IS fontos része a fejlődésnek, a szocializálásnak. Ezt otthon nem tudja megadni egyedül sem az apa, sem az anya. Kellenek konfliktusok is a gyermek életébe, hogy megtanulja kezelni őket. Hogy megtanuljon ismerkedni egyedül is, mert az közel sem a legideálisabb, ha te hívsz haza kiválasztott barátokat. Az a jó, ha ő választhatja ki, hogy ki az akivel ő akar játszani, barátkozni. Ki az aki neki szimpatikus. Fontosak a játékok is, hogy csoportosan tanulják a mondókákat, verseket, nem pedig otthon kettesben. És még sorolhatnám.

Sokan attól félnek, hogy elkezd a gyermek közösségbe járni, az egyenlő azzal, hogy folyamatosan beteg lesz. Igen, ez benne van a pakliban. Viszont, ha ettől is óvják, akkor az immunrendszere sem lesz elég erős, nem tud időben, rendesen kifejlődni, és majd később egy szimpla megfázás is ledönti a lábáról, 40 fokos lázzal. Az allergiákról nem is beszéltünk, hogy mennyi- mennyi szövődménye lehet annak, ha ezeket is megvonják tőle, hogy beteg lehessen. Akármilyen viccesen is hangzik.


Ezek eddig csak a gyermekre vonatkozó előnyök voltak. A másik része az anya. Neki sem előnyös, ha egész nap otthon vannak bezárva. Persze el lehet menni vásárolni, programokat szervezni, kikapcsolódni, de az nem ugyanaz, mint visszamenni dolgozni például. És ez sem arról szól, hogy "megszabaduljanak" a gyerektől. Hanem mert az anya is betud kattanni, ha 5-6 éven keresztül (ez esetben több) a négy fal közé be van zárva. Persze, ha ennyire ragaszkodsz ehhez a felálláshoz, akkor akár te is maradhatnál otthon vele. Te is elvégezheted a házimunkát, főzhetsz, moshatsz, takaríthatsz, és neveld a gyereket 0-24-ben. IGEN, ez az anya dolga alapesetben. De ez az élet rendje, és nem az állatvilágból kell kiindulni, mert az ő esetükben csak akkor szakadnak el a kölyküktől ha már teljesen felnőttek.


A többiről pedig már inkább nem is beszélek. 19 évesen erre sajnos nem lehet még megfelelő rálátásod.

2017. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
84%
Tudod egyszerűen muszály visszamenni dolgozni,mert egy fizetés kevés. Ha tehetném ndm dolgoznék, de sajnos ez van.
2017. jún. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
97%
Azért megnézném az arcod, amikor a 3 éves gyerekeddel már lassan nyüglődés lenne otthon, mert gyerekek között akar lenni. A fiamat 4 évesen vették fel az oviba és szinte minden nap sóvárgott 3 éves korától, hogy szeretne ő is menni.
2017. jún. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
97%
Ha férfi lennél, tudnád hogy mivel jár a gyereknevelés...
2017. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!