Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfi létemre csak szerintem...

Férfi létemre csak szerintem nem jó dolog, hogy sok anya már az előtt is dolgozik, hogy a gyereke elérné az általános iskolás kort?

Figyelt kérdés

Onnantól, hogy a gyerek már jár iskolába, szerintem is jó, ha elkezd dolgozni a nő is, de előtte szerintem nem kellene. Ha az előtt is dolgozik a nő, hogy a gyerek iskolába járna, akkor az anya amint lehet, bedugja a gyerekét egy óvodába, sőt, rosszabb esetben akár az előtt már bölcsődébe is, aztán amikor mindkét szülő hazajön fáradtan, már csak tehernek érzik a gyereket, és próbálják minél hamarabb lefektetni (megszabadulni tőle), hogy egy kicsit pihenhessenek a munka után. Miután ezt a cikket elolvasva rájöttem, hogy mennyiféleképpen csinálhat a gyerek saját szülője lelki sérültet a gyerekéből, azt gondoltam, hogy ha lesz valamikor gyerekem, nincs az az Isten, hogy bölcsődébe vagy óvodába vigyem, iskola előtt nem menne semmilyen közintézménybe (ettől függetlenül hívnék gyerekeket, hogy barátkozzon velük), mert ha miattam (egy rossz döntésem miatt) lelki sérült lenne a gyerekemből, azt soha sem bocsátanám meg magamnak (nem mellesleg ezt elolvasva azon is elgondolkodtam, hogy akarok-e én egyáltalán valaha is gyereket vállalni (az előbb említett ok miatt), és már nem nagyon hiszem, hogy valaha is készen állnék rá, hogy jól felneveljek egy gyereket): [link] Rengeteg szülő meg csak úgy más emberekre bízza a gyerekét ebben a kritikus korszakban, akiket alig ismer.


A másik meg, hogy a szülők egyre korábban vesznek okostelefont, tabletet a gyereküknek (már óvodásoknál is egyre többször látni ezeket), hogy addig se kelljen velük foglalkozni miután hazavitték őket az óvodából. Így viszont nem is a szülők, hanem az óvoda, az internet és az onnan áradó szenny neveli a gyerekeket (mert ugye kevés gyerek fog például tudományos témákról olvasni az interneten), ami mondanom sem kell rengeteg problémához vezet, például azokhoz, amikről ez a videó is szól: https://www.youtube.com/watch?v=0Y45tFSG_Pc A mostani (de)generációt is legfőképp ezeknek a dolgoknak tulajdonítom, így 19 éves fejjel. Hogy egy számomra szimpatikus csoporttól idézzek: "A mai gyerekek sok szeretetet kapnak. Annál kevesebb nevelést."



2017. jún. 1. 18:30
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Unom már, hogy mindig sértegetve válaszolnak egyesek. F***omért nem lehet normálisan válaszolni.
2017. jún. 1. 20:36
 22/40 anonim ***** válasza:
73%

Két gyerekem van, nekem hihetetlen ez az unatkozik a gyerek, meg nyűglődés otthon vele. Mondom ezt úgy, hogy a nagyobbik gyerekem 4 évesen ment oviba. És ez mindkettőnknek így volt jobb.

Én se dolgoznék ennyit, ha megtehetném. Van egy kisiskolás meg egy nagy ovis gyerekem, alig látom őket, sokkal több együtt töltött időre lenne szükségünk. És sajnos ez nem csak az ovis időszakra igaz, szerintem az 1-2. osztályban méginkább szükség lenne egy szülőre, aki iskola után intenzíven tud foglalkozni a gyerekkel (akár apa, akár anya). Az ideális a 4-6 órás munkavégzés lenne nálunk mindenkinek.

2017. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
93%

3 éves kortól kötelező az óvoda...

Egyébként meg tényleg látszik hogy nincs gyereked

2017. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
92%

Inkább az a sértő, amiket te írsz. Hogy a szülő lepasszolja a gyereket, elmegy dolgozni, ahelyett, hogy tutujgatja, és ez mekkora önzőség a részéről. Mondod ezt úgy, hogy gyereked sincs, de még avval sem vagy tisztában, hogy a gyerekre keresni kell, eltartani. És ha más jobban tudja, meg vagy bántva.

Neked még érni kell a gyerekhez, ez biztos, mert elég furcsán látod a dolgokat.

2017. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok között vannak olyanok ahol a nőstények egyedül nevelik a kölyköket, és vannak olyanok ahol hímek nevelik egyedül, a kölyöknek tehát nem számít ki neveli. A MONOGÁM állatok (amilyen az ember általában) KÖZÖSEN nevelik a kölykeiket, egyenlő időráfordítással. Mindkettő ül a tojásokon, mindkettő hozza az ennivalót, stb. Szerintem ülj vissza arra biológiaórára. Emellett az állatoknak nem kell azon aggódni, hogy ki látja el őket amikor nyugdíjasok lesznek tehát felesleges velük érvelni.

A válasz a kérdésedre az, hogy azért gondolod így mert férfi vagy és nem neked kell beáldoznod magad ezért az ideálért, más farkával meg könnyű verni a csalánt. Ha szerinted a dolgozó nők otthon már nem akarnak foglalkozni a gyerekükkel, akkor te munka után hogy fogsz foglalkozni vele? Valószínáleg sehogy, ráhagyod a nőre, mert ő ugyis egész nap otthon van, te pedig jogosan mondhatod, hogy fáradt vagy mert dolgoztál. Az nem mentség, hogy neked ezzel még nem kell foglalkozni, ha van egy véleményed amit idejössz kifejteni és kritizálni azokat akik nem aszerint cselekednek akkor ajánlj megoldásokat is.

Amúgy meg törvéy szerint is maradhat apuka otthon a gyerekkel, sőt egyes országokban már kötelező. Valószínűleg nem lenne az, ha a gyereknek kizárólag az anyjára lenne szüksége. És ugye azt is tudtad, hogy csak ebben az országban van ez a 3 éves luxus? Más országokban 6 hét után húznak vissza dolgozni. Hadd ne mondjam el, hogy melyik ország gazdagabb vagy jobb helyzetben stb...

2017. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Még az jutott eszembe, hogy a Lajtán onnan,főleg még inkább onnan, rendszerint pár hónapos, még szoptatott gyerek már bölcsibe kerül, az anya meg megy dolgozni, még ha részmunkaidőben is. Nálunk meg rendszerint 2 vagy 3 évig otthon vannak többnyire az anyák, nem az apák, de 1 évig minimum. Akkor az miképpen lehetséges, hogy mégis nálunk több az alkoholista meg az öngyilkos, mint ott? Akkor a lelki sérültség hogyan korrelál az anya otthon maradásával? Fordítottan arányos?
2017. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértegetés csak egy olyan témába nyúltál bele amiről 2 neten elolvasott cikk alapján halvány fogalmad sem lehet. Életkorodból adódóan sem és amiatt sem mert nem vagy nő és gyereked sincs. De próbáld ki hogy mostantól kezdve kb 4-5 évet csak otthon vagy a szüleiddel és kortársaiddal nem találkozol vagy csak alkalom adtán ha s szüleid el hívják őket vagy néha elmész. Egy kisgyereknek is szüksége van 2-3 éves kortól a saját korosztálya társaságára. Majd ha már lesz ilyen korú gyereked rájössz és jót nevetsz ezen a kérdésen. És addigra rájössz majd hogyan működik is az élet.
2017. jún. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően ott bukik a teóriád, hogy egy gyereknek nem csak anyja van. Hanem apja is! Tehát nyugodtan maradhat apa is otthon annyi időt, mint anya. Mièrt csak a nőre akarod ezt a feladatot szignálni???
2017. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
99%

Aha, ez tipikus másfszâvalveremacsalánt!

Te lennèl az első, aki kígyót-bèkát kiabálna a felesègère, hogy az egy ingyenèlő, eltartott stb.

Amúgy meg, mjad ha lesz munkád ès kapst fizetèst, nem anyádèk tadtanak el, rájöhetsz mire elèg a kezdő fizetèsed!

2017. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe ezt az írást is ha már szívesen olvasgatsz cikkeket ebben a témàbab. [link]
2017. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!