Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek van közületek 'Szivárván...

Kinek van közületek 'Szivárvány Babája'; és milyen tragédia után hozott Ő csodát az életetekbe?

Figyelt kérdés

Szivárvány babának a vetélés, vagy halva szülés után érkező vigaszbabát nevezik.

A kérdést azért tettem fel, hogy erőt meríthessek a válaszokból.

Köszönöm, ha írtok!


2017. jún. 5. 10:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%

Két missed ab után sikerült. Nem csoda kellett hozzá, hanem Utrogestan.

Nem szabad ezeket a dolgokat túlmisztifikálni. Ezt hogy "vigaszbaba" meg se láttam. Mielőtt megsértődnék a nevében is.

2017. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Nekem van. 10. héten vesztettem el ikreket, üres petezsákok voltak az ultrahangon. Hetek óta elhalt a terhesség, de nem indult meg a vetélés, missed ab, műtéttel fejezték be.

A szivárvány babám egy csodás kislány, jövő hónapban lesz 2 éves :) Ne add fel, az egészségesen születő baba tényleg gyógyír a sebre.

2017. jún. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Nincs szivárványbabám, se vigaszbabám, se pótlékbabám, pedig vetéltem el és született utána gyerekem.

Gyászold meg, engedd el, próbáld megtalálni az okot, DE ne vetíts semmit az esetlegesen születőre!

2017. jún. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Ezt a kifejezést még nem hallottam, a vigaszbabát pedig sértőnek találom én is, hiszen ő nem vigasztalni született, hanem életet kezdeni. A családban volt több is


- unokanővéren négyszer vetélt el, legfiatalabbat nyolc hetesen, legidősebbet 24 hetesen. Azóta már van két kislánya, 3 és 7 évesek

-nagynéném egyszer elvetélt 18. héten, másodjára 26 hetesen indult be a szülés, meghalt az a baba is. Neki egy kislánya született ezután, most 13 éves

- keresztanyának volt egy 4 éves kisfia, ő ewing sarcomában halt meg négy nappal a hatodik születésnapja előtt. Náluk két kisfiú született, az egyikük 3 éves a másikuk 4 hónapos

- unokabátyámék 3 hetesen vesztették el a kislányukat bölcsőhalál miatt, itt két napja született meg a kisfiú,bár van egy nagyobb kislány is, ő 9 éves

-apai nagymamámnak betegen született a babája, de akkor még nem tudták mi baja van, azután 4 gyereke született még, köztük apukám.

2017. jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Biztosan le leszek pontozva, de azért megírom. Ha csak egy ember megérti, már volt értelme.

Párom nagypapája általános orvos. Már nem praktizál, hiszen elmúlt 80, azonkívül ahol ő dolgozott, ott kicsit másként ment az orvosi ellátás, mint itt nálunk. Akkor és ott a háziorvos feladata volt szülések levezetése, halottak boncolása stb. Az az igazi általános orvos. Őt szeretném idézni. Egy átlag nônek van 400 petérése élete során. Ebből 40 (!) termékenyül,, de mindössze 4 születik meg. A fennmaradt 36 nagyrésze a nő tudta nèlkül megy el (nornálisan menstruációval), s csak néhány marad hetekre, hogy jele legyen.

Ez a példa sok mindenben nem illeszthető át a mai világba. Pl a fogamzásgátlásnak köszönhetően nincs 40 megtermékenyítés. De ha csak a fele, vagy a negyede megvan, akkor is joggal lehet mondani, hogy ebből néhány vetélés úgymond "normális". Nem, nem azokra gondolok, akik éveket át próbálkoznak, és mindannyiszor elmegy a baba. És azokra sem, ahol minden normális volt, csak vmi külső környezeti tényező szólt közbe (pl baleset).Nyilván ez nem normális, úgyhogy ilyen ellenérvvel senki ne is jöjjön, ha kérhetem, mert nem tartozik bele a fent említett leírásba. De a lényeg, az hogy egy nő párszor elvetél, az önmagában nem gond, sőt.


Egyébként ez a szivárvány gyermek elnevezés borzasztó degradáló. Ezzel konkrétan azt akarod mondani, hogy ha az előtte lévő megmardt volna, ő most jó eséllyel nem lenne. Gondolni sem szabad ilyet, egy gyermek megérzi ezt. Nrm szabad így hivatkozni rá és nem is szabadna így felfogni, hogy ő vki helyéte jött.

2017. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%
Jaj istenem, annyira ki tudtok mindent forgatni. Fölösleges az elnevezésen lovagolni, az volt a kérdés, hogy kinek van vetélés után fogant gyereke. Most attól, hogy én pl. leírtam a válaszomban, hogy van, és igenis az én lelkem a vetélés után az újabb terhességtől, majd az egészségesen megszületett babától nyugodott meg, még nem vetítek rá semmit, és ő nem egy pótlék, ő az én gyermekem. Sőt, igazából azt gondolom, hogy talán lehet, hogy jobb volt ez így, mert így Ő lehet A gyerekem. Most lehet ezért is lepontozni.
2017. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Nekem ugyan nincs, de a férjem az volt. Első gyerekükkel minnden rendben volt, de a következő alkalommal egy tíz hetes babát vesztettek el anyósomék, meg volt még pár (szám szerint nem tudom mennyi, de több) vetélése. Akkor anyós megfogadta állítólag, hogy ha akárhányszor terhes lesz, mindenképp megtartja a babát. Végre született egy szép, egészséges kisfiú: a férjem, majd utána még három makkegészséges gyerek.
2017. jún. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Bocs, de nekem már a szivárvány babázás is sok.

A fiam aspergeres, kisgyerekként is más volt, mint a többiek. Idióta sötétlila ezoterikus sógornőm meg is állapította, hogy indigó gyerek, a húga kristály gyerek. Nehogy elvigyem nevelési tanácsadásra, vagy családterápiára, mert elrontják, és átlagos lesz...

A vetélés után született kisfiam meg szivárványbaba, úgyhogy most teljes a kollekció.


Szerintem meg van három egészséges, vidám gyerekem, akikért hálás vagyok, de nem hiszem, hogy meg kéne őket bélyegezni ilyesmikkel, amik számukra egyáltalán nem fontosak.

2017. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de nem ilyen hangvételű válaszokra számítottam...

Úgy látom sokan nem hallottatok még erről, ezért mindenféle oda nem illő dolgot láttok mögé...

A 'szivárvány' csupán egy jelkép. Nem képesség, vagy 'belelátott'/ képzelt adottság, amit rá akarnak erőltetni egy gyermekre, mert Ő egy veszteség után születhetett meg. És nem is annak a jelképe, hogy innentől kezdve Neki az elvesztett testvére árnyékában kell leélnie az életét.

A 'szivárvány baba'; mint fogalom inkább a szülőknek, de leginkább az anyának fontos: a szivárvány jelképezi a tomboló vihar után az új reményt, a megújulást. Ha úgy tetszik, akkor a gyász után az újrakezdést.

Több országban ez már egy mozgalommá nőtte ki magát: egyre többen vállalják pocakfotózásokon a hasukra festett szivárvánnyal, hogy ők bizony egy 'szivárvány babát' hordanak a szívük alatt. És ez nem a babáról szól. Ezzel akarnak reményt adni azon nő társaiknak, akiknek még nem adatott meg a veszteségük után gyermek, vagy épp gyászolnak még.

S hogy hogy jön ide akkor a baba?!

Végső soron az Ő megszületése hozza el a remény beteljesülését. Ő hoz mindennél nagyobb boldogságot, napfényt egy tragédia, egy nehéz időszak után...

Nyilván egy nő sohasem fogja tudni elfelejteni, hogy volt még/ voltak még gyermekei; s ez annál inkább jellemző, minél nagyobb babát kellett elengednie.

Én 20 hetesen vetéltem el...

És úgy érzem, hogy igenis nekem vigaszt, megújulást, egy elmardt beteljesülést, egy új életet fog hozni, ha majd egyszer megszülethet a gyermekem, és végre a karjaimban tarthatom majd.

Nem kell ebben mindenkinek egyet értenie velem; nem vagyunk egyformák...

2017. jún. 5. 12:48
 10/15 anonim ***** válasza:
18%
A szivárvány gyerek abszolult bem ezt jelenti. Szivárvány gyerek aki szivárvány családba születik.
2017. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!