Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem dühít amikor a...

Csak engem dühít amikor a szülők a beteg gyerekükről tesznek fel képet a facebookra?

Figyelt kérdés
Nem gondolnak arra, hogy szegény ha beleszólhatna nem biztos hogy akarná, hogy láztól leizzadva, vagy tele kiütéssel, stb.lássa őt anyu-apu összes ismerőse? Aki ilyet csinák örülne ha valaki lefotózná miközben épp dögrováson van és megosztaná több száz emberrel? Csak ma este vagy 5 ilyen képet láttam, olyan mérges vagyok,elmagyarázná valaki ez mire és kinek jó?
2017. jún. 10. 23:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Együttérzés, szimpátia igény, lelki támogatás.

Én ugyan semmilyen képet nem posztolok, de valahol értem. Amikor (többször) kórházban voltunk a kicsivel, légyszívesebben én is kikiabáltam volna, hogy mennyire igazságtalan, hogy oda kerültünk és milyen nehéz neki, nekünk. De ennél zárkózottabb vagyok, hogy megtegyem, plusz nincs szükségem a katasztrófa turizmusra. Másnak meg igen, mert mondjuk ezzel kampányol pénzt a gyereke megmentésére (szélsőséges esetben).

2017. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Értem én, de akkor írja ki, hogy szegény Pistike lázas, vagy Jucika bárányhimlős, ne fényképezze már le 10 centiről azt a szegény kis elesett csöppséget, hogy aztán feltötse róla a fotót, amit nem hiszem, hogy a gyerek mutogathatna ha beleszólhatna. Úgy sajnálom ilyenkor őket. Az olyan komoly eseteket ahol összefogás szükséges, megértem.
2017. jún. 10. 23:46
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Perverz exibionista tarsadalom soc elet a fb es mas median

Ez van megszokjuk

2017. jún. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%
Hát ez a probléma, hogy csak ilyenkor sajnálod. Én minden képnél sajnálom a gyereket. Lehet hogy egy meztelen képet jobban fog szégyellni mint a betegeset. Lehet hogy egyáltalán nem fog örülni annak hogy van fent róla kép, mégha a világ legcukibb képe is. Azon az alapon amit te mondasz kérdező, képet egyáltalán nem lenne szabad képet feltenni.
2017. jún. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A meztelen képek is dühítenek, illetve dühítenének, de olyat szerencsére nem szoktam látni, az szerintem nem olyan gyakori, talán addig a legtöbben eljutnak, hogy azt azért nem tesznek fel.

És igen, ilyenkor sajnálom, mert ez egy olyan intim pillanat amikor betegen alszik pl. valaki, amihez semmi közöm és zavar hogy látom ebben a helyzetben. Míg mondjuk egy beállított ovis fotó egészen más kategória.

2017. jún. 11. 00:20
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Engem is dühít az ilyesmi, ugyanazok fogalmazódnak meg bennem, amit te is írsz. De nemcsak a beteg gyerekükről képet kitevők idegesítenek, hanem azok is, akik életük minden mozzanatát dokumentálják és nyilvánossá teszik a Facebookon (most itt eszek, most ezt iszok, most itt nyaralok, most pisilni megyek, most aludni megyek, most jól érzem magam, most rosszul vagyok, most ilyen ruhát vettem stb...). Szerintem ezek az emberek nem kapnak elég elismerést, együttérzést, figyelmet a "való világban" és ilyen módon próbálják megszerezni. Sajnálom őket. Persze csak egy gombnyomás, és leállítom a követésüket, így már nem zavar.
2017. jún. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

Nem csak Teged mert mas is megkerdezte ezt mar itt.

Engem nem duhit mert masok elete es fura szokasai nem tudnak bennem duhit kelteni, annyira sosem asom belejuk magam! Tedd te is ezt es kevesebb dolog tud majd az eletedben duhosse tenni ergo boldogabb leszel ha kiszallsz masok szokasainak elemzesebol.

2017. jún. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%
Nekem a férjem feltett egy fotót, ahogy az 5 hetes fiunk alszik a mellkasán. Aranyos fotó volt. Csak azért ne tette volna ki, mert világított rajta a kanül? Nem azért lett feltéve, mert az kórházban van és tudja mindenki, hanem csak úgy, aranyos kép volt.
2017. jún. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%
Valaki azt írta, egyáltalán nem lenne szabad képet feltenni. Én ezzel értek egyet. Gyerekről egyáltalán, felnőttről csak ha beleegyezett. Mit szólnátok hozzá, ha valaki olyan képet tenne fel a megkérdezésetek nélkül, amin szerintetek tök gázul néztek ki vagy számotokra kellemetlen helyzetben vagytok? A betegség ennek a leggázabb esete.
2017. jún. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Ismerős múlt héten rakta ki a műtét utáni, bágyadt 12 évest, kommentben meg leírta, higy kukigond volt, fitymaszűkület megoldva. Idióta :(
2017. jún. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!