Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem durva, hogy...

Szerintetek nem durva, hogy sokan azzal büntetik a gyereküket, hogy nem kapnak vacsorát?

Figyelt kérdés

Egyátalán miért büntetnek azzal, ami létszükséglet ?


Miért nem inkább a csokit vonják meg?


Ti mit gondoltok erről?


Büntettek már , étel megvonással?


2017. jún. 11. 15:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelmét nem látom. Mégis mit tanít meg ezzel valaki? Engem mondjuk sose büntettek így, de ismertem ilyen családokat.
2017. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ez inkább ilyen régi amcsi filmekben szokott lenni, a valóságban még sosem hallottam ilyet.
2017. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Sose hallottam ilyet. Azt ugye tudod, hogy a játékfilmet azért nevezik így, mert a színészek csak eljátszanak egy kitalált történetet? És hogy mit az interneten olvasol, az nem feltétlenül van közeli viszonyban a valósággal?
2017. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Étel/gyümölcs megvonással sosem büntettem, az édesség fagyi az már más kérdés.
2017. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 jafnrétti ***** válasza:
100%

Bár nem helyeslem, de szerintem egyrészt ma már ez nem igazán "divat", másrészt meg nem is annyira az étel megvonása volt ennek a büntetésnek a célja, hanem a vacsora, mint családi együttlét, KÖZÖS étkezés megvonása volt itt az elsődleges szempont.


Egyébként sose küldeném evés nélkül aludni a gyerekeimet, de olyan volt már, hogy dobálták a kaját, többszöri rájukszólás után is, egy idő után megelégeltem, és akkor bizony el lehetett menni az asztaltól, nem érdekelt a nyafogás, hogy "de én még éhes vagyok". Aki éhes, az eszik, nem dobál. De természetesen ha egy óra múlva jött a gyerek, hogy nagyon éhes, akkor kapott enni, de megmondom őszintén, nem emlékszem ilyenre, dobálás eleve akkor volt, amikor már eleget ettek.

2017. jún. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk bizony előfordul. 6x szólok, hogy vacsora van, nem jön. majd szólok vagy még 2x, hogy HA akar enni, akkor most még megteheti...

aztán eljön a 8 óra, fürdés, estimese, alvás... és benyögi, hogy ő nagyondenagyonéhes és mindjárt éhen hal.

hát, édes szívem, legalább rendesen fogsz reggelizni :o

2017. jún. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Csak éppenséggel én magamról tudom, hogy borzasztó nehezen tudok elaludni éhesen :/.


de ismertem ilyen családokat." Itt is írták már, és az utolsó is írja, tehát nem távoli, és nem minden esetben a filmekben van ilyen.

2017. jún. 12. 15:48
 18/21 anonim ***** válasza:
De durva. Sosem büntetném avval, hogy nem kap enni. Undorító dolog az ilyen. Más kérdés, hogy amikor játszik az étellel, akkor elmehet az asztaltól.
2017. jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez valami félreértés lehet.

Bár nem nézek amerikai filmeket, de ott sem tudom elképzelni. Főleg nem, hogy "sokan" tennék.

2017. jún. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Részemről nem büntetem azzal, hogy nem kap vacsorát, egyszerűen csak megvan annak a normális ideje. és ha fürdés meg estimese után nyögi be, hogy éhes, hát akkor már nincs ideje. pont ugyanúgy, ahogy éjfélkor tévét sem kapcsolunk csak azért, mert nem tudunk aludni, hajnali 2kor nem kelünk fel játszani, és reggel 7kor a munkába/oviba indulás ideje van, nem a számítógépezésé.

Ez nem büntetés, pusztán rendszer és szabályok az életünkben.

2017. jún. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!