Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák: hogyan...

Kisgyerekes anyukák: hogyan tartjátok kordában a testsúlyotokat?

Figyelt kérdés

Két gyerekem van, 3.5 és 1.5 évesek (mindkettő otthon van még velem). Mellette egyetemre járok levelezőn. Háztartás, stb. Heti 2x van segítségem, ebből egyik az iskolai nap, a másik az egyik hétvégi nap. Ekkor "érem utol" magam, a háztartást, na meg tanulok. A szülések 10-10kg-t jelentettek, és nem tudom leadni. Sportoltam korábban, de most szó szerint orra esem esténként. Az ételek gyerek-barátok, sok zöldség, gyümölcs, főként csirkehús, de a mennyiségeket nehezen tartom. Észrevettem, hogy stressz esetén kajával kompenzálok.


Ti hogy csináljátok? A feszültséget mivel vezetitek le?

Milyen ételeket esztek és mennyit?



2017. jún. 14. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%

Eljarok futni, bar ha nem mennek, akkor sem hiznek semmit.

53 kg vagyok kb. 18 eves korom ota.

42/N.

2017. jún. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Ha feszült vagyok akkor takarítok vagy a kertbe gyomlálok, vagy jó mély levegőket veszek. 3 gyerek van. A súlyommal nincs probléma,nehezen hízok
2017. jún. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
A fiúkkal:-D Délutánonként ha jó az idő fél órát trambulinozunk a kertben, meg fogócskázunk, biciklivel járok ahova csak lehet, játszótéren én is játszok velük. Vékonyabb vagyok mint gyerekek előtt.
2017. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

Egyszeru: szenhidratszegeny etkezessel (feherlisztes dolgot elvetve eszem, vacsorara pl. soha nem eszem kenyeret, csak felvagott es zoldseg sovany sajttal).

Estenkent tv nezes kozben sulyzos edzes es legalabb 40 perc torna (evekig jartam terembe, tudom miket kell).


Kisgyerek nelkul is ezt csinaltam egyebkent. A helyes etkezes es esti napi gyakorlatok vagy futas nem kerul penzbe sem a gyerektol elvett idobe (mert mar alszik) szoval az mind a TE elhatarozasod es akaraterod. Soha nem ertettem azt aki az anyasagra hivatkozva hagyja el magat.....(nem rad ertem)

2017. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

54 kilóról indult mind a két terhességem, az elsőnél 6,5 kiló jött fel, a másodiknál 5. Én a körházból már úgy jöttem ki, hogy a versenysúlyom alatt voltam. Így könnyű volt :)

Rostban gazdag ételeket fogyasztok, ha becsúszik egy csoki vagy fagyi, nem dőlök a kardomba. Heti háromszor eljárok futni, 140 négyzetmétert tartok rendben. Én délelőtt a gyerekek rendezése mellett (3 éves és 8 hónapos) csinálom a főzést és a takarítást, ebéd után a fordításaimat csinálom, majd ha felkeltek, csak az övék vagyok. A férjem fél5-kor ér haza, ilyenkor 1 órát kertészkedünk együtt, majd utána még kb fél-1 órát, aktívan kint játszunk velük. Bejövünk vacsi, kicsi szabad játék nekik, aztán fürdés, kicsi játék együtt, majd estimese és alvás. Szerintem fontos ehhez is egy jó napi rutin! Ete 8-kor kb alszanak, ilyenkor kicsit kettesben is tudunk lenni, filmezünk, beszélgetünk ilyesmi. Időnkét jön estére bébiszitter, akkor kicsit kettesben is kimozdulunk. Hetente 2 délelőtt tuti elmegyek velük valahova "csak úgy".

2017. jún. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Facebookon nézz rá a Bakker, lefogyok csoportra. Én az ő segítségükkel fogyok.
2017. jún. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Hát én tornázom, kertészkedek mikor alszanak, 3 orat logunk naponta a jatszon, ami gyalog 1 ora seta, mellette kiiktattam teljesen a kenyeret és reggelizni sem reggelizek (idő hianyaban) és mégsem tudok fogyni.
2017. jún. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Amikor csak a kérdést olvastam, annyit akarzam válaszolni, hogy sokat sétálunk, kerülöm a cukrot, stb. De a leírásban látom, hogy neked maradt 20 kiló. Szóval neked nem kordában kell tartani, hanem le kell adnod a felesleget, a kordában tartás csak azután jön. Az oké, hogy nincs cukor, meg kevés ch, de mozgás kell. Anélkül nem megy. Kezdetnek tölts le telefonodra edzésprogramot, az napi 5-10 perc, annyit kelll magadra tervezz. Aztan pár hét múlva egyre jobban fogod bírni, lehet nehezebb is. Ajánlom a 30 day fitness challenge, és társait. És stressz esetén inkább tirnázz, ne egyél. Tudom, nem egyszerű.
2017. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%

Egyszerűen nem kell enni

Reggel pl étvágycsökkentő chia mag

Délben két kenőmájas kifli

Vacsi pár deci főtt étel

Alváshoz étvágycsökkentő


Pár nap után szűkül a gyomor is

2017. jún. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Feszültséglevezetésre jot tett nekem az a tanács hogy azt az energiát hasznosra is lehet forditani. Szóval ha ahhoz van erőm hogy ideges legyek, neki állok tsmt-zni a kisebbel, egyből nincs semmi bajom utàna
2017. jún. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!