Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is van ilyen helyzetben,...

Más is van ilyen helyzetben, hogy a gyalogosan elérhető játszótéren nincs árnyék, a kertben sincs árnyék?

Figyelt kérdés
Nem régóta lakunk Bp-nek ezen a részén. 2 és 6 éves kislányaim vannak. A nagyobbik a héten még oviban van délelőtt, de jövő héttől nyár végéig itthon van. Ennek nagyon örülök amúgy, és már várom is csak az a baj, hogy nagyon nehezen tudom őket lekötni. Itthon ugye hamar szétunják magukat ráadásul nem egy az érdeklődési kör és sokat veszekednek. A gyalogosan elérhető egyetlen játszótér amellett, hogy borzasztó gagyi és leharcolt (6 éves gyereknek már bőven kevés), szinte nulla árnyékkal rendelkezik. A homokozó kb. fele árnyékos a többi rész nem. Na de a gyerekeim nem nagyon szeretnek homokozni, nagyjából 20 perc után megunják. Utána jön a forró csúszda ami éget ugye, a forró hinta, a forró körhinta és ne soroljam...semmit nem lehet csinálni ott már reggel 8 után. Amikor elvisszük a nagyot az oviba, utána szoktunk beugrani de mostanában már tényleg csak beugrás lehet, mert már fél 10-kor meg lehet pusztulni. annyira irigylem azokat, akik csak lemennek a ház elé és ott akár több, árnyékos játszó is van :-(( van a társasháznak egy közös kertje, csomó játékot vettünk oda csak mi, vannak hinták, 3 csúszda, trambulin, kisház, libikóka minden amit el lehet képzelni, egy rahedli járgány de dög meleg van délután kb 5-6-ig. végig odasüt a nap. egy darab csenevész fa van. Annyira idegesítő. Akkor aszalódjunk napi szinten a buszon, hogy fél óra múlva "már" a játszótéren is lehessünk? Vissza meg hulla fáradtan szintén fél óra és utána még gyaloglás kb. 10-15 perc két hullafáradt gyerekkel? Az egész nyarat meg kéne valahogy oldani de napi szinten ezt nem tudom megcsinálni. Valakinek ötlet? Vagy legalább sorstárs??
2017. jún. 22. 10:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Arra a játszótérre nem vinném őket,hanem vennék oda az udvarba óriás napernyőt,ami alatt tudnak játszani,meg egy kisebb medencét amiben tudnak pancsikolni.Néha elvinném őket strandra,állatkertbe,játszóházba,Margit-szigetre,Duna-partra,erdőbe jó korai indulásokkal.
2017. jún. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

NEkem is az jutott az eszembe, hogy az udvarra egy napernyő és egy medence.


Egyszer-egyszer el tudtok menni valahova tömegközlekedéssel akár egy extrább játszótérre, kirándulni, kisvasút stb. Ahol már maga az utazás is lehet program.

2017. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
56%

Kis faluban lakom, oda vissza 30 perc busszal az ut a jatszoterig.

Nem nyavajgok ezen ...

Koltozz el, vagy most erre mit mondjunk?

2017. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Azok a tényleg nagy napernyők amik már rendesen árnyékolnak, nagyon drágák. Most nem igazán fér bele sajnos. Talán ha visszamentem dolgozni. Fogok menni velük mindenképpen, de arra sajnos nem megoldás hogy napi szinten mihez kezdjünk. Mondjuk egy héten egyszer el tudunk menni a strandra, vagy valami távolabbi játszóra ahol van sok árnyék.

Anyukáméknál voltunk vidéken egy hetet, és ott lemész a ház elé már ott is van a hatalmas modern játszótér. Sok árnyékkal. Itt meg 20 percet gyaloglok egy árnyék nélküliért, nagyon bosszant.

2017. jún. 22. 10:43
 5/24 A kérdező kommentje:

Te nem nyavajogsz, mert te vagy az anyák gyöngye minden bizonnyal! Akkor a kérdés nem neked szól!

A többieknek köszönöm a választ.

2017. jún. 22. 10:44
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

4 éve csinálták meg nálunk a játszóteret, nagyon jó árnyékos lesz amikor megnőnek a fák amiket 4 éve ültettek....

Jó nagy az udvarunk,de az előző tulajnak valami baja lehetett a fákkal mert össz vissz 1 db tuja volt az egész udvarba. Mi ugyan ültettünk bőven,de még jó pár évnek el kell telnie,hogy árnyék is legyen. Tescoba kb 10000ft-ért vettünk jó nagy napernyőt (kettőt is) és akkor így már azért a gyerekek játékainál és a medence fölött van árnyék

2017. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszi a Tescoban megnézem, ennyiért még beleférne. Nem tudom, ide is miért nem lehetett annak idején 10 éve pár fát ültetni! Már rendes árnyéka lenne...
2017. jún. 22. 10:49
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, a tesconál most a neten nem találtam meg,de van az obiba is ilyen olcsó változat,nyílván nem fog éveket bírni mint egy drága jó masszív,de elérhetőbb áron van, ez pl egy zöld [link]
2017. jún. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
akcióba vettük a tescoba, az eredeti árát nem tudom,de kb a linkelt obissal van egy árba
2017. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

Ültessetek babsátort! Nagyon gyorsan nő, idén még használhatjátok.

De lehet venni/csinálni apácarácsot is, és az is ad árnyékot önmagában is. Erre lehet futtatni növényeket. Akár vadszőlőt vagy borostyánt is, ha nem szeretitek a méheket.

Csinálhattok árnyékolót régi lepedőből is, vagy egyszerűen állítsatok fel sátrat. Ha megfelelően szellőzik, abban is tudnak a gyerekek játszani. Sőt, egyszer-egyszer aludni is lehet benne. Ha épp nincs, tudtok kölcsönkérni. Valakinek biztos van, és úgyse használja egész évben.

Lehet rendezni vízipisztoly csatát is. Legalább négy vízipisztoly kell hozzá, hogy a szülők is be tudjanak szállni. ;)

Árnyék ide vagy oda, 32 fokban amúgy se tudod őket kivinni 11 és 15 óra között.

2017. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!