Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy rendesen felnevelt,...

Egy rendesen felnevelt, normális, jótanuló gyerekből mitől lehet később ilyen huszonéves?

Figyelt kérdés

Olyan akinek nincsenek céljai az életben, fogalma sincs mit akar magával kezdeni és tenni se nagyon bír érte semmit. Középiskola vége, érettségi után nem tudta hova menjen továbbtanulni, így az anyja beerőltette egy elég értelmetlen okj képzésre amibe ő is belement, mondván hogy az utolsó lehetőség jelenleg, de valamit tenni kell. Főleg általános iskolás korában a szülei pedig tök büszkék voltak még rá hogy ilyen jól tanul, aztán ez lett.

Szociális téren se túl sikeres, sokat alázták iskolás korában és továbbra se nagyon fogadják el, így egyre inkább az emberek ellen fordul, utálja őket. Főleg azokat akik a környezetében élnek.

És nem dolgozott még életében semmit, állítása szerint akarna de nem akar vagy nem tud tenni érte semmit.

Most öngyilkos gondolatai vannak, élni sincs már kedve, és úgy érzi maximum egy hajléktalan válhat csak belőle később. Szülei se nagyon támogatják már, ellenük is eléggé ellenük fordult annak ellenére hogy mindent megkapott tőlük, el lett kényeztetve régebben.


Mindez annak lehet az oka hogy éveken át bántalmazták lelkileg a körülötte levő fiatalok? Emiatt lecsúszhat valaki ilyen mélyre?


2017. jún. 22. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy amit leírtál, csak a látszat volt. A szülei - ahogy az okj-t - mindent ráeröltettek, nem volt egy önálló gondolata, aztán mikor már a szülők elég nagynak tartották ehhez, "valamiért" akkor sem lett. Miért is? Mert nem tanították meg neki.


És igen, a lelki bántalmazás is hozzájárult. Mert az volt a valóság, a többi meg a kirakat.

2017. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam jó tanuló. Középiskolában engem is szekáltak (otthon sem volt minden rendben, alkoholista szülők, csóróság,meg amit senki nem tud..) .

Lelkileg a béka feneke alatt vagyok, úgy érzem, hogy senki sem fogad el.

Fogalmam sincs, hogy tudtam olyan fantasztikus férfit "keríteni" ,akivel élek, lövésem sincs, hogy mit szeret bennem, mi fogta meg.... de 11 éve együtt vagyunk. Kellemetlenül érzem magam társaságban, de szorongok, ha a gyerkőcök valamelyik tanára szólít is meg. Mondjuk sikerült annyira leküzdenem, hogy mosolygok, mindegy kivel találkozom, de minden egyes mozdulatom azt mutatja, hogy mennék onnan. Úgy érzem, hogy égetem magam. Az ominózus fiatallal ellentétben én igyekszem küzdeni ellene. Nincs öngyilk. gondolatom, van kiért/kikért élnem.

2017. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen emberek sajnos. Kis lépéseket kell tenniuk kis celokert. Pozitiv elmenyek kellenek es csak valos sikerek eseten kell a pozitiv visszajelzes. Valszleg azért lett ilyen mert beletorodtek a kornyezeteben (es o is) hogy o ilyen.
2017. jún. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mintha engem írtál volna le.

Leszámítva hogy az egyetemen ért ez a mélypont.

Az okait nem tudom pontosan de sokat agyalok rajta. Véleményem szerint kapunyitási pánik, sérült lélek, eleve visszahúzódóbb természet eredménye. De ennél jóval bonyolultabb csak addig nem sikerült leásnom.

2017. jún. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

- Fogalma sincs mit akar magával kezdeni és tenni se nagyon bír érte semmit.

* Hallottam már sok ilyen szülőt, de arra gondoltatok, hogy nem a gyerekkel van a probléma? Mert pl én is megmondtam 96-ban, hogy bioinformatikus akarok lenni, akkor bontogatta szárnyát a képzés, mondtam, hogy elmélyülni akarok matematikában meg biológiában egy évet, mert nem érzem úgy, hogy a középiskolában ahol végeztem a kellő alapokat megkaptam, és a képzés is csak jövőre indul azt mondják -> fiam mész a jogi egyetemre, egyébként sincs értelme annak, ennek biztos van. - na szóval van ilyen szülő is...

2017. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!