Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Míg hajnalban autóval felszala...

Míg hajnalban autóval felszaladtok a városba egy dologért, ami kb 15 perc összesen, itthon mernétek hagyni aludva a 8 és 1,5 évest?

Figyelt kérdés
Szomszéd aki szembe lakik tud róla, arról is, hogy 10 perc, figyeli a házat stb vagy ha extra dolog, defekt vagy bármi történik, akkor hívható, mert a telefonját addig közelben tartja.
2017. júl. 12. 14:33
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Buszhoz vinném a nagyot, ami 5:20-kor indul. Hogy jutott eszembe? Nekünk vannak teheneink , és két bivaj, amikor kinnt vagyok ellátni őket, akkor is alvásidőben vannak, és ez több, mint ez a 15 perc kb. Hisz ébren veszélyesebbnek tartom bennthagyni, kinnt meg mégveszélyesebb. Apa nincs. Egyébként lemértem, ha extra gyors vagyok 11perc alatt megjárjuk a buszmegállót.

Elkacérkodtam a gondolattal csak. Sajnálom őket iskolaidőben felébreszteni hajnalban, hisz azután meg iskola miatt is kelni kell.

Szomszéd nem jön át, mert mozgássérült. Nincs más sajnos. Ablak előtt ülne telefonnal a kezében.

Kicsi kiságyban alszik. Kb ennyi.

2017. júl. 12. 14:56
 12/30 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat! :)
2017. júl. 12. 14:57
 13/30 anonim ***** válasza:
93%
A 8 évest még esetleg, de felkelteném, szólnék neki, hogy aludjon nyugodtan, nemsoká jövök, de tudjon róla, hogy ha felriad, ne ijedjen meg. Anyám anno így csinálta, tökre rendben volt a dolog. A másfél évessel viszont semmiképp, bármi van, nem fogja tudni, mit csináljon vele, és nem is várható el tőle.
2017. júl. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%
Semmiképpen sem hagynám, főleg nem a 8 évesre bízva. Ha valami történne a kisebbel egy életen át nyomná a teher a lelkét, hogy ő is ott volt, "rá volt bízva", még ha nem is (jobb esetben). Gyerekre gyereket SOHA nem bíznék! Akármi történhet. Azért ha a kertben vagy és ég a ház, legalább van esélyed segíteni rajtuk. Vagy ha a kicsivel van valami és szól a nagy, akkor tudsz menni segíteni, de ha otthon sem vagy, akkor ez lehetetlen. Szóval nem ugyanaz a kettő.
2017. júl. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
81%
Na, mozgássérültre meg pláne nem hagynám a gyereket. Ha látja is, hogy baj van, nem tud azonnal cselekedni. Mire telefonon segítséget hív, akkor meg lehet, hogy késő. Én vinnék mindenkit, fájó szívvel, de felkelteném őket, majd ha hazaértünk, akkor visszaaludnának, ez nem mindennapos, egyszer kibírnák. Ha a szomszéd mozgássérült, akkor is át tud gurulni kerekesszékben, ha ilyen segítőkész és amúgy is felkel hajnalban ez miatt. Gondolom valahogy közlekedik. Az, hogy az ablakból nézi, az semmi, nem látja mi van bent. Ha meg látja, hogy az egyik gyerek kimegy a kapun, akkor nem tud utánafutni. Szomszéd csak úgy, hogy ott van a gyerekekkel a házban, ha felkelnek, akkor el tudja nekik mondani, hogy mi a helyzet. De egy mozgássérült a szemközti házban nem tud segíteni, ha gyorsan kell.
2017. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
84%

Hááát nem tudom.

Én is szoktam az udvaron lenni, amikor alszik a fiam, de akkor tudja, hogy ha felébred, kijöhet, mert ott vagyok. (4 éves)


Szerintem attól is függ, hogy a 8 évesed milyen.

Ha elég "önálló", tehát nem esik egyből kétségbe, ha nem vagy ott, illetve tud telefont kezelni (akár segítséget hívni), akkor esetleg úgy el tudom képzelni, hogy este megbeszéled ezt vele.

Részletesen, hogy te reggel elszaladsz egy kis időre, de a szomszéd figyel, vigyáz rájuk. Így tudna róla, hogy miért nem talál, ha hajnalban pont felébred. ÉS tudja, hogy bármi van, a szomszéd tudd segíteni. Milyen a viszonyuk? Bátran megy hozzá a lányod segítségért, ha kell? Vagy még nem is beszéltek?



SZóval sok körülménytől függ.

2017. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
55%

Biztosan nem.

Az udvarról be tudsz szaladni bármikor, de hogy kocsival 15 perc alatt megfordulsz, az nem biztos. Bármi adódhat, bármi közbejöhet.

Kedves a szomszéd, hogy még így is segítene, de én nem lennék ilyen felelőtlen, hogy elfogadom.

2017. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
69%
Semmiképpen..
2017. júl. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
49%

A baj mindig az ilyen pillanatokban jön.


Ha az összes éjszakát is átaludták eddig, csak akkor fognak felebredni amikor anya nincs ott es másznak is ki a tetőre is amit addig soha.

A gyerekek mindig ráéreznek a gyenge pontokra!

Nalunk speciel mindig akkor jut a gyerek eszébe egetrengető hatalmas problema miatt égzengés foldindulas szeruen sirni, amikor epp vagy rántást csinálok, vagy hypoban uszom a takaritas végett könyékig, vagy tele a kezem csomagokkal..

2017. júl. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
87%

A szomszéd az ablakból figyelve nem valószínű, hogy látja, mi történik a házban.


A nyolcévesnek még lehet este szólni, hogy hajnalban lesz egy rövid idő, amikor nem leszel otthon, ezt megérti.


De a kisebbet mindenképp vinni kellene a kocsival.

2017. júl. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!