Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik csak egy gyermeket vállalnak a következő okok miatt?

Figyelt kérdés

Az ő szavaikkal élve:


Csak egy gyerekhez van idegzetük


Így mindent megtudnak venni neki, amit szeretne


Nem lenne a gyerekeknek külön szobájuk


Amikor az az egy gyerek felnő, ők még fiatalok lesznek és tudnak élni


2017. júl. 15. 07:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
Becsülöm őket, hogy nemcsak szívvel döntenek, hanem ésszel is átgondolják a gyerekvállalást.
2017. júl. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
54%

Pont ugyanezek az indokaim, ha megkérdezik, miért nem lesz 4. gyerekünk. :)))

Na jó, azért titokban azt gondolom, nem jó dolog egykének lenni, és akinek egy gyereket bír az idegrendszere, az egy kicsit azért gyúrhatna rá... O:)

2017. júl. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%

Le lehet pontozni, de az első kettőt én is szoktam használni. (Na jó, ha kellene, akkor 2 gyerekkel is megbirkózna az idegrendszerem :))

A 3. indok max akkor merülne fel, ha különböző neműek.


Viszont a fő ok (és ezt meg is mondom az aktuális kérdezőnek is), hogy bár most úgy tűnik beleférne a 2 gyerek a "költségvetésbe", de mi van, ha romlik az anyagi helyzetünk. Nem merek bevállalni még egy csöppséget, vállalom. :(

Így viszont nem kell több gyerekkel azon gondolkoznom, hogy milyen segélyek járnak és mit kaphatok.

2017. júl. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%
A negyedik indok kivètelèvel ránk is ez igaz. Nálunk mèg a munka is közrejátszik, hogy maradjunk az egy gyereknèl.
2017. júl. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%

Semmit, az ő dolguk. Igazából az még számomra pozitív is, hogy átgondolnak egy ilyen fontos döntést.

Persze biztos fogsz kapni olyan válaszokat, amelyekben egykék nyilatkoznak arról, hogy hiányzott nekik egy testvér. Úgy gondolom, hogy nyilván ez egy fontos tényezö, nem is vitatnám el a tapasztalataikat vagy söpörném félre az érzéseiket. De úgy vettem észre, hogy sok ember kicsit elbagatelizálja annak a jelentöségét, hogy egy szülőnek mennyi gyereklétszámra van kapacitása. Pedig ha valamit, akkor ezt nagyon figyelembe kéne venni. Egy gyerekkort jobban haza tud vágni az, ha a szülők folyton túlterheltek, türelmetlenek, nyűgnek érzik az egészet, esetleg kivételeznek valamelyik gyerekkel a többiek kárára (ez utóbbi szerintem sokszor oda vezethető vissza, hogy több a gyerek, amennyivel elbír a szülő), elhanyagolják őket, mert elvesznek a nagy létszámban. Ehhez képest szerintem a testvérhiány könnyebben orvosolható kortárs barátságokkal vagy távolabbi rokonokkal (unokatestvérek pl.).

2017. júl. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
48%

Nekünk szintén egy gyerekünk van, de nem a fentiek miatt, hanem túl későn találkoztunk, nem is volt egyszerű menet, és a feleségem nem akarta ennyi idősen többször végigküszködni.

Viszont az "Így mindent meg tudnak venni neki, amit szeretne" gondolathoz annyit, hogy lesz egy nem rövid időszak a gyerek életében, amikor testvért szeretne majd, és azt nem fogják tudni megvenni neki semennyiért se.

2017. júl. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
85%

Kinel mi koze hozza??? Ha te egyet akarsz, akkor egyet szulsz, nem kell hozza semmilyem indok, hisz te se bsztatod a 3 gyerekest, h " minek annyi", nem?.... utalatos magyar felfogas! ( ebben is)

Egyke vagyok, kiskoromban minden csaladi banzajon tema volt, h miert nincs testverem. Amikor mar annyi idos lettem, h anyueknak korban mar nem vt aktualis a kisteso gyartas , akkor meg a " de kar h nincs tesod" ment.... :sss

2017. júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk is egy van és egy is marad. Az idegeim ugyan elbírnának még egyet, de nekem fontos hogy élménydús, boldog gyerekkort adjak a fiamnak. Tudom ez nem csak az anyagiakon múlik, de valljuk be, jó ha el tudunk menni nyaralni sok helyre, világot láthat, mehet játszóházba mikor szeretne, táborozhat a barátaival, ha majd szükséges magántanárhoz járhat, nyelveket tanulhat, és ami a legfontosabb, ha minden igaz, mire 18 éves lesz, tudunk neki saját lakást venni hogy elkezdhesse az életét. És ezt két gyereknek már nem tudnánk megadni.
2017. júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
24%
Én meg ugy gondolom, akik ezt mondják azoknak minek az 1 is?
2017. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
91%
Nekunk is eleg egy gyerek. Sokan a semmire vallalnak, de hogy minek
2017. júl. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!