Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik csak egy gyermeket vállalnak a következő okok miatt?

Figyelt kérdés

Az ő szavaikkal élve:


Csak egy gyerekhez van idegzetük


Így mindent megtudnak venni neki, amit szeretne


Nem lenne a gyerekeknek külön szobájuk


Amikor az az egy gyerek felnő, ők még fiatalok lesznek és tudnak élni


2017. júl. 15. 07:58
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
64%

"Ha azonos nemű gyerekekről van szó, nem kell feltétlenül külön szoba, mert a kollégiumban..."


Már nem azért, de otthon ne kollégiumban érezze már magát az ember. Nekem bátyáim vannak, én egyedül lány, nekem jutott külön szoba, ahol sokkal kiegyensúlyozottabban élhettem a kamaszkor nyűgjeivel együtt, mint előtte, amikor velük osztoztam. Az ő kapcsolatukon viszont nagyon sokat rontott a közös tér. Sőt, a nagyobbik tesómnak a szüleinkkel való kapcsolatán is, szinte menekült otthonról, nagy részben azért is, mert nem jutott neki egy saját, kulcsra zárható lyuk sem.

2017. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
95%
Csak egy gyerekhez van idegzetem. Mindent meg tudok neki venni. Lenne a gyerekeknek külön szobája, de nem akarunk kettőt. Az utolsó nagyon igaz, 41 éves leszek, mikor a lányom 18, a párom 48 éves lesz :))
2017. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
80%
Elég reális szemléletű embereknek gondolnám őket. Mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit jó szívvel és teljes odaadással fel tud nevelni. Bár ha valaha lesz gyerek, törekedni fogok arra, hogy legalább ketten legyenek, mert klassz dolog, ha az embernek van testvére.
2017. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
90%

Én meglepődnék.

Mármint azon, hogy indokolják.

Tudniillik kettőjükön (esetleg hozzávéve még a gyereküket), szóval a szűk családon kívül SENKINEK SEMMI KÖZE HOZZÁ!

Szóval, ha nekem mondana ilyet valaki, akkor annyit mondanék: "A ti dolgotok."

Aki meg ilyen kérdést föltesz a GYK-n, annak meg azt tanácsolnám, hogy a saját gyerekei számát latolgassa, ne a másokét.

2017. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
95%
Idegzetem lenne még egyhez bőven, a fiatal leszek még rész se érdekel túlzottan, ellenben az valóban belejátszik nekünk is, hogy anyagilag így stabilak vagyunk, kényelmesen élünk, és én egy szobában voltam anno a húgommal, amit gyűlöltem, és igen, megmérgezte a kapcsolatunkat nagyon, hogy állandóan egymás szájában kellett lennünk, nem volt magánszféránk, halálba idegesítettük egymást. Valamint nem igazán láttam példát a környezetemben arra, hogy a szülőknek nem volt meg a kis kedvencük, emiatt pedig a másik gyerekben sok tüske maradt. Nálunk én húztam a rossz lapot, a mai napig én vagyok a fekete bárány, a húgom a bezzeg, még felnőttként is állandóan kapom az ívet anyámtól, egy jó szava nincs hozzám, miközben hallgatom, hogy a tesóm milyen nagyszerű. Na ezért is marad egyke a most 2 éves lányom, véletlenül sem szeretném ezt művelni vele. De még belül sem akarom érezni, hogy az egyikhez jobban húzok, ha nem is mutatom ki. Nyilván szeretem azért a tesómat,de én nem érzem azt, hogy rossz lett volna egykének lenni. Sőt, emlékszem, hogy sokszor az akartam volna lenni.
2017. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
42%

"Az utolsó nagyon igaz, 41 éves leszek, mikor a lányom 18, a párom 48 éves lesz"


47 vagyok, a gyerek hamarosan a 18-at tölti. Februárban ázsiai körutat tettünk barátokkal, egy hete jöttünk haza Spanyolországból a férjemmel, és idén még legalább két helyre utazunk családostul, vagy kettecskén. Járunk színházba, moziba, koncertekre, barátokkal bulizni stb., élvezzük az életet.

Ja igen. A szóbanforgó, hamarosan nagykorú gyerek a HARMADIK gyerekünk.:-) Nem kell egykézni ahhoz, hogy járókeret nélkül jelenj meg a ballagáson, és "tudj élni.":DD

2017. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

19-es! Nem kényeztetném el! Egyke vagyok, engem se kényeztettek, de elmehettünk minden évben nyaralni, sosem okozott gondot az iskolakezdés, pedig nem voltunk gazdagok. Volt saját szobám, intimszférám. Ha lett volna egy testvérem, már nem jutottak volna ezekből a dolgokból.

Vannak olyan barátaim, akik a testvérükkel éltek egy szobában 3-4 év korkülönbséggel. Nem sok jót emlegetnek, szeretik a testvérüket, de a másik mindig lenyúlta a cuccukat, nem tudtak mondjuk nyugodtan tanulni vagy barátokat felhozni, vagy csak egyszerűn zenét hallgatni.

2017. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
86%
Azt gondolom róla, hogy tiszteletben tartom a döntését. Mi több, becsülöm, hogy felelősséget vállal a döntéseiért és nem mások munkájából akar megélni, engedelmeskedve az aktuális politikai áramlatnak.
2017. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
40%

"nem mások munkájából akar megélni, engedelmeskedve az aktuális politikai áramlatnak."


LOL. Szóval, ha egy gyerekre kapja a csp-t, gyest, gyedet, adókedvezményt, csokot, akkor felelősségteljes, tisztességes ember, de ha kettőre, akkor már a társadalom nyakán élősködő, felelőtlen aljanép? No comment.:DD

2017. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
95%
Mintha magamat olvastam volna! Pont így gondolom! Nekem is csak egy kellett, még kiegészíteném azzal h többre nem vágyom és féltem az alakomat. De ennyi erővel lehetne az a kérdés is h mit gondoltok azokról akik 2 v több gyereket vállalnak. Ez magánügy és mindenki maga dönt h mekkora csalàdra vágyik. Nekem a kisfiammal lett teljes az élet és így hárman minden tökéletes!
2017. júl. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!