Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a hivatalos menete annak,...

Mi a hivatalos menete annak, ha meg akarom tudni, hogy valójában én vagyok egy adott gyerek apja?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy valami bírósághoz kell fordulni. De utána mi történik?

Ha esetleg mégis én bukom el a történetet, akkor kb. milyen összeg hárul rám?


2017. júl. 15. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem megy csak úgy, hoyg eszedbe jut ilyen: csak akkor kérhetsz iylet, ha te vagy papíron a gyerek apja, de most tudtál meg valamit, ami miatt indokolt kétségeid vannak - ekkor kérheted az apaság vélelmének megdöntésére irányuló vizsgálatot.


Ebben az esetben - ha a bíróság szerint indokolt a kérésed - elrendeli a DNS vizsgálatot, ez egyértelmüen kimutatja, hoyg te vagy-e a gyerek apja vagy sem.


Ha kiderül, hogy nincs igazad, akkor a perköltséget plusz a DNS vizsgálat díját kell fizetni.


A különféle nem-hivatalos vizsgálatok meg ugyan olcsóbbak, de nem mindig megbízhatóak és a bíróság nem fogadja el bizonyítékként ezeket.

2017. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy hány éves a gyerek.
2017. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Napról-napra,évről-évre egyre gyanúsabb a dolog.

Pár hete, meg tényleg olyan infókhoz jutottam, amik talán maximálisan engem igazolnak.


Nem akarok sze....ét lenni, de közel 2 éve felém sem néz a lányom.


A telefont nem veszi fel, e-mailre nem válaszol, stb.


Egy 15 éves gyerekről van szó.


Nem a pénzről szól a dolog, hanem az igazságról.

2017. júl. 17. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:

"Napról-napra,évről-évre egyre gyanúsabb a dolog.

Pár hete, meg tényleg olyan infókhoz jutottam, amik talán maximálisan engem igazolnak."


Ha nincs KONKRÉT új információ, akkor nincs semmiféle jogalapod megkérdöjelezni az apaságot. Az, hoyg valaki pletykál, nem informábió!


"Nem akarok sze....ét lenni, de közel 2 éve felém sem néz a lányom.


A telefont nem veszi fel, e-mailre nem válaszol, stb.


Egy 15 éves gyerekről van szó.


Nem a pénzről szól a dolog, hanem az igazságról."


Ennek semmi köze az apasághoz, ha nem tartja veled a kapcsolatot, akkor a betöltött 18 éves kortól kérheted, hogy a rokontartási kötelezettségedet (18 éves kor után így hívjákm nem gyerektarásnak) szüntessék meg érdemtelenség miatt - addig viszont a gyerektartást köteles vagy fizetni, akkor is, ha a gyerek nem áll veled szóba!

2017. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Holnap megírom pontosan a perindítás menetét.
2017. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!