Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fáj egyeseknek, hogy...

Miért fáj egyeseknek, hogy orosz a gyerekem?

Figyelt kérdés

Egyedülállo anyaként én annyi lenézést kapok, hogy még fel se fogtam teljesen.


Én barna haj(gyűlölöm a festett természetellenes stilust), zöld szem, és a fáradtság jelei az arcomon.


Gyerek szőke kékszemű angyal, mert anyukámra ütött. Apja szintén barna haj, zöld szem, de még senki nem látta (bölcsöde, óvoda, orvosok, stb)mert kb 10 hetes terhességem ota van börtönben. Orosz férfi. A gyerek a nevén.


Ma többek között, gyereksebésztől (de ügyvédtől is) azt kapom, hogy meghazudtolnak hogy nem is orosz a gyerek, biztos ukrán, es általában (pl nővérektől) is lenézést kapok, kb ugy kezelnek, mint akit biztos felcsinált egy jött ment kamionos.

És mindenki azt hiszi az apjára ütött a gyerek, mert belőlem nem nézik ki, a "világos" vérvonalat.


Ma felháboritott az orvos is, hát csak tudom tán, hogy a gyerek apja orosz, és nem ukrán román arab mittudomén..hogy jön ő ahhoz hogy felülbíráljon?


Alapvetően miért kapom én ezt egyáltalán? Mit tegyek hogy tiszteljenek egyedül gyerekkel és ne pletykákat keringtessenek rolam mint valami utszeli szerencsétlenről?


2017. júl. 17. 18:13
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Az ilyen kérdéseket főleg a neve miatt kapom. Nem tudom hogy kerüljem ki. De azt sem hogy igy egyedülállo státuszban komolyan vegyenek és ne a pletykákat gyártsák.

A gyerekem hogy orosz, nekem olyan érzés mint a saját nemzetiségem, hogy magyar vagyok. Amolyan természetes. azt sem tudnám hova tenni, ha engem ukránoznának. De még, hogy bizonygatnom kéne, hogy magyar vagyok, mert nem hiszik el. Mintha nem tudnám.

Mi ez már?


A hajfestésen nagyon agyalok, mint babakorában is, mert ez nem állapot. Olyan "megalázva meghurcolva"érzem magam.és egyre rosszabb. A végén az lesz hogy jobb ha letagadja a gyerekem a származását? Mert ezt vele fogják művelni amit ma nem oldok meg, végigkísér.

2017. júl. 17. 22:38
 12/25 anonim ***** válasza:
70%

A gyermeked nem orosz. Talán épp ezért kapod a megjegyzéseket és a rosszallásokat, mert ezt állítod. Az apja orosz, te magyar vagy, tehát FÉLIG orosz és FÉLIG magyar. Ha kérdezik, akkor nem azt kell mondani, hogy orosz a gyerek, hanem hogy az apja orosz származású és ezért kapta a nevét. Kész, pont, nem kell tovább ragozni. A kinézete meg pont tök mindegy, genetika. Ha az orvos, nővér ezen csámcsog, akkor csak annyit kell mondani, hogy genetika, de hát az orvosin tanítják, nem? Egyébként anyai ágról, te is ilyen voltál kicsinek. Amíg nem állsz ki magatokért, addig bántani is fognak az ilyen dolgok. De szerintem inkább te fújod fel. Nem kell magyarázkodni. Ha jól vettem ki a szavaidból, akkor a gyerek van kórházban. Na, akkor nem kötelesek a te fogfájásod miatt gyógyszert adni. Lesétálsz a kórház gyógyszertárába és veszel fájdalomcsillapítót.


Én szőke voltam, még 2 évesen is, ma meg olyan barna vagyok, hogy már majdnem fekete a hajam...

2017. júl. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

A neve, apja miatt kérdezik.

Ő pedig orosz es utána a gyerek is.azért orosz a neve.nem az érdekel senkit hogy az anyja magyar, az mindenkinek egyértelmű.

2017. júl. 18. 11:19
 14/25 A kérdező kommentje:
Együtt voltam a gyerekkel a kórházban. Érdekes, a fiatal orvos kapásbol adott fájdalomcsillapitot ami a noverpult mogott van. De inkább lesték a szenvedesem(a szobák kamerazottak, amirol nem is szoltak, csak házi szabalyzatbol tudom, mig másoknak meg azzal kezdték hogy már akkor jelezték amikor bekisérték őket)
2017. júl. 18. 11:23
 15/25 anonim ***** válasza:
61%
Még mindig nem érted. Az orvos azért faggatott és a gyereket is, mert azt állítod, hogy orosz. Pedig nem. Az apja orosz, a gyerek csak félig. Ha tartod az orosz nemzeti ünnepeket, tanítod a gyereknek az orosz szokásokat, megismerteted vele az orosz ételeket, nyelvet is, akkor lesz két nemzetiségű. Most jelenleg van egy orosz apja, de attól a gyerek NEM LESZ orosz.
2017. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%

Vihar a biliben. Abszolút túlreagálod a dolgot, szerintem senkit nem érdekel, hogy milyen származású a gyereked. Ha valaki rá is kérdez a neve miatt, az is inkább csak érdeklődés, de 5 mp-nél tovább senkit nem izgat a válasz valószínűleg.

Inkább arra próbálj meg rájönni, hogy téged miért zavar ez az állapot, miért vetíted ki másokra a frusztrációdat.

2017. júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

A neve miatt kérdezik. Senkit nem a magyar mivoltja érdekel, ami egyértelmű, hanem az apja. Nem tudom már hogy magyarázzam, ezért téma az orosz származás!


Nekem ami rosszul esik:

1. Ezzel a cáfolással ugy állitanak be, mintha:

A) Hazudnék azzal hogy orosz

B) vagy nem tudnám azt sem ki csinált fel.

2. Nekem spec sértő lenne ha megcáfolnák a magyarságom mint valami ki tudja melyik intézetbol pottyant árvagyereknek aki azt se tudja kik a szulei.


Értheto már?

Szelsoseges példa: rád fogják mondjuk hogy nem is a ferjedtol van gyereked, mert a postasra üt. Hogyne frusztralna amikor engem akarnak meggyozni hogy ukrán az apja? Es ki tudja miket tesznek még hozzá a hátam mögött.

2017. júl. 18. 13:29
 18/25 A kérdező kommentje:

15

A gyerek neve miatt faggatnak! Nem azert mert azt allitom hogy orosz. Szerinted ugy megyek mindenhova hogy azt kiabalom, hogy orosz a gyerekem???a nevét kérik mindenhova. Aztan jonnek a kerdesek. Aztan hogy megcáfolnak! Mindig ugyanaz.

2017. júl. 18. 13:32
 19/25 anonim ***** válasza:

Én félig kanadai vagyok, szintén apukám miatt, és senki le se szarja... Mert nem azzal kezdek, meg gyerekkoromban se anyukám, hogy az vagyok. Sokat mentünk oda régen is, még így felnőtt koromban is, a legtöbb rokonom ott lakik, mégse az az első ha bemutatkozom valakinek hogy azt mondjam "Ja, amúgy én nem magyar vagyok"

Mert ez nem igaz. Itt élek, itt is születtem, a magyar az anyanyelvem, az angol csak a második, hiába beszélem azt is ugyanolyan szinten, magyarul tanultam meg előbb. Csak annyiban vagyok kanadai hogy az apám ott él és emiatt szinte soha nem làtom.

2017. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
64%
Hú, de nehéz a felfogásod. Éééértjük, hogy a neve miatt kérdezik, ahogy mindenki más is felfogja, hogy orosz a neve. Azért kérdeznek, mert te azt mondod, hogy orosz, pedig te magyar vagy, ezért ő félig orosz, félig magyar. Azt kellene mondanod, hogy a gyereknek orosz az apukája, nem azt, hogy ő orosz. Atyaég. Te bonyolítod, mindenkit megzavarsz ezzel a hülyeséggel, aztán meg megsértődsz. Persze, hogy rákérdeznek, ha hülyeséget mondasz.
2017. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!