Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszinten, szerintetek nagyon...

Őszinten, szerintetek nagyon rossz, ha 1,5 évesem reggelente mesét néz?

Figyelt kérdés
Az én kis csemetém nem igazán alszik 7-nél tovabb, ilyenkor még olyan komás vagyok (terhes is vagyok és azota nehezebben kelek fel reggel), hogy mostanaban raszoktunk, hogy teszek neki Bogyó és Babócát, néz pár részt míg én magamhozterek, elmegyek wc-re, iszom egy kávét, eszek, ez kb félóra összesen. Utana délig csak vele foglalkozom, lemegyünk a játszótérre aztan itthon jatszunk, olvasok neki, tanulunk könyvekből, formabedobozunk, gyurupiramisozunk, enekelek, mondokazok neki. Delutan meg megyunk egyutt ki, sétalunk, motorozik, jatszoterezik, szóval foglalkozom vele eleget, kint is van (amennyit a kánikula engedi), de mégis bűntudatom van a reggeli mesézés miatt. Vagy ne legyen? Nem igazan vannak anyukak a környezetemben, hogy lássam más hogy csinalja, de a csapbol is az folyik, hogy artalmas a tv a gyereknek...Szerintetek?
2017. júl. 20. 07:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
17%
Az enyem detto ugyanez, semmi gond nincs ezzel. Nem szabad teljesen alarendelni magunkat a gyereknek.
2017. júl. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
44%
Szerinted ahol 3-4 gyerek van. A nagyok nézik a tv-t a kicsi nincs elzárva tőle. Semmi baja sem lesz!!! Nálunk olyan idióta mesék mennek hétvégente, nem is nevezném már azokat mesének amiket a 11 éveseim néznek. Beül a kicsi is közéjük. Nagy ügy.
2017. júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
34%
Ja és mi nem tanulunk könyvekből se és nem is énekelek neki (visszamaradna a fejlődésben). Így is szétszakadok a munkába sokszor. Egy egészséges lelkületű rendesen fejlődő jószívű kis kétévesem van. Ő máshogy éli már az életét, mint az egykék.
2017. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
23%

Ők még tapasztalásokon keresztül fejlodnek.nem ártana inkább kreativitásra motiválni hogy mit csináljon addig.

Tuti függő már.

Szerintem a kezelhetetlen gyerekek száma sem véletlenül ugrott meg a mi időnkben.

2017. júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
53%
10: senki gyereke nem néz egész nap tévét, de azért a másik végletig sem kell elmenni, hogy úristen, nézte 10 percet, most mi lesz. Semmi. Nem valami egetverő időtartamról van szó, és bár én alapvetően a válaszkész nevelés híve vagyok, azért nem csak a gyerek létezik, és igen, én, mint anya, szintén ember vagyok, és van pofám olyan hatalmas igényeket támasztani, hogy reggel nehyed 6-kor hadd bambuljak már negyed órát nyugodtan, amikor azt se tudom, merre van az előre. És ezt pont a mesenézés tudja biztosítani. Az nyilván gáz, ha naponta órákat ül ott a gyerek, és bambulja azt a szart, de negyed órától ne menjünk már falnak.
2017. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
41%

Miért 10-es szeritnted mi baja lesz annak a gyereknek ha neki való rendes mesét néz, és nem egész nap? Gondolom te sem néztél meséket gyerekként mert az nem vló (?)


Én mai napig is fel tudom sorolni a kedvenc meséimet, és felnőttem semmi bajom nem lett mint senkinek. Csak ma már a sok szupermami nem tudja mivel körözhetné le a többieket, így most ez egy új őrület hogy fújj mese, tv.

De az hogy sokszor a szülők kezében ott a tablet meg okostelefon nonstop, amit már lassan az újszülött is kikódol (mert ilyen ez a generáció) az nem baj.

2017. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
53%
Ugyan már, dehogy baj. :)
2017. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
17%

"És ezt pont a mesenézés tudja biztosítani"


Én megoldottam tv nélkül is, lehet irigykedni. ;)

1,5-2 évesnek semmi keresnivalója a tv előtt. Lesz elég ideje még egész életében azt bámulni, nem kell korán kezdeni.

2017. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
64%

Miért gondolja minden okostojás, hogy más irigy rá? :)

Te úgy csinálod, ahogy te szeretnéd, más meg úgy, ahogy ő szeretné. Tudom, ezt nehéz a magadfajtának elfogadni, aki szerint csak egyféle jó van.

2017. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
81%
Persze, mert aki nem úgy cselekszik mint te az tuti irigy....Szeretem ezeket a korlátolt embereket, akik mindenre az irigység szót nyögik be,
2017. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!