Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes, dolgozó anyukák,...

Kisgyermekes, dolgozó anyukák, akik magnéziumot szednek?

Figyelt kérdés

Azért szűkítettem a kört a kisgyermekes, dolgozó anyukákra, mert kábé azonos lehet a terhelésünk, már ami az idegi igénybevételt illeti. Az ovisom és a bölcsisem a dackorszak kellős közepén, én főállásban dolgozom, agymunkát végzek, szakfordítóként és tolmácsként egy-egy nap végére úgy érzem, mint aki kizsigereltek.

Amúgy nagyon aktív vagyok a gyerekekkel, mire odaérek Értük az iviba, bölcsibe, összekapom magam, mert szeretném, hogy energikus, jókedvű anyukájuk legyek.

Na, ehhez kellene most egy kis segítség. Eddig csak a terhességeim idején szedtem magnéziumot, most viszont arra gondoltam, hogy az idegeimnek jót tenne.

Ti mit szedtek, mekkora dózisban és milyen gyakran?

Köszi


2017. júl. 25. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha bírja a gyomrod akkor magnesolve napo 1 tasak,max.2!

Ha nem,akkor magnerot nagyon jól felszívódik,en azt kettesével szedem.Abbol az elejen napi 3szor 2,majd 3szor 1 egy a tünetek egyhülésénélA helyedben 3×1et szednék.

Magne b6 is jó,de nálam nem volt elég hatékony.

Esetleg B vitamin komplex kúraszerűen,én ezt szoktam megpróbálni ilyenkor még.

Este citromfű tea,amit még tudok ajánlani.

Kitartást!30/N egy ovis és egy bölcss anyuja;)

2017. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs gyerekem,de én a Dm-ben veszek német vitamint,szerintem sokkal jobb és olcsóbb mint a magyar.Van olyanom ami magnézium- B vitaminok egyvelege,meg van olyanom ami vas és egyéb vitaminok.Konkrétan nem érzem a hatását,de abból tudom hogy jó és energiát ad,hogy amikor nem szedtem egy darabig,hulla voltam a munkahelyen :) napi egy darabot veszek be,az bőven elég...
2017. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre 1 magneb6 este citromfű tea.

De úgy érzem jetd kevés lenni. Lehet megpróbálom 2x1 tabival.

Egy irtó aktív bölcsisem van és fizikai mukát végzek (gyárban napi 8 óra)

2017. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Béres magneB6-ot szedet, napi kettőt általában. Hétvégén nem, de munkanapokon kell. 2 gyerek + építőiparban dolgozom. Ha nagy a gáz, akkor esténként 1-2 szem Valeriana Harmony kapszulát veszek be és tudok aludni.
2017. júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1 Béres magnézium. Tanár vagyok, 3 gyerkőcöm van, és ha nem szedem, ugrál a szemem a fáradtságtól. Nekem nagyon bevált.
2017. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekes tanár vagyok. Magne-B6, C-vitamin, vas. És persze kávé reggel mindig, koradélután néha.
2017. júl. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tippeket, és kitartást kívánok! A tanár anyukák előtt pedig megemelem a kalapom, nem tudom, hogyan vagytok képesek arra, amit tesztek, de minden tiszteletem a tiétek. Én is tanítottam éveket a mostani munkahelyem és a gyermekeink érkezése előtt. Egy életre elment tőle a kedvem, pedig akkor szerettem csinálni. Viszont képtelen lennél visszatérni a pedagógiába.
2017. júl. 26. 10:54
 8/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Sajnos nagy a zűrzavar a magnéziumpótlás terén, úgyhogy leírok pár tényt, ami segít:


1) Magnéziumot csak magnéziumvegyületből tud felvenni a szervezet.

2) Egyéni sajátosság, kinek melyik vegyületet hogyan tolerálja a szervezete.

3) A magnéziumvegyületek eltérő mértékben tartalmaznak magnéziumot.

4) A magnéziumtartalom eltérő mértékben szívódik fel a különböző vegyületekből.

5) A gyártók mindent elkövetnek azért, hogy ne lehessen a terméküket más termékekkel összevetni.

6) Ezért a termék dobozán sokszor csak a vegyület mennyiségét tüntetik fel, ritkábban az elemi magnéziumtartalmat is, de még ehhez is tudnunk kell az alábbi információkat, hogy eldönthessük, ez mennyi magnéziumot jelent nekünk.


Tehát ilyen értelemben sajnos önmagában semmit nem jelent, hogy sok valamiben a magnézium vagy jó felszívódású vagy dm-es (legalább 4 féle sajátmárkás magnéziuma van).


A legjobb példa a Magnerot, amiben 500 mg magnézium-orotát van. Ebből csak ~6% a tiszta magnézium, ami ~30 mg. Cserébe jó felszívódású, 99%-os! Ha a leggazdaságosabb kiszerelést nézzük, ~50 Ft/30 mg. Ehhez képest itt van a Lidl Optisana magnézium pezsgőtabletta, amiben a közepes felszívódású magnézium-karbonát a hordozóvegyület, viszont jóval nagyobb arányban tartalmaz magnéziumot, így 200 mg elemi magnéziumból 30%, azaz 60 mg szívódik fel és 11,5 Ft-ba kerül ez az adag...

Grammra vetítve: Magnerot 1667Ft/g, Lidl pezsgőtabletta 192 Ft/g, tehát a Magnerot majdnem 9x drágább.


Amitől mindenkit intenék, az a magnézium-oxid. 60%-os magnéziumtartalma 4%-ban szívódik fel. A legtöbb olcsó magnéziumpótlóban és a multivitaminokban ez van. Ha azt látjuk a dobozon, hogy 250 mg magnézium származik magnézium-oxidból és ez az NRV (napi ajánlott beviteli mennyiség) 67%, tudnunk kell, hogy 10 mg-ot tudunk hasznosítani belőle, ami ugye nem pont 67%, de még 3 se.


Joker vegyület a magnézium-citrát, mert viszonylag olcsó, sok készítményben megtalálható és jó felszívódású, 90%-os. Néha más vegyülettel kombinálják, de ne rémisszen meg pl. a Jutavit magnéziumkészítménye, amiben citrát és oxid adja a magnéziumtartalmat. Mivel sokkal több benne a citrát, akár 150 mg magnézium is felszívódhat belőle. Az ennél több felszívódó magnéziumot tartalmazó citrátos készítmények már italporként kaphatók, mert lenyelhetetlenül nagy lenne a tabletta.


A magnézium-laktát felszívódásban az -orotáttal versenyzik és hozzá hasonlóan nincs sok készítményben. Ha valaki szeret fizetni a reklámért, akkor a MagneB6-ot vegye, ha nem annyira, akkor az Innopharm vagy a Walmark is forgalmaz ugyanilyen összetételű Mg-laktátot jóval olcsóbban.


Kis lábjegyzet még, hogy mint minden pótlásnál, itt is fontos, hogy mi támogatja és gátolja a magnézium felszívódását. Röviden: a D3, B6 vitaminok támogatják, a kalcium és a vas akadályozzák, ezért ha ezeket is pótolnád, több óra elteltével kell beszedni őket.

2017. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!