Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem képes...

Sok szülő miért nem képes megtanítani a gyerekének, hogy az esti fogmosás alap és inkább a reggeli maradjon ki, mint ez?

Figyelt kérdés

Anonim módon én bevallom, hogy gimnáziumig nem mostam este fogat. Egyszerűen a szüleim nem ezt tanították, csak reggel a sietségben megsubickolni kicsit. Ők sem mostak SOHA fogat este. Sőt hétvégén, szünetekben egyáltalán kimaradt. Internetünk nem volt. Azt hozzáteszem, hogy alapból elég romlékonyak a fogaink a családban. Két hatos fogamat azért húzták ki gyerekként, mert fájt, anya meg azt hajtogatta, hogy tejfog és majd kiesik vagy "kifakad". Hiába írjátok, hogy mentem volna egyedül, 10-12 évesen a szomszéd városba a tiltásuk mellett.

Aztán kollégista lettem és ott elkezdtem jobban ápolni, alap lett az esti fogmosás. Titokban szájvizet, elektromos fofkefét kezdtem használni. Aztán 3 hosszú évig könyörögtem, hogy legyen fogszabályzóm, mert torlódtak, farkasfogaim voltak.

Most már elképzelhetetlennek tartom, hogy este ne mossak fogat, bármennyire fáradt vagyok, jóérzés is úgy lefeküdni. Meghát az egész napos kaja, bacik ott maradnak a szádban éjszakára. A reggeli sietségben úgysem mossa meg rendesen a legtöbb ember. Mai napig csesztetnek, hogy minek este fogat mosni, miért 3 percig mosom, miért nem csak kicsit bevizezem, mint régen?

Ki vagyok akadva, mert nem csak velem történt ez. Sokkal fontosabb az egészséges fog, mint egy új számítógép stb. Ráadásul anya tanár. Mindig azzal magyarázták, hogy régen se foglalkoztak az emberek a fogukkal. Oké, de a táplálkozás is más volt. Meg ennyi erővel járhatnának szekéren, mert régen autó se volt. Ez a szülő felelőssége kisgyerekkorban, nem másé.

Megint kiakasztottak, hogy sok pénzt kicseszek a fogaimra (fogápolási termékek), minek ennyit fogat mosni (ált. 2,max 3 alkalom egy nap).


2017. júl. 25. 23:12
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
77%

17-es, hagyd már a hülyeségeidet!


Én rendszeresen mosom (naponta 2-3), fogselyem, fogköztisztító, szájvíz és egy fogam full hiányzik, és vagy öt tömve van.

Barátnőm napi egyszer mossa és még egy tömése sincs, huszonkilenc éves létére.

2017. júl. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!