Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ket evesek anyukai! Illetve...

Ket evesek anyukai! Illetve tapasztalt anyucik! Három kerdesem is lenne! Cicizes+rossz alvas, borproblema es szobatisztasaggal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1.ket evesem meg cicizik,sot mi tobb fuggo,egyfolytaban rajtam logna! hogy tudnam leszoktatni illetve legalabb csokkenteni az igenyet? eszik mindent, minden foga kijott mar, van tejem egyebkent...ja es bolcsis,gondolom van a dologban nemi szeparacios szorongas!? az ejszakak sosem voltak nyugisak,sokszor kelt/kel,vilt hogy visszalaludt gyorsan de volt hogy orakig kukorekolt. osszefuggesben van a cicizessel vajon? ha leszokna vegre jobb lenne ? a napokban -miota meleg van-meg tobbet kel es vissza sem alszik sokszor es ejszaka maszkal a lakasban :( cicivel alszik vissza fe van hogy epp elutasitja es akkor nincs alvas.

2.kb ket hete volt egy virusfertozese (doki szerint az volt) ugy kezdodott hogy olyan volt az arca mintha tini lenne es pattanasok jonnenek ki,azt gondoltam a melegtol,aztan lett az arcan,nyakan es a kezein tobb kiutes,holyagos kb mint a baranyhimlo ugy nezett ki,tulajdonkeppen el sem mult teljesen,sebesre vakart joparat. A fejet azota is folyton kaparja,foleg ejjel (lehet ez a masik oka az ejszakazasnak)..most ujra olyan az arca mintha kezdene kirugyezni :( vajon ez a melegtol van? vagy valami virus megint/megmindig?! vagy mifene lehet ez!? amugy ekcemaja szokott lenni telen,szuletese ota.

3.allandoan leveszi a pelust,napokban ejjel is tepi le,amikor felebred. de osszepisil es kakil mindent! neha sikerul a wc-be, ha epp jokor viszem el,de nem szol egyaltalan.otlet? nem zavarja ha pisis,kakis.szerinten abszplut eretlen meg a dologra...de akkor miert nem viseli el a pelust? sot vettem leszoktato bugyit es azt sem :/

Kicsit kezdem azt erezni most hogy osszacsaptak a fejem felett a hullamok vele kapcsolatban...😫


2017. aug. 5. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most választottam el a cicifüggő 2 éves lányomat (25 hós konkrétan, 2 hete nem cicizik). Hetek óta próbálkoztam aktívan, előtte már 2-3 hónapja igyekeztem folyamatosan csökkenteni a szopizásokat, nem sok sikerrel. Vagyis csökkentettem, de rengeteg hiszti volt belőle. Próbáltam sokszor, sokféleképpen megbeszélni, nem érdekelte, meg sem hallgatott, csak ordított érte. Próbáltam leragasztani, azt mondani, hogy beteg a cici, leszedte a tapaszt. Végül rohadtul elegem lett, mert hirtelen az egész napunk arról szólt, hogy hisztizik, mert nem cicizhet egy nap 15x, és bekentem citrommal. Azonnal elhúzódott, közölte, hogy "a cici sanyanyú". Nem sírt, semmi, ment tovább. A következő 3 napban párszor még rá akart próbálni, de mindig bekentem, megállapította, hogy savanyú, és annyiban hagyta. Egyetlen sírás nélkül szokott le, most azt kéri néha, hogy megnézhesse, megsimogathassa, de ennyi. Tudom, sokak szerint ez nem a legjobb módszer, de tényleg mindent próbáltam már, semmi nem hatott, és szerintem ez sokkal jobb, minthogy heteken át minden nap órákat ordít. Bánom, hogy nem próbáltam meg előbb.

Ami az ébredéseket illeti, csökkent éjjelente 1, max 2-re, de továbbra sem alussza át az éjszakát. Most a melegben rosszabb, amíg normális idő volt múlt héten, tényleg 1x kelt inni, és ennyi.

A pelust szerintem a meleg miatt veszi le, most az enyém is tépi, de közel sem érett a szobatisztaságra, nem is nagyon hajlandó ráülni a bilire, kakáról utólag szól vagy közben, pisiről abszolút nem. Az udvaron meztelenül van este, oda van téve bili, tudja, mire való, de nem érdekli, pisil, ahol van. Szóval én a melegre tippelnék inkább.

2017. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az en lányom is cicifüggő volt.és kétéveskora körül szoktattam le mert besokalltam.én is a citromos megoldást választottam.előtte napokkal mondogattam neki hogy ő már nagy és lassan már nem lesz jo ize..

Aztán amikor bekentem es szipizni akart akkor is szoltam neki hogy:már nem jo..persze nem hitte el.megkostolta es mondta hogy nem jo.a citrom mindig a kezem ügyebe volt hogy ha cicizne gyorsan bekenjem. Másnap már nem is kérte.utana könnyebb volt vele és éjjel is jobban aludt

2017. aug. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szobatisztasaghoz: orvosilag 4 eves kor a hatarido. A lanyom 3 ev 3 honaposan lett szobatiszta. Meg nem agytiszta, annak 6 ev a hatarideje. Hagyd, idoben van meg mindennel.
2017. aug. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy a legkönnyebb leszoktatni a szopizásról,ha egyik napról a másikra teszed.

A citromos dolgot anno én is próbáltam, de nálunk nem igazán jött be.

10 hónaposan fogtam és már nem adtam neki nappal cicit,mert evett mindent és csak megnyugváshoz vagy a déli alváshoz kellett.

Helyette ringatva alattam és ölelgetve nyugtattam.

Két nap múlva már egyáltalán nem próbálkozott be

Az esti alváshoz viszont még mindig cici kellett és ha megérett csak azzal aludt vissza,de egy éjjel 6-7 ilyen alkalom is volt.

13 hónapos volt amikor elvettem az esti cicit is.

Nem mondom hogy nem sírt,de én végig mellette voltam és mindent megtettem hogy megnyugodjon.

Harmadik éjjeltől többé nem kérte és azóta átaludja az éjszakákat.

Lelkileg sem viselte meg a dolog,picit sem.


A pelust lehet hogy a meleg miatt tépi magáról.

Bár az én fiam már tavasszal is tépte és kb 1,5 hónapja észre veszi ha pisil,vagy kakál és legtöbbször jelzi.

Ettől tovább még mi sem jutottunk.

A kiütések valóban lehetnek a melegtől,nekünk az első nyáron tele volt a gyerek melegkiütéssel.

Azóta nem.

Azért inkább vizsgáltassátok ki.

Vidd bőrgyógyászhoz.

A fiam egyébként 27 hónapos.

2017. aug. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*altattam

*megébredt

2017. aug. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!