Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermekünk apja minimálisan...

Bubuka89 kérdése:

A gyermekünk apja minimálisan veszi ki a részét a baba körüli teendőkből. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Fizikai munkát végez, hajnal 4re jár dolgozni, heti 6napot. Kb. 8órát jelent naponta hétfőtől-szombatig. A nyári szezonban heti 2napot túlórázik a plusz pénz miatt. Mikor hazajön sokszor csak alszik, látom hogy nagyon szereti a babát, de mégis sokszor zavarja. Egyedül pelenkázom, fürdetem, etetem... mikor végre picit a kezébe veszi én akkor sem pihenek, a lakásban felmerülő tennivalókkal kell foglalkozzak. Értem én, hogy ő dolgozik, de az anyaság is egy kőkemény meló, azt szeretném ha ezt jobban megértené, megbecsülné...
2017. aug. 9. 10:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

"Értem én, hogy ő dolgozik"


Nem, nem erted.

2017. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Cserélj vele egy napot!
2017. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Amikor hazaér, te menj el sétálni a babával, ő addig nyugodtan tud aludni egyet, és akkor lehet jobba be tud szállni az esti fürdetésbe.

Legyen a vasárnap a családé.-ilyenkor te se csinálj házimunkát, hanem legyetek csak együtt, pihenjetek, kiránduljatok.

2017. aug. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Miből gondolod, hogy nem becsüli meg, mert pihenni próbál? Amúgy szerintem te látod rosszul.
2017. aug. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, ha te nem tudod magad kialudni, max sir a gyerek hogy valami nem jól sikerült. Ha o nem tudja kialudni magát, akkor baleset erheti illetve egy szép kis elbocsatas.

Ha a gyerek hónapos lesz, beadhatod bölcsibe és te is neki állhat dolgozni, hogy ne csak ő szakadjön meg heti 6 nap fizikai munkában

2017. aug. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Az én férjem többet dolgozik, mióta otthon vagyok terhesen táppénzen. Csak abban az egy hétben nem láttam el a házimunkát, amikor véreztem és nem kelhettem fel.

Becsülöm őt, amiért többet dolgozik, hogy az én fizetésemből kieső részt pótolja. Nem várom el, hogy amit meg tudok csinálni, azt vele végeztessem el, miután hazajön a munkából, és ez a baba születése után sem fog változni.

Szerintem ez így teljesen rendjén is van.

2017. aug. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem írtad le, h mennyit segít, illetve te mit szeretnél, mennyit segítsen. Én úgy látom, hogy sokat dolgozik, ráadásul fizikai munkát, korán is kell kelnie, de lehet, h már délután kettőkor otthon van, így délután nyugodtan segithetne, ha nem teljesen fáradt. Miért gondolod, h nem becsüli meg a te munkádat, a csecsemögondozást?
2017. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Te se leszel sokaig hazas no..

O dolgozik, te nem!!!

Te pihenhetsz, amikor a pici, o nem!!

Mi felvaltva latjuk el a lanyunkat: nappalos elott en kelek, nappalos utan o kel, ejszakas elott kimegyunk setalni, hogy tudjon aludni, ejszakas utan is alszik du 2ig, este o kel. Ez igy korrekt :)

Tiszteletben kell tartani, hogy o dolgozik, faradt. Ha o hibazik, kirugjak, ha te vagy faradt max nem mosol, mikor a gyerek alszik, hanem alszol du is :)

2017. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

Én ezt nagyon nem így látom. A gyereknevelés is kőkemény meló amelett, h fizikai, szellemi is egyben.

Nem írtad, h mennyi idős a baba, mert az sem mindegy, hogy pár hetes vagy már pár hónapos babáról beszélünk.

Szerintem az anya dolga, h rendben tartsa a babát és elvégezze a baba körüli teendőket. Ha nagyon lelkiismeretes az anyuka akkor pluszban elvégzi a házimunkát is, amig az apa nem ér haza.

Utána amikor apa is megérkezik együtt kell foglalkozni a babával és a körülötte lévő teendőkkel. Szerintem ez így a korrekt, együtt vállalták a gyereket, nem elvárható egy nőtől sem, (akinek van társa) h 0-24 ben ő foglalkozzon a babával.

2017. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Kivéve akkor, utolsó, ha a kedves apuka majd megszakad a munkában, mert alapból heti hát napot dolgozik, de nyáron még 2 nap nyit tulorazik is. Valahogy úgy érzem, anyuka anyuka gyesen van otthon, tehát az alapokra kell a pénz, amiért bizony a férfi igencsak megdolgozik
2017. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!