Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki csak folsavat szedett, terhesvitamint pedig nem?

Figyelt kérdés
2017. aug. 11. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az elején. Ha reggel vettem be csak folsavat, akkor az bent maradt. 2 féle vitamint próbáltam szedni reggel de hánytam tőlük. A többi napszak esélytelen volt, mert sokat hánytam amúgy is. 14 hetes kortól szedtem terhesvitamint.
2017. aug. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az elején én is.

TB-s doki mindent szedetett velem. Utálom a bogyókat nem is szedtem minden nap.

Aztán 14 hetesen váltottam magánra, ő mondta, hogy a folsav eddig volt lényeges (az első 12 hétben), és ha változatosan táplálkozok, nem kell terhesvitamint szednem. Abba is hagytam, onnantól SEMMIT nem szedtem (bár addig is csak alkalmanként). Tökéletesen egészséges terhességem volt, 10/10-es apgarral született a fiam.

2017. aug. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én
2017. aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Folsavat szedek, terhesvitamint nem. Pluszban még vastablettát, mert nagyon vérszegény vagyok.
2017. aug. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbáltam szedni a gravidát, de amint leért már hánytam is. Folsavat szedtem 2 esével, vasat, és magnéziumot napi 3 mat, probáltam sok zöldség, gyümölcsöt enni helyette. Mostanra emelték a vasat kettöre és a magnéziumot hatra illetve d vitamint is már szedni kell viszont folsav már nem kell. 27hkm
2017. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, még a 70-es, 80-as években.
2017. aug. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ignis Subdialis ***** válasza:

(Két különböző funkciójú dologról van szó, a folsav egy fejlődési gerincrendellenesség megelőzésére kell, ez a fejlődési szakasz a várandósság elején lezajlik, ezért javasolják már a fogantatás előtt szedni, hogy stabil ellátmány legyen a kritikus fejlődési szakaszban.

A másik viszont egy vitaminkészítmény, ami arra jó, hogy a fejlődő baba a számára szükséges vitaminokat ne az édesanya saját szükségleteiből használja fel. A baba nem fog hiányt szenvedni, mert a szervezet "őt szolgálja ki" először, viszont az édesanya szervezetében könnyen hiány alakulhat ki emiatt, elkezdhetnek romlani a fogak, hullani a haj satöbbi. Persze ha alapból stabil, egészséges a kismama és egészséges, nyugodt környezetben él, odafigyeléssel táplálkozik, akkor a szervezete megoldja ezt vitamin nélkül is vagy csak ideiglenes ingadozás jelentkezik, melynek tünetét észre sem veszi.)

2017. szept. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!