Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jó anyának lenni?

Miért jó anyának lenni?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy a legkevésbé sem provokatívnak szánom a kérdést, hanem tényleg szeretném megérteni. Hogy miért gondolják úgy sokan, hogy csak egy gyerek lehet az életem értelme? Sajnos azt látom a környezetemben, hogy a kisgyerekes anyukáknak annyiból állnak a napjaik, hogy kakis pelenkát cserélnek, etetnek, sír a baba, nem tudnak egy jót aludni, vagy egy jót reggelizni/ebédelni, és persze 0-24-ben figyelni kell, hogy éppen mit csinál a gyerek, mert vagy elesik, vagy leesik, vagy magára ránt valamit, vagy tönkrevág valamit.

Ijesztő belegondolni, hogyha egyszer elérkezettnek fogom látni az időt arra, hogy anya legyek, akkor már csak nagyon ritkán lesz lehetőségem arra, hogy pihenjek, nyugodtan megnézzek egy filmet, elmenjek edzeni vagy bármilyen programra, nem lesz idő a házimunkára, nincs többé kellemes nyaralás, és egyelőre nem értem, hogy miért jó a gyerek?

Leírom mégegyszer, hogy nem provokációnak szánom, és azzal is tisztában vagyok, hogy ez az oldal nem a legjobb platform az ilyesfajta beszélgetésekre, mert lehetséges, hogy sok "okos" anyuka majd jön a "téged is megszült anyád" és hasonló intelligens mondanivalóval,

de azért reménykedem, hogy néhányan értik, mire vagyok kíváncsi.


2017. aug. 23. 14:15
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és az "ilyen ember ne is vállaljon gyereket" szerű beszólásokat is hallottam már, köszönöm.:)
2017. aug. 23. 14:16
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy vagyok vele, hogy ezek az évek is eltelnek, ovis lesz és önállóbb, akkor már nem kell állandóan a gyerek seggében lógni és lesz több időm magamra is. Szerintem az első éveket kell túlélni, utána könnyebb lesz ilyen szempontból.
2017. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

Általánosságban (angol feliratot érdemes bekapcsolni):

https://www.youtube.com/watch?v=G0a-Nr_vRjM

2017. aug. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Épp azt szerettem volna írni amit az első. Kb 3 éves korukról önállóbbak és könnyebb. Nekem egy 5 és fél egy 3 éves lányom van. Az 5 éves már vigyáz a húgára ha átfutok a szomszéd boltba. Szóval csak egy ideig vagy " rabszolga". 😉 Ja és kenyeret is vajaz maguknak ha kedve van (és mindig van). 😁 Büszke vagyok rájuk és a legjobb érzés a világon valakik életében a legfontosabb lenni. ❤
2017. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Az meg tök természetes h így Látod, mert az elején így is van. Kicseszettül Nincs életed 😀 én nem vagyok egy ősanya" 3 éves koráig szoptatok " típus, de a kicsi durván anyás típus. Még mindig az de már legalább eljátszik a nővérével és hagynak levegőt venni. Továbbra is csak azt tudom mondani h ha olyan típus vagy, mint én ( szabadságszerető és kicsit magadnak való) akkor hidd el elmúlik a hatalmas rád utaltság.
2017. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem lelkileg is meg kell megérni az anyaságra, hogy ezeket ne CSAK is kizárólag teherként éld meg. Lehet ezt látod sok anyukán- és ÉN is tudok baromi fáradt lenni! -és sokszor gondolok vissza, hogy mennyire független voltam és mennyire nem volt kötelesség tudatom régen. Viszont most úgy érzem, hogy ha melóból megyek haza és viszem haza a gyerekeket az oviból, suliból akkor jó hogy ott vannak. Imádom amikor a kislányom odabújik hozzám, vagy megkéri hogy had fésülje át a hosszú hajamat hajmosás után, vagy hogy a fiam kezd egyre többett beszélgetni velem komoly dolgokról, hogy együtt csinálnak meglepit nekünk :) Azt tudnám mondani, attól hogy gyerekeim lettek színesedett, gazdagodott az érzelmi skálám. Az időbeosztás részét meg mindenkinek maga kell kitalálnia, hogy tud és mire akar igazán időt szánni.
2017. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Érthető, hogy ez felmerül az emberben, a gyerekeim születése előtt, ha egyáltalán eszembe jutott volna ezen gondolkodni (fura, de tényleg nem agyaltam ilyesmin... mondjuk nem is volt korombeli anyuka a közelemben, így nem láttam se pozitív,se negatív példát az anyaságról), tuti elrettentő lett volna egy olyan látvány, mint pl. most én magam, kettő plusz egy "félig kiszállított" gyerekkel... és tudod mit? Ezt nem lehet igazán megmagyarázni, és hülyén is hangzik talán, de semmi pénzért nem cserélném vissza a régi életem a mostanira. Akkor azt hittem, boldog vagyok, most tudom, hogy az csak halvány utánzata volt a beteljesült érzésnek, ami azóta kitölti a mindennapjaimat. Pedig most épp tök kialvatlan vagyok, és lehetett volna jobb napom is, de mégis, valahogy "minden a helyén van". Az is érdekes, mennyire eltolódik a szülévé válással a hangsúly magunkról egy másik ember felé, ez egészen más, mint amit pl. a párunk iránt érzett szeretet vált ki, ez az igazi önátadás, olykor lemondásokkal... tényleg csak ismételni tudom, ez teljesebbé teszi az embert, érzelmileg is felnőtté válsz általa. Mondják,hogy nem mindenkinek való az anyaság... szerintem pedig jót tenne mindenkinek, de ehhez kell egyfajta alázat is, hogy megtanuljunk elengedni dolgokat, és ne akarjunk mindent irányítani. Meg még sok egyéb is, persze, de már így is esszét írtam :-) (bocsi, ha elgépeltem, mobilról írtam)
2017. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gyermek 24 órás szolgálatot jelent...egy ideig. Egy ovis korú gyerkőc már olyan önálló tud lenni, hogy azt te el sem tudod képzelni. Nekem két gyermekem van: egy ovis fiam és egy bölcsis lányom. Már féléve nincs peluscsere, mert szobatiszta mindkettő, este időben elalszanak a saját ágyukban, átalusszák az éjszakát, szval lehet pihizni, filmet nézni, olvasni, szerelmeskedni, forró fürdőt venni, amit csak szeretnél.

Egyre kevesebb a sírás, ugyanis mindketten folyékonyan, mondatokban beszélnek, és megtanultak értelmesen, kulturáltan kommunikálni.

Most voltunk külföldön tengerparton, szuper volt, élvezték, újdonság volt Nekik, boldogan mesélik itthon az átélt élményeiket. Persze, volt néha feszkó az étteremben, amikor már fáradtabban voltak, és nem volt türelmük kivárni, míg meghozzák a kaját.

Már rég nem kell Őket etetni, a fiam már maga keni a kenyeret, előveszi a hűtőből az innivalót és tölt magának. A bölcsis kislányom elpakolja maga után a széthagyott játékokat.

Na, szval látod? A világ legtermészetesebb dolga, hogy a gyermekeink körülöttünk és velünk élnek, nem szenvedünk a létezésüktől, nem érezzük magunkat rabszolgának, ha fáradtabbak vagyunk, az is annak köszönhető, hogy előző éjjel túltoltuk a mozizást vagy az olvasást, vagy későn jött ránk a szerelmeskedés.

És most az érzelmesebb része: a gyermek egy csoda, minden porcikámban érzem azt a mindent elsöprő szeretetet, amit irántuk érzek, amit csak egy szülő érezhet a gyermeke iránt. Volt részem életem során szuper beszélgetésekben, táncoltam a homokos tengerparton holdfényben, kóstoltam őrületesen finom ízeket, kacagtam úgy, hogy azt hittem, bepisilek, ismerem az érzést, amikor az az ember ölel a karjaiba, akiért tűzbe mennél...amikor ezeket a fantasztikus dolgokat a saját gyermekeiddel éled át, úgy érzed, addig nem is éltél, valahogy minden új értelmet nyer, és újra rácsodálkozol az ízekre, színekre, illatokra. Biztosan a gyermeki ártatlanság és tisztaság teszi ezt, de úgy érzem, a gyermekeimmel újra felfedezhetem a világot. Amikor a felnőtt már túl felnőtt, és kezd monotonné, picit gépiessé válni a világ a számára, akkor jön egy kisgyermek, aki számára minden új és csodálatos ezen a világon, és a te feladatod (inkébb nevezném ezt ajándéknak), hogy megmutasd neki azt a sok csodát. Én a mai napig leguggolok a gyermekeim mellé, ha a fűszálakat vagy a bogarakat csodálják, megszagolom a parkban azokat a virágokat, amelyek mellett a felnőtt emberek elmennek, felnézek az égre, hátha létok egy repülőt, ami kondenzcsíkot húz maga után...persze, így sokszor beleütközöm azokba a felnőttekbe, akik a cipőjük orrát bámulva mennek előre. Szval a gyermekem segítenek gyereknek maradni, mert szerintem nem szabad felnőni. Nyilván én is felnőtt vagyok komoly tanulmányokkal és egy picike élettapasztalattal a hátam mögött, van munkám, felelősséggel nevelem a gyermekeimet...de közben mindig tanulok Tőlük, hogy hogyan ne nőjek föl teljesen.

Ezt adják a saját gyermekek. Kizökkentenek a komfortzónádból, valóban nem csak láblógatásból áll egy nyaralás, mint a születésük előtt, valóban volt néhány olyan hónap, amikor zombik voltunk a nemalvástól, de érzem, hogy ezekkel a tapasztalatokkal gazdagabbak lettünk, színesebb, tartalmasabb életet élünk, mint a gyermektelen, a felnőtt életbe belelustult és valljuk be, picit bele is fásult többiek.

2017. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ilyesmi válaszokra vágytam, köszönöm szépen mindenkinek! :)

Igazából párommal beszélgettünk a gyerekvállalásról a napokban, és ezért foglalkoztat a téma. Még egyikünk sem érzi, hogy kész volna rá, pedig korban úgymond aktuális lenne. De azt mondják, nem is lehet azt érezni, hogy most aztán 100%-ban felkészültem arra, hogy szülő legyek..

2017. aug. 23. 14:49
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen gyereked lesz, az én lányom pl. annyira jó kislány, hogy néha el se hiszem mennyire szerencsések vagyunk, mindenre van időm mellette, persze meg kell etetni, ilyesmi, de az inkább élvezet, mint fáradtság és ő nem bőgős fajta.

Az anyaság pedig, szerintem ha nem próbálod ki, soha nem fogod megtudni, hogy mitől jó. Ez olyan, mintha valaki azt akarná elmagyarázni miért jó a kokain, nem szívtam én sem soha, de biztosan jó érzés, elmagyarázni viszont nem lehet, hogy mitől jó.

2017. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!