Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jó anyának lenni?

Miért jó anyának lenni?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy a legkevésbé sem provokatívnak szánom a kérdést, hanem tényleg szeretném megérteni. Hogy miért gondolják úgy sokan, hogy csak egy gyerek lehet az életem értelme? Sajnos azt látom a környezetemben, hogy a kisgyerekes anyukáknak annyiból állnak a napjaik, hogy kakis pelenkát cserélnek, etetnek, sír a baba, nem tudnak egy jót aludni, vagy egy jót reggelizni/ebédelni, és persze 0-24-ben figyelni kell, hogy éppen mit csinál a gyerek, mert vagy elesik, vagy leesik, vagy magára ránt valamit, vagy tönkrevág valamit.

Ijesztő belegondolni, hogyha egyszer elérkezettnek fogom látni az időt arra, hogy anya legyek, akkor már csak nagyon ritkán lesz lehetőségem arra, hogy pihenjek, nyugodtan megnézzek egy filmet, elmenjek edzeni vagy bármilyen programra, nem lesz idő a házimunkára, nincs többé kellemes nyaralás, és egyelőre nem értem, hogy miért jó a gyerek?

Leírom mégegyszer, hogy nem provokációnak szánom, és azzal is tisztában vagyok, hogy ez az oldal nem a legjobb platform az ilyesfajta beszélgetésekre, mert lehetséges, hogy sok "okos" anyuka majd jön a "téged is megszült anyád" és hasonló intelligens mondanivalóval,

de azért reménykedem, hogy néhányan értik, mire vagyok kíváncsi.


2017. aug. 23. 14:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

En nem vagyok anyuka, de mar csak napok -hetek kérdése.

Lehet mas nem igy ervel vagy nem igy van vele de en sokáig total éretlen vtam es nem akartam. (nem akarok kort írni de ha őszinte akarok lenni a 40hez közelebb vagyok, mint a 30hoz)

Viszont most en mar egy jo ideje (3-5 eve) nagyon ugy erzem, hogy azt a sok szépet meg jot amit nekem anno megmutattak meg megadtak, meg megtanitottak a szuleim stb.azt szeretnem tovabbadni. Persze nem minden aron akartam, de talaltam egy olyan part aki uezt akarja, akivel merem.ezt vállalni es azert en ismerek sok olyan embert akinek ez a pelenkazas meg stb. nem akkora trauma. Hat remelem nekem sem csak ez marad majd meg.

2017. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért jó anyának lenni?

Csak. Ez nem megfogalmazható. Az,hogy van egy magatehetetlen,ordító pici lény,aki a szemed láttára nap mint nap fejlődik,okosodik,ügyesedik,egyszer csak csillogó szemmel rád mosolyog,felderül,ragyog az arca,mikor meglát téged,neked akar örömet szerezni az első sártortájával,a kriszkrasz rajzaival, csak úgy melölel,mert szeret......estig sorolhatnám. Ezt csak akkor fogod igazán érteni,ha Anya leszel. Ezt nem bántásból írom,hanem mert szerintem így van.

2017. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

Hetente megkerdezi valaki pedig nem egy agysebeszet jellegu kerdes.

Jo, ha csaladod van.

Jo, ha van valakid / valakijeid akivel / akikkel mindennel jobban szeretitek egymast.

Jo valakinek eletet adni es felnevelni.

Jo, ha valaki feltetel nelkul szeret es egy gyerek szeretete olyan, mint egy hatalmas szerelmes kapcsolat eleje: nekem euforikus minden pillanat amikor atolel vagy amikor a nyakamba ugrik ha megyek erte oviba.

Jo idosodo korodban a csalad melege, amit a gyerek tesz teljesse (nekem legalabbis a csalad a gyerekkel lesz teljes, addig "csak" par vagy hazaspar van).


Ez olyan hulye kerdes, mint a miert jo a parkapcsolat? Mert annyi mindent ad, ha jol mukodik, hogy kar is a szavakba ontesevel probalkozni, ugysem lehet atadni.


Es ugy irom ezeket, hogy nem egy sokgyerekes osanya vagyok hanem van munkam, karrierem, minden, megis igy gondolom.

2017. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
8-as, nagyon szépen írsz, gratulálok a fogalmazásodhoz és az életfelfogásodhoz, teljesen egyetértek veled ! :)
2017. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%

Meg annyi, hogy egy film megnezeset meg egy seggfeszesito edzest ne is hasonlits ossze azzal, amit egy gyerek adhat ha anyuka vagy. Koszonoviszonyban sincsenek :) De azert megjegyeznem, nekem is van gyermekem megis jarok edzeni es meg filmeket is nezek szival ne ugy kepzeld el hogy szulsz es onnantol kolostor az eleted.


Na meg a kellemes nyaralas: ha nem nyakra-f szra szulsz kis korkulonbseggel 4-5-6 gyereket, szuper kellemes marad a nyaralasod is.

2017. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
69%

Csak hát ugye jó magyar szokás szerint,mindenre panaszkodni kell,a gyerek miatt meg aztán lehet is. Ha olyan szörnyű lenne gyereket nevelni,mint ahogy vázoltad,Kérdező,már rég kihalt volna az emberiség.

Juj,eszembe jutott a magyar mentalitás egy kitűnő példája,ha jól emlékszem,Szabó Magda egyik szösszenetében olvastam:ha egy magyar nőnek megdícséred a ruháját,rögtön sápítozni kezd:ó,ne is mondd,ez csak egy régi gönc,olyan szegények vagyunk,hogy évek óta nem telik új ruhára! Ha egy amerikai nő ruháját dícsérik meg(amerikai ismerőssel példálózott),a válasz csak ennyi:Köszönöm!. Na,valahogy így van ez a gyerekneveléssel is.

2017. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Anyukádat kérdezted már?
2018. júl. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Konkrétan leírtad h mi vár rád ha gyereked születik. A régi életednek valóban annyi, és nem csak amiatt mert változnak a körülményeid henem azérr mert te is változol. Lényegében elfogadod az új helyzetetedet, beletörődsz h ez már így van, így lesz, és visszacsinálni nem lehet. Igazából nem is akarod mert a gyereked iránt érzett szereteted nagyobb mindennél. Szörnyen hangzik az egész mert amíg nincs gyereked nem tudod megérteni és elképzelni sem h ez milyen. Ha 1x bevállalod netán majd megérted. Önfeláldozás, sok lemondás...de az a poén h mégis boldog vagyok. Ma már más tesz boldoggá. Megváltozol ha anya leszel.
2018. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha tenyleg raveszed magad mert elerkezettnek latod az idot es nem csak becsuszik akkor mar slapbol masok lesznek majd az igenyeid es vagyadait, ertekrended igy nem fog problemat okozni.

Egy ido utan alapbol is megvaltozik sok minden amik fiatalon fontosak voltak az kicsit idosebben mar nem. Masok lesznek a szuksegletek. Pl amig fiatalon a szukseglet egy buli, vagy haverokkal elmaszkalas hetvegen stb.. ami szokott lenni, idosebben mar orul az ember egy kis nyuginak es pihenesnek a melo utan kicsit leereszthet mert masok lesznek a szuksegletek. De ezt magatol erzi az ember. Nem kell belekenyszeritenie magat. Ez majd jon. Mi esne jobban, es igy nem lesz teher. Es ha mar van ez a nyugodtabb szakasz akkor ha jon a gyerek nem lesz vagy hogy mindig eljarna valahova az ember bulizni, haverozni.

Aztan meg ha van mar gyerek az o oromukben leled a te oromodet is. Akar egy nyaralas ami teny nem olyan pihenteto gyerekkel mint nelkule, de az hogy te mutathatsz neki valami ujat, hogy elhozhattad, megtehetted, hogy orul es tetszik neki hogy boldog az tokeletesen ki fog elegiteni lelkileg es ad annyit mint egy jo nyaralas.

Gyerekkel sokszor onkentelenul is mar ha elmegy az ember a boltba inkabb nekik nez valamit az ember, vagy elmenne az ember kikapcsolodni ketten de roluk beszelunk, vagy varom mar hogy ertuk mehessek stb.. en sem gondoltam hogy ez lesz de ez lett. Mindent hoz a maga termeszetessegeben a dolog. Es ha majd eljutsz oda es lesz neked is akkor neked is csak ugy jonnek hogy alap lesz jopar dolog amit most nem gondolsz.

2018. júl. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!