Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jól evő gyerekem miért nem hízik?

Jól evő gyerekem miért nem hízik?

Figyelt kérdés

Anyukák megnéznétek kisfiam napi étrendjét.Nem értem, mert szerintem eleget eszik mégsem hízik 2 hónapja semmit sem hizott.Vagy lehet, hogy kevés lenne neki?Segítenétek?14 hónapos (de koraszülött volt)


Reggeli: 1,5-2 dl tápszer, pár falat (5-6 falat, ilyenkor többet nem kér, nem igényel)virsli kenyérrel/vajas kalács gyümölccsel stb.

Tízórai: Hamis tejberizs/tejbegríz/zabkása gyümölccsel (tápszerből) kb 200-230 gramm

Ebéd: változó ma pl. krumplistészta volt sült csirkemellel egy felnőtt tányérnyi felét ette meg

Uzsonna: (ma ez volt) 3 szelet kalács és 3/4 banán

Vagyora: miénkből csak pár falat ekkor is + 1,5-2 dl tápszer


Néha kap túró rudit, dörmi macit, kubu gyümölcsös piskótát ( 1 héten 1x max. 2x)


Úgy gondolom nem kevés, nem is sír hogy éhes lenne, mégsem hízik.Betegnek nem beteg, jó a közérzete de már többen is megjegyezték, hogy egy dkg felesleg nincs rajta.Bánt a dolog, mert ezektől a megjegyzésektől rossz anyának érzem magam.Azért meg, hogy csak hízzon nem fogomnegészségtelen dolgokkal tömni.



2017. szept. 3. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyi a súlya?
2017. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

13 hónapos a kisfiam, és ő sem hízik már nagyon rég óta, csak nagyon nagyon lassan, 30-40 grammokat havonta. De ő éjjel eszik 1x200 ml tápszert, utána reggel fél-1 üveg gyümölcs+sinemil pép, 10 óraira joghurt/fél-1 üveg gyümölcs+sinemil pép, ebédre amit mi is eszünk, uzsira gyümölcs, vagy kenyér, vacsira 200 ml tápszer. Kevesebbet eszik mint a te fiad :/

Ne foglalkozz az ilyen megjegyzésekkel, amíg ilyen szépen eszik addig minden ok, ha nem sír, energikus, egész nap mozog akkor tuti csak annyi hogy lemozogja. Én abban reménykedek hogy fél-1 év múlva már képes lesz a fenekén ülni fél órát (pl mese, rajzolás, társas), és akkor ha kevesebbet mozog lehet többet hízik majd :D

2017. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat a súlya 8540 gramm és 75,5 cm.
2017. szept. 3. 19:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jól eszik. Lehet csak lemozogja. Egyébként nyugodt, kiegyensúlyozott? A széklete normális?
2017. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Teljesen normális a széklete, kivéve mikor fogzik, akkor hígabb, néha nyálkásabb.Vidámnak és kiegyensúlyozottnak gondolom, van hogy "nincs is kaja idő" de mondjuk én eszek valamit, odajön és kér belőle.
2017. szept. 3. 19:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 hónap alapján nem kell különösebb következtetést levonni. Ilyenkor már nem híznak olyan gyorsan, mint az első évben. Jól eszik a fiad, nem mondanám soknak, inkább normális. Esetleg az uzsonna mondható soknak.
2017. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Itt mini kalács 3 szeletére kell gondolni, nem a normál kalácsra 😉 de egyébként valóban uzsonnakor eszik a legjobban.
2017. szept. 3. 19:52
 8/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, én nem aggódnék a helyedben.
2017. szept. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De minek kéne egy gyerekre felesleg? Már egyéves korától induljon el az elhízás útján? Biztos lemozogja. Jó ez.
2017. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Teljesen oké a súlya a magasságához.

Egyébként meg a második évben nem jellemző már látványos súlygyarapodás. 1 és 2 éves koruk között jellemzően 2 kg-t híznak összesen a gyerekek. Mellé pedig nőnek vagy 10 centit.

(Ezek átlagok.)

2017. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!