Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 4ésfél éves fiam egyszerüen...

Reni 24 kérdése:

4ésfél éves fiam egyszerüen nem akar enni minimálisakat eszik! Hogyan vegyem rá hogy egyen mindig? , hogyan hizlaljam?

Figyelt kérdés

#nem hizik a gyerekem #nem eszik a gyerekem #étvágytalan a gyerekem #keveset eszik a gyerekem
2013. febr. 27. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én feleségem is ezen aggódik. Ha nem veszít a súlyából, nagyon nem kell vele foglalkoznod. Kapjon multivitamint és sok folyadékot. Az étel, amit kap, lehetőleg táplálék legyen, ne gumicukor, stb. (Ide sorolom a kakaós csigát is. Az sem táplálék.) Zöldségek, gyümölcsök. Ezeknek nagy a rosttartalma, segítenek. Nyugodj meg, minden rendben lesz a jövő hétre!
2013. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szia dom neki a multi vitamint is és a gyümit is szereti avval nincs semmi bajegye is azért veszem neki de az hogy meleg kaját immel ámmal eszi egy két falatot az nem állapot én ugy gondolom hogy sovány de mások szerint meg nem a dr nö is azt mondtá hogy magaságához képest jo a test sulya .de én meglátásom szerint meg nem kint van a kis bordája mert sovány...pedig teljes labora is elvittem semmi vas hiány vagy valami betegsége nincs...
2013. febr. 27. 10:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Természetes hogy egy anyuka ezen kattog!

2. Fölösleges ezen 'kattogni', nem szokás éhen halni Magyarországon, gondoskodó szülők mellett :)


3. A leletei jók. Lehet örülni! :)


4. Értékes táplálékokat egyen, ne hizlalni akard. Egy 4 éves kissrác nem lesz izmos. Zsíros meg minek legyen? Na már most ha nincs rajta sok háj, izma értelemszerűen nincs, 4 éves gyerek szervezete még nem tart fent akkora izomtömeget ami majd látványosan eltakarja a bordáját.. De egy szálkás férfinak is látszanak a bordái, nincsen ezzel semmi gond.


Egyen húsokat, zöldségeket, gyümölcsöket, amennyit kíván. Legjobb tanácsként a glutén- és tejmentes ételek fontosságára hívnám fel a figyelmet, hogy a fiú élete majd ne az orvoslátogatásról és a gyógyszerszedésről szóljon.


Olyan meg még nem volt, hogy egészséges gyerek, egészséges koszton beteg lett volna :)

2013. febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is sovány az anyja, és a nagymamák szerint. Ez természetes. A doki szerint meg szerintem is teljesen rendben van. Örülünk, hogy nem kövér, mint a mai gyerekek nagy része.


Éheztesd ki, akkor megeszik bármit, meglátod. Nincs nasi, és ha eleget mozog, ebédidőre megéhezik biztosan!


Fel a fejjel, minden rendben van!

2013. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát jolvan köszönöm a komitokat ...meg fogadom .....akkor az a lényeg hogy az én fiam jó van igy ahogy van csak én szeretném kövérebnek látni.....hát örülök annak hogy sovány,köszönöm a válaszokat!!:))
2013. febr. 27. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!