Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utálok anya lenni. Éreztél...

Utálok anya lenni. Éreztél így? Hogy lehet így élni tovább az életed?

Figyelt kérdés
Két gyerekünk lett, sokat küzdöttünk értük. A nagy ovis, a kicsi még itthon van. Lassan nincs nap, hogy ne utálnám az anyaságot. Állandó hiszti, rinyálás, ha el akarok menni valahová, 2 napig szervezem, mert van segítség, de értelmes dolgot akkor sem lehet csinálni. Torkig vagyok azzal is, hogy anyámék a segítségem, akikkel 10 évig évi 2x találkoztam, most meg hetente többször, mert ők segítenek. Utálom az egész helyzetet. Azt az életemet akarom vissza, amikor oda mentem ahova akartam, éltem a magam életét, mások nélkül. Hányingerem a rózsaszín ködtől amibe mások belehazudják magukat, hogy de megtérül, meg a hála, meg a fszom... Semmi jó nincs benne. Hetente 2x ha kapok egy puszit, amúgy csak a kihasználásom megy a gyerekek részéről is. Erre akárki képes lenne, nem kell nekem anyának lenni. Semmi hála nincs benne. Torkig vagyok az életemmel.
2017. szept. 13. 12:59
1 2 3 4
 31/39 érdekel0 ***** válasza:
72%

A legtöbb tanáccsal egyetértek,fogadd meg őket.

Inkább csak bíztatásként leírom,hogy IGEN,más is van így,talán a többség nem jut el idáig,de bizony vannak olyan gyerekek,akikkel szívás az anyaság.

Nekem van egy cukim,meg még egy,aki nagyon nem cuki viselkedés terén.

Nap,nap után túlélés volt sokszor.

Én is visszamenekültem dolgozni,de nem sokkal lett jobb.

A bölcsi segített meg a sok koffein.

2017. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
34%

A szervezés lehet rossz.

Meg kell.találni az egyensulyt a munka, anyaság és énidő közt. Nem helybol tagadni, hogy keves a 24.Szervezni kell.


Es belenézni magadba, hol az igazi problema. Mert nem a gyerek az, mivel őket a boldogsagod élteti, közös az érdek.


Én megfigyeltem magam mikor vagyok.kiborulékony. nem azert borulok ki igazábol mert pl hisztizik epp a gyerek, mert maskor erdekes, nem borulok ki rajta.

Én speciel anyagias vagyok, rájöttem.

Akkor vagyok az aki kifutna a világbol a gyerekzsivajtol, amikor nem tudom pl azonnal megvenni amit akarok.őrlődök, átleng egy keserűség, innenstol csak egy csepp a pohárba a gyerekhiszti.


En azt gondolom, mindenkinek van ilyen ill valami hattergondja. A gyerekre nem foghato, mivel az érdeke a te érdeked is és forditva.

2017. szept. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
28%
*Ill.mindenki aki épp kiborul, szerintem igazábol nem a gyerek miatt borul ki. Ők naivak, szeretnek, játszanak, örülnek ha boldog vagy, szomoruak, ha szomoru vagy. Tükörképek.
2017. szept. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
80%

Ismeros helyzet.

Sajnos.

Volt egy nagyon huzos idoszakom: 10ora melo, (hozza masfel ora ut) csinaltam a sajat kis gazdasagom emellett (napi harom ora) plusz a kompett haztartast(legyen ket ora fozessel) es a gyerekek.

Egy idoben azzal a gondolattal tudtam csak elaludni, hogy elkepzeltem ahogy osszepakolok, veszek egy repjegyet es elhuzok, mint a vadlibak.

Aztan leredukaltam a feladataimat, csokkentettem az allatallomanyt, es kozbejott egy varatlan "nyaralas": a kulfoldon elo testverem autobalesetet szenvedett, a csaladban felosztottuk ki mikor tud nenni hozza. Ott feltoltodtem, tekertem par spanglit (hello Hollandia)

Hazajottem, es egy ordenare disznool fogadott. Az allatallany a volt ferjemmel is csokkent :D

Leesett hogy sz a r b a se vesz.

(Nyilvan nalunk mas volt a gond mint nalatok)

Most fel evvel kesobb a gyerekeknek van egy kiegyensulyozott, nyugodt anyjuk, miutan teljesen atszerveztem az eletem.

2017. szept. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Még nem válaszoltál: miért vállaltad a 2. gyereket, ha nem vagy anyatípus?

AZt nem hiszem, hogy az első után minden happy volt, a 2. után meg megutáltad őket...

2017. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
17%

Anyanak lenni a legjobb. Itt alszik mellettem a picim. 😊😊 Neha nehez pl ejjel felkelni, de ez a legjobb idoszak az eletemben. Egyelore egy gyerekunk lesz, kb 5 ev mulva epitkezunk es lesz meg egy. En nagyon jol erzem magam itthon. Egy erdo szelen lakunk, annyira szeretek itthon lenni, hogy nehezemre esik akarhova menni 🤣🤣 De neha muszaj! A picim is jo baba, imadok vele jatszani, a ferjemmel is minosegi idot toltunk es ezt masok is megjegyeztek mar. Pl kint ulunk ejfelig a verandan, nezzuk a csillagokat es beszelgetunk. Penteken egy pohar bor is belefer. 20an lesz az evfordulonk, 23an a ferjem szulinapja melyet hatalmas bulival unneplunk meg (anya jon vigyazni a lanyunkra, igy en is a vendeghazban lehetek). Szerintem a legszebb dolog anyanak lenni. Nem csak azert, mikor rad mosolyog, hanem azert, mert megtetted azt, ami halhatatlanna teszi az embert: szultel gyerekeket. Semmi nem szamit annyira, minthogy legyenek utodaid es tovabborokits minden tudast. En azert is halas vagyok a lanyomnak, mert nagypapim strokeot kapott es mikor bementunk hozza, azt mondta, hogy szeretlek, te vagy az egyetlen unokam es szultel nekunk egy dedit. Nagypapimnak is az a fontos, hogy a fia (apa) altal es en altalam (unokaja) es a lanyom altal (dedije) fennmarad a neve. O is tovabbadta ami fontos. Mi most mar a lanyunkert elunk, hiaba vannak sajat terveink, mindent a lanyunkert csinalunk. Minden ugyanoda vezetheto vissza. Mint az allatoknal. Ok is szaporodnak, hogy fennmaradjon a faj. Osztonosen. Persze ehhez kell az, akivel egyutt akartok lenni orokke..

Neked valami nagy baj van a fejedben, fordulj pszichológushoz. Ilyet mondani, hogy utalsz anya lenni. Legszivesebben felpofoznalak es megpuszilgatnam a gyerekeidet, hogy erezzenek egy kis szeretetet.

2017. szept. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Maresz33 válasza:
Javult a helyzet???
2019. dec. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is szeretném megkérdezni, mi lett végül. Egyébként pedig egyetértek veled, szeretem a gyerekemet, de anyának lenni utálok néha. A lehető legmegalázóbb helyzet tud lenni egyes esetekben, és semmi nincs a kezedben, hogy megvédd magad. Szóval megértem.

Talán némi logisztika, a nap újraszervezése, stb segíthet.

2022. jún. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagytok?
2022. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!