Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 12 hetes terhes vagyok, most...

12 hetes terhes vagyok, most tudtam meg, nem akarom megtartani, mit tegyek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Irracionális tudom, de igaz.

Szögezzük le az elején, nem k*féltem fűvel-fával, sem védekezés nélkül.

Fogamzásgátló tabletta mellett estem teherbe. Erre ma derült fény, hogy egy 12+3 napos magzatom van.

Elmentem felfazas gyanúval az orvoshoz, mire közölte, hogy CRL hány centi, meg genetikai vizsgálat volt e.

Elsőnek nem ertettem, hogy ez most mi, aztán tisztább képet mutatottaz UH.

Az orvosnak mondtam, hogy lehetetlen, mert fogamzasgatlót szedek, plusz VÉGIG ÉS RENDESEN Menstrualtam, nem vagyok gyökkettő, igen rendesen jött. 5 napig tartott, pontosan.


Nem lehet elvetetni, nem tehetek semmit se. Az orvos megmondta. Kivéve akkor, ha a genetikai uh rossz lesz, esetleg a gyógyszerek miatt rendelkenes a magzat, akkor lehet csak.

De elvetetni nem.


Mit csinaljak?? A párkapcsolatom össze-vissz 4 hónapja tart..

28 éves, nem fiatal "csitri", de nem akarok még gyereket.


Mit csinaljak???

Örökbeadás?? De elképzelni Nemtudom, hogy nagy hasam legyen és az anyaság jegyeit hordjam magamon.


2017. szept. 14. 22:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

9-es ezt rosszul tudod, az ultrahangnál a doki leméri a baba ülőmagasságát (CLR) és a gép automatikusan kiszámolja a terhességi kort. Nem kell az orvosnak számolgatni vagy pontosan tudni mikor volt meg utoljára.

A kérdés még lehet kamu, de biztos nem emiatt.

2017. szept. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
23%
Igen, ès ti soha nem hallottatok arról, hogy a mèretek alapján sem biztos, hogy nem korábban vagy kèsőbb fogant???
2017. szept. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
19%
" igen rendesen jött. 5 napig tartott, pontosan" - és ilyen is van?? 3 hónapon keresztül?
2017. szept. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem keress fel egy pszichológust, aki segít feldolgozni és elfogadni ezt a helyzetet.

Sajnos már nem vagy döntés helyzetben, a babát elvetetni nem lehet, sok más lehetőséged nincs, mint kihordani és megszülni. Még arról dönthetsz, hogy lemondasz-e róla vagy felneveled. Erről viszont még van pár hónap haladékod dönteni.


Az egy fórumon tök jól hangzik, hogy elugrasz Kínába, mert ott még a kilenc hónapos!!! magzatot is legális elvetetni... De azért lássuk be, hogy akinek hirtelen komoly nehézséget jelent egy meglepetés babát vállalni, az legtöbb esetben nincs olyan anyagi helyzetben, hogy csak kiruccanjon külföldre kapartatni, magán rendelésen. Egy sima abortusz tabletta (Bécsben) is százezres nagyságrendű, plusz az utazás költségei.

Nem mindenki milliomos a gyakorin!

2017. szept. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
56%
15 os, igen van, van aki 9 honapon keresztul vegig menstrual.
2017. szept. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
8%
Juj, mennyi hormonbomba van itt...
2017. szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
83%

12-es, 12 hetes uh a legpontosabb az egész terhesség alatt... ott nem tévednek max pár napot... és terhesség alatt 2 hét eltérés még teljesen belefér és normális, főleg mondjuk 12 hét után mert onnantól más ütemben fejlődik az embrió.



Kedves kérdező 28 évesen azért időben vagy a terhességnek, ha valaha is szerettél volna babát akkor elgondolkoznék azon, hogy megtartom... mert mint tudjuk minden beavatkozás csökkenti a következő terhesség esélyét. Nyilván nem nagy mértékben, de sose lehet előre tudni.


Ha kihordod, örökbe lehet adni. Vagy ahogy ajánlották külföld... de ez a pici élni akar. Sztem jelei is voltak, hogy babás vagy vagy valami gond van, csak nem figyeltél rá vagy nem akartál dokihoz menni... ezért nem szabad halogatni a dokikat...


Szóval jól gondold át és főleg mondd el a párodnak...

2017. szept. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%

Elvetetni Magyarországon már nem tudod. Értem én, hogy nem szeretnél még anyuka lenni, de a párodtól MOST MÁR nem veheted el azt a lehetőséget, hogy ő esetleg szeretne apuka lenni.

Ha neked nem kell, neki még kellhet.

Ha neki sem, még mindig örökbe adhatod.

Rengetegen várnak babára, nyílt eljárás keretében már terhesen megismerkedhetsz a leendő szülőkkel, akik végig támogatnak, ott vannak a szülésnél, esetleg ők vágják el a köldöokzsinórt, és már a kórhából ők viszik haza a gyereket. DE ez csak akkor fog menni, ha az apának sem kell a baba.


28 éves vagy. teli hormonokkal, egy teljesen váratlan helyzetben. Mivel sietni már nem kell sehova, próbáld meg átgondolni, hogy mit lehet kihozni a helyzetből. Az is lehet, hogy az első sokk után még szeretni és várni is fogod ezt a babát :)

2017. szept. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%
Azért érdemes lenne ezt átgondolnod 28 évesen, mi van, ha pár év múlva szeretnél és akkor nem sikerül ilyen könnyen... bár fogamzásgátló mellett durva, hogy ugyanúgy menstruáltál, de hát biztos van ilyen is. Először mondd el a párodnak, beszéljétek meg. 4 hónap nem túl sok idő egy gyerekhez, de hátha meg tudjátok beszélni és ő is szeretné. Ha adottak az anyagi feltételek, én biztos nem adnám örökbe, már nem vagy tinikorban.
2017. szept. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
36%

"igen van, van aki 9 honapon keresztul vegig"

Ezt honnan vetted???

Mert nekem van egy -igaz régi- könyvem, amiben ez áll: A terhesség alatt minden csepp vér KÓROS! Persze ma össze-vissza van zavarva a hormonrendszer, de akkor is, ha van menstr. az jóval kevesebb, különben vetélésről van szó!

2017. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!