Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szeretnének egyes nők...

Miért szeretnének egyes nők 40-45-50 évesen szülni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én vagyok rosszul bekötve, de nekem annyira furcsa és érthetetlen, amikor valaki ilyen idősen szeretne gyermeket. Félre értés ne essék, nem gondolom úgy, hogy csak 25 éves kor alatt lehet/érdemes szülni, de tényleg nem értem, hiszen olyankor egy nő már majdnem nagymama korú (főleg 45-50 évesen). És nem feltétlenül arra gondolok, amikor az első gyerekre várnak 15-20 évet és 40 évesen sikerül, hanem amikor valakinek már 18-20+ éves gyerekei vannak és megint babát vállal.

Ti nem találjátok furcsának? Vagy soknak a korkülönbséget?


2017. szept. 27. 01:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is ez egy kicsit érdekes. Más, ha nem jön össze korábban, és első baba, de ennyi idősen többediket... mondjuk engem nem izgat, ő dolguk, de én nem szülnék.

Amúgy egy 45-50 éves nő nem nagymamakorú? Ti mit számoltok? Az anyám 49, anyósom 50 volt, mikor a lányom született... 27 évesen szültem tervezetten, tehát nem egy extrém korán becsúszott babáról beszélünk. 45 fölött simán lehet valaki nagymama akkor is, ha teljesen átlagos korban vállal babát a gyereke...

2017. szept. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
83%

9, azt nem írta, hogy melyik háború...

Egyetlen embert ismertem, aki 40 felett szült, de ő sem az első gyerekét, a nagymamámat. Mivel ebbe nőttem fel, hogy ilyen is van, nem találok benne semmi furcsát.

Nekem inkább az a furcsa, hogy miért érdekel valakit ez a dolog, ha mondjuk nem érinti személyesen. Én is kíváncsi természetű vagyok, az emberek motivációi is érdekelnek, de nagyobb mélységekben, ez meg ilyen felszínss kapargászás, már elnézést.

2017. szept. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%
Hát melyik lehet, az Öböl-háború? :) Vagy a vitenami háború?
2017. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
83%

Én mondjuk konkrétan a délszláv háborúra gondoltam, de lehet, hogy nem nyert. Nem ismerem a válaszadót.

Te meg nézd tovább a hollywood-i filmeket. További javaslatok: függetlenségi háború, polgárháború...

2017. szept. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ott a pont, leszámítva a hollywoodi filmeket! :) (Azért ez lehangoló, ugyanakkor megmosolyogtató, hogy rajtakaptál egy tévedésen, amit, hozzáteszem, csak kérdésként fogalmaztam meg, majd egyből hozzáteszel egy jó kis lekezelő, fölényes folytatást.. tényleg nem tartozik a tárgyhoz, de ez annyira jellemző bizonyos típusú emberekre, sokakra, így intereneten explicite, a valóságban persze kevésbé bátran :) csak gondolati szinten. Nem tudom, ettől talán jobban érzitek magatokat, vagy azt hisztek, mások fogják rosszabbul érezni magukat... rejtély.)
2017. szept. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
26%

"Amúgy egy 45-50 éves nő nem nagymamakorú?"


Egyáltalán nem nagymama korú.


Ma már egy generációs idő nem 20 év,mert kevesen szülnek 20 évesen,akiknek az anyja is ugyanilyen évesen szült.


Akkor lesz 40-es nő nagymama mikor bocsáss meg,de ő is buta volt,meg a gyereke is követte azt a példát,hogy a semmire szül nagyon fiatalon gyereket.


A nagymamák többsége azért szerencsére 50 feletti.

2017. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
17%

" Tudom, hogy furcsa egyeseknek, de valaki akar gyereket. Akár az új párjától is."


Hát,nekem ez nagyon fura.

Már eleve hatalmas plusz dolog,ha valaki 40 felett új kapcsolatba kezd,mindkettő félnek vannak gyerekek az előző házasságból.

Ismerek olyan párt,ahol az egyiknek 2,a másiknak 3 gyerek volt már így is,és ők vállaltak közösen összesen a 6.gyereket.


Azért gondolni kellene az előző gyerekere is,akik már megszülettek,hogy mondjuk őket is fel kellene nevelni,támogatni,és ne szenvedjenek azért hiányt dolgokban,mert jön egy új gyerek.


Persze,ha milliomos az illető,akkor nem gáz,de én pont nem ilyeneket ismerek,hanem olyanokat,akiknek még a 2 gyerek is sok anyagilag,de ők akkor is szülnek még egyet,mert új kapcsolat.


Szerintem ez egyfajta önzőség a "régi" gyerekekkel szemben.

És ha mondjuk valami történik a szülőkkel,akkor majd a tesóknak kell felnevelni ugye a gyereket,ami nem valami jó dolog.


Olyat is ismerek,ahol 3 gyerekes pali lelépett a családtól,nem támogatta semmiben a gyerekeit,és egy új nővel vállalt még egy közös gyereket,csak nem értem minek,amikor az előző gyerekeit sem támogatja.

2017. szept. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
62%

"Akkor lesz 40-es nő nagymama mikor bocsáss meg,de ő is buta volt,meg a gyereke is követte azt a példát,hogy a semmire szül nagyon fiatalon gyereket."


Ahogy említettem, 27 évesen szültem, tervezetten, házasságba, ha érdekel, diplomásként, 4 év munkaviszonnyal. Ez lenne a semmi, meg a nagyon fiatal? Anyukám 22 volt, 4 éve dolgozott a szakmájában, 3 éve volt férjnél. Szintén nem mondanám, hogy a semmire, bután... így lett ő 40 évesen nagymama. Anyósom ápolóként dolgozott 5 éve, 23 évesen szült, szintén házsságba. Ez se egy felelőtlen, buta gyerekvállalás volt a semmire. 30 éve a nők többsége még nem 35 évesen szült, hanem bőven 30 alatt, így lehetnek simán nagymamakorúak 45-50 évesen.

2017. szept. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
*49 évesen. Bocs, mellényomtam.
2017. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
47 éves vagyok, a lányom a második gyermekét várja, tehát lassan 2-szeres nagymama. Fiatalon szültem (a főiskola 1 évében férjhez mentem, az államvizsgán már terhes voltam). Jó anyagi helyzetünk volt, mint ahogy most a lányoméké is nagyon jó (sokkal jobb, mint a miénk most, pedig dolgozom, van vállalkozásom is plusszban, azóta a 3. diplomám is meg van). Tehát nagyon nem lehet így általánosítani, hogy ki mire szül vagy vár. A 4. gyermekem 38 éves koromban született, új férj, s neki még nem volt gyereke. Így az unokám, s a legkisebb fiam között 6 év van. Sokszor, aki csak távolról ismer, gratulál, mert azt hiszi nekem van még egy gyerekem, pedig az unokámat viszem épp.
2017. szept. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!