Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan akinek a kisfián...

Van itt olyan akinek a kisfiánál későn (nagyon későn) jelent meg az első szó mégis egészséges lett?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 7. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Ki kellettvenni az orrmanduláját. Utána jól hallott,beszélt és kb. Fél év alatt felzárkózott.
2016. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában a fiúk késöbb kezdenek beszélni, de azért nem mindegy, hogy mennyire késön. De az legalább annyit számít, hogy már korábban is megérti, amit mondanak neki, akinek problémája van, az általában ezzel is le van maradva.
2016. ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan,ebben mit kellett\lehetett lepontozni,hogy a kisfiam így járt? Komolyan mondom,az ember segítő szándékkal válaszol+erre ő a rossz.
2016. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Most lesz hónap végén két éves semmit nem mond, ritkán babanyelvezik babjt, dajdaajt hasonlókat.

Ha kérek valanit például a.távorányító ideasja, az utcán képeken megmutat több dolgot kérésre (kutyus madár, autó , bicikli,maci) stb

Testrészeit magán,babán, vagy apán os megmutatja kérésre....

De mág egy szót sem mondoott ki.

Járunk korai fejlesztőbe megfigyelésre mert korababa (eredetileg júniusi lenne) de a dokrornő csak azt hajtotta hogy várjunk még. Magán tsmt tornászt nem találok, most átjelentkeztem másik neurologushoz de csak júniusban van hely, épp magánban.keresek füll orr gégészt.

2016. ápr. 7. 12:46
 5/11 A kérdező kommentje:
Én biztosan nem pontoztalak le, sőt nekem nagyon hasznos volt! Nem horkol de többször észrevettem hogy nyitott szájon lékegzik. Nagyon örülnék ha "csak" ennyi lenne a baj...
2016. ápr. 7. 12:48
 6/11 anonim ***** válasza:
A kislányom 2 évesen még semmit sem beszélt, csak halandzsált, és néhány szótagot mondott, azt is csak nagy ritkán. Mindent megértett, minden utasításra reagált, de nem beszélt. 2évesen bölcsibe került, és fél év múlva kezdett "rendesen" beszélni, de akkor szinte rögtön hoszú, kerek mondatokkal, hatalmas szókinccsel. Én is aggódtam, hogy miért nem beszél, sokat olvastam itt a gyakorin is, többen vannak így.Passzív tudásnak nevezik, van már szókincse, és ki is tudná fejezni magát, de valamiért nem akar még.
2016. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Fiam időre született, egészségesen.

2 éves státuszon 6 db szó volt a szókincs. Ennyit tudott: apa, nyanya (ez volt az anya), mama, papa, ato (auto), tato (traktor). Ennyi. nem több.

Most lesz 3 éves 2 hét múlva, igazán karácsony tájékán kezdett beszélni. Most már szépen beszél, ragoz. Úgyhogy ne aggódj. A 2 éves státuszon úgyis rákérdez a védőnő.

De ha gond lenne, gondolom a fejlesztőbe csak szóltak volna.

2016. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Volt már hasonlo kerdes es szinte mindenki két évese hasonlo szinten van.


Ahol van nagyobb testver csak azok a ket evesek dumagépek.a tobbi fiugyermekre nemigen jellemző.


Amugy megkerdezhetem mit olvastal hallottal ki mit mondott neked ami miatt ezen stresszelsz?

2016. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak tanácsként:olvastam, hogy sok anya a gyermek helyett beszél, ill kitalálja a gondolatait, inkább jobban tenné, ha sokat kérdezne, (mit mond a kutyus, hogyan szirénázik a mentő stb) és a választ is meg kell várni csendben.


A kismamablogon meg azt ìrták hogy amìg jol erzi magát egy gyermek es ugy kerek a világ ahogy van, addig nem szokott lèpni előre, de amikor ujabb kalandokat akar felfedezni akkor lesz kuszasbol mászás abbol meg járás.

Nem csak idegrendszeri érettség függvénye hanem lelki is.

Tehát a beszédre valo vágy kialakitását tudjuk segíteni a mondokákkal, ringatossal, énekléssel mert azert akarja tanulni mert tetszik neki nagyon:)

Ugyanakkor ezerszeres motivalo erő ehhez kepest egy idosebb testver.

Valamiert gyermek gyermektol szìvesebben tanul. Az intezmenyekben is pillanatok alatt leutánozzák egymást a "rosszaságban" is :)

2016. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 2 éves kora után kezdett el beszélni (hallása, értelme, mozgásfejlődése stb. rendben volt).

Amikor majdnem 2,5 éves volt, akkor viszont tényleg pár hét alatt látványosan fejlődött a beszéde.


Most már iskolába készül, az ég világon semmi baja sem a kifejezőkészségével, sem a kiejtésével- be nem áll a szája.

2016. ápr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!