Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik sokat vannak kint az...

Akik sokat vannak kint az udvaron a menni tudó gyermekkel mikor főztök, a háztartási munkát mikor végzitek el? Egyáltalán van még rajtunk kívül más is akik szinte egész nap kint vannak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Mióta bejött ez a jóidő, mi is egész nap kint vagyunk, bár az én fiam még csak 8 hónapos, 1 hete állt fel a kiságyon kívül és azóta lépeget kapaszkodva, de mászni mászik ezerrel. :D Van egy kis udvarunk, oda kiterítek egy plédet és azon játszunk, boltba megyünk, sétálunk.

Amikor alszik, akkor főzök. Ha közben felébred, akkor kiviszem magamhoz, bohóckodok neki, míg végzek, de általában annyi idő alatt megvan a kaja, amíg alszik. Mosogatás, felmosás akkor, ha már megfürdettem és lefektettem. Mosás együtt, ott van velem, míg berakom-kiszedem a ruhákat, aztán mivel kint teregetek, így akkor már a pléden van...

2010. máj. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lányommal kicsi kora óta így megy nálunk!

Én hajnalban főzök, mellette tudok kicsit rendet rakni, nagytakarítani pénteken szoktam, akkor kevesebbet vagyunk kinn. De amúgy egész napp kinn udvarozunk, nagyon szeret kinn lenni, játszani, pláne, mert a szomszédban lakik a kis barátnője (mindketten 2 évesek). Én inkább kelek korábban mint egész délelőtt a hisztit hallgassam. Mondjuk olyan szempontból szerencsém van, hogy fél 8-8 előtt nem kel fel, így reggel van 2-3 órám.

2010. máj. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok! Én is próbálok 14 hónaposom mellett akkor megcsinálni mindent amikor alszik, ez inkább a főzés, mert a többit mi is már együtt csináljuk, de megy a hiszti hogy ki akar menni.
2010. máj. 28. 13:39
 4/8 anonim ***** válasza:

A lányomat még esőben se nagyon lehet benn tartani, legfeljebb ideig-óráig. Én úgy oldom meg, hogy igyekszem este lefekvés előtt rendet rakni, hacsak lehet, felmosok, elmosogatok, stb. Közben a lányom mesét néz és vacsorázik. Este és reggel van engedélyezve a mesenézés neki. Etetni már úgysem hagyja magát, csak nagy ritkán, de egészen ügyesen eszik, 22 hós, így nincs baj. Általában vagy berakok még egy mosást este (ha nem gond, ha a gépben marad reggelig, pl. zoknik), vagy csak bekészítem, de a gépet csak reggel indítom el.

Reggel korán kelünk, kakaóivás és mesenézés alatt gyorsan összerámolok, beágyazok. Utána megyünk el vásárolni, postára, ügyeket intézni, az esetek többségében babakocsival. Amikor hazaérünk, a leányzót az udvaron hagyom, tömör kerítésünk van, a kapu kulcsra zárva, az udvaron nem tud semmibe beleesni, nem tud semmire felmászni, tud viszont motorozni, homokozni, ilyesmi. Én gyorsan bemegyek és felrakom az ebédet, az a jó, hogy a konyhaablakból pont látom, amit a kicsi odakinn csinál, meg a hátsó ajtó is onnan nyílik, gyorsan ki tudok szaladni. De nem szokott gond lenni, mert van egy nyugdíjas német-juhász kutyám, régen speciális mentőztem vele, maximálisan megbízható és imádja a gyereket. Vigyáz rá nagyon. Jön és beszól nekem, ha valami rosszaságot művel a csajszi. :-)

Hétköznap igyekszem olyan kajákat főzni, amivel nem kell sokat vacakolni, csak odateszem és kész. Utána én is kimegyek, kertészkedem, teszek-veszek, majd délben bejövünk. Evés, utána alszik a kismanó. Ezidő alatt szoktam vasalni, meg elmosogatok ebéd után, ilyesmi.

Délutánra ha lehet, már nem hagyok házimunkát, így mehetünk kifelé nyugodtan. Este megint gyerekfürdetés, rendrakás, felmosás, stb.

Mivel hétvégente elég alaposan kitakarítok - részletekben, hogy a kicsi is bírja - hétköznap elfogadható mennyiségű a meló, mégse jövök zavarba, ha hirtelen beugrik hozzánk valaki. Általában rend van.

2010. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál, hát nekünk az udvar nem olyan hogy kiengedjem egyedül, igaz még szerintem kicsi is hozzá. Rózsabokor meg ilyenek...
2010. máj. 28. 21:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel küzdök amit írsz. Ha jó napunk van dél körül sikerül őt beterelni és főzök neki vmi főzeléket. Persze ilyenkor is megy a tobzódás, alig bírok vele. Aztán van hogy konzervkaja lesz belőle mert teljesen kifutok az időből. Vagy olyan is van, hogyha hétvégén vmelyik nagyitól hozunk kajcsit, akkor azzal a hétfőt még kihúzom. Ráadásul a kisfiam nem szeret a kertben lenni, inkább az utcán babakocsikázni, sétálni, játszóra menni, ami mind időigényes. Sokszor nagyon nehéz vele elindulni, mert ahhoz ugye fel kell öltözni, tiszta pelus kell, stb., végig huzakodás. Így későn indulunk és pláne csúszunk. Plusz nekem nem megy, hogy "gyorsan összedobok valamit a babának". A zöldségpucolás, darabolás, vízforralás, főzőcske, habarás, ízesítgetés, stb. simán kitesz egy órát is. Én nem tudom más anyukák hogyan csinálják mindezt gyorsabban.

Rendes ételt akkor főzök amikor alszik a kisfiam vagy amikor apa hazajön és tud rá figyelni egy kicsit. A házimunkát is a délutáni alvásidőben csinálom, ill. késő este.

2010. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindent este csinálok,mikor alszik a babám,kivéve a főzést.Felmosok,port törlök,fűrdőszobát takaritok,vasalok.A porszivozást együtt,pár perc és kész.Délelött elsétálunk a boltba biciklivel szoktam eltolni(14hónapos).Addig is kint voltunk kutyákat nézegetünk,a kint lévő szomszédokkal beszélgetünk.Hazaérünk gyorsan elkészitem az ő ételét.Délben megetetem,de addigra már álmos is.Mikor ő alszik megcsinálom a mi ételünket.Persze ha olyan ételt készitek amiből ő is ehet nem főzők kétszer.Ébredés után már minden kész sokáig kint lehetünk.Teregetni az udvarra szoktam azt is tudjuk együtt csinálni.Estefelé uzsonna után szoktunk menni a játszótérre.
2010. máj. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mióta itt a jó idő és a gyerek is két lábon közlekedik, még jobban úszik a háztartásom. De a kertem egész szép :-)

- Főzés: a délutáni alvás alatt vagy legkésőbb este, ha apa hazajött lerendezem. De hetente max. 2-3 alkalommal főzök.

- Takarítás: többnyire ébredés és reggeli után a gyereket kerülgetve.

- A kerti dolgokat meg akkor intézem, ha kint vagyunk és vagy motorozik mellettem (ül rajta és nagyokat vigyorog) vagy alszik a babakocsiban közben.

Nem vagy egyedül :-)

2010. máj. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!