Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek után megbíznátok az...

Ezek után megbíznátok az anyósotokban?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kislányom,és anyós ki van bukva,hogy nem hagyon rá.Hozzáteszem,senkire nem hagyom ha nem muszály,de ha nem lenne más élőlény a világon akire bízhatnám rajta kívül,akkor se bíznám rá.Ennek több oka is van,és szeretném ha leírnátok a véleményeteket,hogy nekem,vagy neki van igaza?!MIkor megszültem,ugye 2 órát a szülőszobán voltam,mikor kitoltak,már ott toporzékolt,és kimentem pisilni,mikor felkelhettem,és ő maradt ott az akkor 5 órás újszülöttel.Mikor mentem vissza,látom,hogy cumi van a szájába,és a cumi is meg a pofija is egycsurom víz volt.Kérdeztem drága anyóst,hogy mit művelt,erre azt felelte,hogy éhes lett,ő meg cumit akart neki adni,de nem kellett,ezért vizet(csapvizet!!!!)adagolt a cumival a szájába,és így elfogadta.Majdnem rosszul lettem,olyan ideges lette.Hozzátenném,hogy nem voltam távolt még tíz percet sem!Elküldtem,ő meg megsértődött.Kb.két hónapos volt a kislányunk,mikor utána látta(mert elvittük hozzá),és akkor meg mézet rakott a cumijára,és ugy kellett odatennem a kezem a drágám kis szája elé,hogy ne tegye bele,mert hiába mondtuk párommal,hogy meg ne próbálja,azt mondta,nem szóljunk bele,akkor is ad neki,mert egy ennyi idős gyereknek kell.fogtuk magunk,eljöttünk.Fél éves volt a babám,mikor ott voltunk,és az a ... mig tettem magamnak meg páromnak levest,egy harapásnyi ecetes uborkát adott a kislányomnak,aki még szopin kívül nem is kóstolt akkor még semmi mást,mert még nem kezdtem el a hozzátáplálást.És arra fordultam meg,hogy bokákol a kicsi,és ugy szedtem ki a szájából az uborkát.Erre az a bu.i azt mondja,azért adott neki,mert kérte.Ja,mondom,ha baltát kér,azt is ad neki?Mondom még egy ilyen,és nem állok jót magamért.És biztos,hogy többet nem is látja az unokáját.És hogy azért van a szája,hogy kkérdezzen a SZÜLŐKTŐL,ne pedig a saját ostobasága után menjen.Meg bagózik ezerrel,és ott lóg a kezében a cigi,és hivja oda a kincsem,mondtam hogy az apja se cigizik mellette,más se fog,eldugta a háta mögé a cigit,odajött,és SZÁJON PUSZILTA a cigifüstös képével.A kislányom sírt,az meg nyúzta.Mondtam neki,hogy nem tudom mit csinálok,ha szájfertőzést kap tőle,és nagyon nem szeretném meglátni,hogy még egyszer szájon csókolja.Párom is hiába beszél neki.Mintha meg se hallaná.Most meg minket mocskol,hogy ő ugy szereti az unokáját,és sose bízzuk rá.Most ti ezek után rábíznátok?Vagy csak én vagyok hül.e?
2010. máj. 28. 12:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem bíznám rá, de a jelenlétemben láthatná az unokáját. Természetesen ha olyat csinál, amivel nem értek egyet, azt szóvá teszem. Azt, hogy miért nem bízom rá, egyszerűen meg lehet számára indokolni: másra sem szoktam, s még nem szeretném magam mellől elengedi. Viszont a stílusomon javítanék. Bízom benne, hogy nem így beszélsz hozzá, s csak a düh az oka, hogy a fenti történetet ilyen stílusban írtad le. Egyrészt ezt fogja tőled megtanulni a gyermeked, másrészt mégiscsak a párod édesanyja.
2010. máj. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát az biztos hogy ha már előttetek is ennyi mindent megtesz akkor mit tenne a hátatok mögött hogy senki sem látja. Rosszat biztos nem akar csak az ő idejében még mások voltak a szokások és ezt akarja rátok erőltetni. De én ezek után nem biznék benne. :( Itt ő a ti bizalmatokat játszotta el és ne csodálkozzon hogy nincs ráhagyva agyerek, mert nem ért a szóból és nem kérdez semmit csak csinálja. Én sem tudnék bizni már benne. Nem érti meg hogy a ti gyereketek és itt ti alkotjátok a szabályokat. Volt neki is saját gyereke akit úgy rontott el ahogy ő akarta. De itt ti diktáltok és ezt neki tiszteletben kell tartania. És akkor minden rendben lenne. Szerintem ezt igy mondd meg neki, és ha ebből sem tanul, akkor sajnos nem lehet rábizni.
2010. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
nem bíznám rá, de nem is bu.ziznám le az anyósom, az biztos....nem csak anyós oldaláról vannak itt problémák
2010. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Amíg pici volt, olyanokat csinált, amiket nem szabadna, ez egyértelmű. És az is, hogy én sem hagynám rá, meg az is, hogy nem fog megváltozni, és ezekben igazad van. De ahogy nő a lányod, egyre több mindent megtehet majd a nagyi, pl. az azért túlzás, hogy a cigis szájával megpuszilta, és attól baja lenne. Mi nem dohányzunk, de rengeteg ember igen, és ad utána puszit a babájának, és semmi baja nem lesz tőle. Szóval itt szerintem már túlzásba esel, de azzal egyet értek, hogy ne cigizzen a gyerek mellett. Nem tudsz mit csinálni, ez van.
2010. máj. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után amiket leírtál, el se vinném hozzá az unokáját. Ha nem képes elfogadni a szabályaitokat, akkor sajnálod, nem kell látnia az unokáját. Az meg az intelligencia hiányára utal, ha cigivel odamegy a gyerekhez, az meg végképp, ha szájon puszilja. Én nem puszilom szájon a fiamat. Nem azért mert nem szeretem, csak nekem idegen az, ha szájon puszilok valaki mást, az apján kívül. Én már régen leordítottam volna a fejét az anyósodnak! Semmi féle-képen nem bíznék meg benne, sőt még egyedül sem hagynám a gyerekkel!
2010. máj. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
TIsztelet tudó ember vagyok a való életben mindenki,csak rettentő ideges vagyok,és ti is azok lennétek,ezek után.Minde hónapba kér(követel) tőlünk pénzt,ugy hogy nem vele élünk,sőt,két falu választ el minket,mondván,hogy a fiának kötelessége eltartani.Multkor ablakcserénk volt,és hó végére lenullázódtunk(5000 ft-ra két héttel fizetés előtt),és kedves anyós jött,hogy kell neki kétezer forint,mert nem tud cigit venni magának,meg kávét.Mondja párom,hogy egy hete adtunk neki 30000 ft-ot,és most nem tudunk adni,mert elvitte a mienket is az ablakcsere.Erre anyós elkezd kiabálni a párommal(a kislányunk előtt),hogy neki akkor is kell.Mondja párom,hogy miért nem ossza be a pénzét,most ha mi még ebből a kevésből is adunk neki,akkior mi lesz,ha pici beteg lesz,vagy valami lesz vele,és kell gyógyszerre neki pénz,vagy valamire.Erre anyósom azt üvöltötte,hogy őt ez nek érdekli,ő a párom anyja,és egy gyereknek kötelessége eltartani az anyját.Most ezzel mit lehet kezdeni?És ezek után hogy beszéljek róla normálisan?Amugy nem érzem tulzásnak,mert szerintem elkaphat bármit ugy egy kisgyerek,hogy beleszivnak a cigibe,épphogy kifujják a füstöt,és rátapadnak a szájára.
2010. máj. 28. 12:58
 7/17 A kérdező kommentje:
nem mindnenki,hanem mindenkivel.Bocsi. :)
2010. máj. 28. 12:58
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos hogy még szóba sem állnék vele!!Aztán soha a büdös életben nem tudjátok magatokról levakarni mert úgy is tudja hogy adtok neki pénzt!!Az unokát meg max 2havonta láthatná!!Vagy még az is sok!!Undorító egy nagymama!!
2010. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
havi 30 ezrekkel pénzelitek???????? :-o
2010. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
ez a 30000 csak abban a hónapban volt,mert van egy rakás hitele,és kirúgták a munkahelyéről,és nem tudta fizetni,mi meg segítettünk neki,mert azt mondta,hogy akkor többet nem nyúz minket,hogy adjunk neki pénzt.Amugy 10000-et szokott kérni,de már nagyon be vagyunk sokallva. :(
2010. máj. 28. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!