Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek után megbíznátok az...

Ezek után megbíznátok az anyósotokban?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kislányom,és anyós ki van bukva,hogy nem hagyon rá.Hozzáteszem,senkire nem hagyom ha nem muszály,de ha nem lenne más élőlény a világon akire bízhatnám rajta kívül,akkor se bíznám rá.Ennek több oka is van,és szeretném ha leírnátok a véleményeteket,hogy nekem,vagy neki van igaza?!MIkor megszültem,ugye 2 órát a szülőszobán voltam,mikor kitoltak,már ott toporzékolt,és kimentem pisilni,mikor felkelhettem,és ő maradt ott az akkor 5 órás újszülöttel.Mikor mentem vissza,látom,hogy cumi van a szájába,és a cumi is meg a pofija is egycsurom víz volt.Kérdeztem drága anyóst,hogy mit művelt,erre azt felelte,hogy éhes lett,ő meg cumit akart neki adni,de nem kellett,ezért vizet(csapvizet!!!!)adagolt a cumival a szájába,és így elfogadta.Majdnem rosszul lettem,olyan ideges lette.Hozzátenném,hogy nem voltam távolt még tíz percet sem!Elküldtem,ő meg megsértődött.Kb.két hónapos volt a kislányunk,mikor utána látta(mert elvittük hozzá),és akkor meg mézet rakott a cumijára,és ugy kellett odatennem a kezem a drágám kis szája elé,hogy ne tegye bele,mert hiába mondtuk párommal,hogy meg ne próbálja,azt mondta,nem szóljunk bele,akkor is ad neki,mert egy ennyi idős gyereknek kell.fogtuk magunk,eljöttünk.Fél éves volt a babám,mikor ott voltunk,és az a ... mig tettem magamnak meg páromnak levest,egy harapásnyi ecetes uborkát adott a kislányomnak,aki még szopin kívül nem is kóstolt akkor még semmi mást,mert még nem kezdtem el a hozzátáplálást.És arra fordultam meg,hogy bokákol a kicsi,és ugy szedtem ki a szájából az uborkát.Erre az a bu.i azt mondja,azért adott neki,mert kérte.Ja,mondom,ha baltát kér,azt is ad neki?Mondom még egy ilyen,és nem állok jót magamért.És biztos,hogy többet nem is látja az unokáját.És hogy azért van a szája,hogy kkérdezzen a SZÜLŐKTŐL,ne pedig a saját ostobasága után menjen.Meg bagózik ezerrel,és ott lóg a kezében a cigi,és hivja oda a kincsem,mondtam hogy az apja se cigizik mellette,más se fog,eldugta a háta mögé a cigit,odajött,és SZÁJON PUSZILTA a cigifüstös képével.A kislányom sírt,az meg nyúzta.Mondtam neki,hogy nem tudom mit csinálok,ha szájfertőzést kap tőle,és nagyon nem szeretném meglátni,hogy még egyszer szájon csókolja.Párom is hiába beszél neki.Mintha meg se hallaná.Most meg minket mocskol,hogy ő ugy szereti az unokáját,és sose bízzuk rá.Most ti ezek után rábíznátok?Vagy csak én vagyok hül.e?
2010. máj. 28. 12:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az én anyósom is ilyen!!Csak ő a dohányzáson kívül néha iszik is és gyógyszert szed!!Állandóan kéregetett tőlünk és egyszer csak ráuntunk és nem adtunk neki!!Hőbörgött hónapokon keresztül aztán elfelejtett minket!!Nem is keres minket de mi sem őt!!És ez így jó!!
2010. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Később válaszolok, de azért írtam most, hogy megtaláljam a választ

Bocs, de most felébredt a kislányom.

2010. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

És visszafizette már a tartozásait??

Ha csak egy évet veszünk,minden hónapba 10000 Ft-ot,akkor 120.000 Ft-ot költötök csak az anyósodra.Hát hallod..elhiszem,hogy ki vagy bukva,meg ideges vagy!Beszélni kellene vele,hogy ne kérjen pénzt..mi az,hogy a gyereknek kötelessége eltartani az anyját??Ez nem egy kötelesség,és csak akkor kötelező,ha az anyja már nagyon rászorul.Merthát akkor tényleg hasznos egy kis segítség!Ja és..ha az unokájának mindenféle sz_rt ad,akkor szólj rá,hogy ezt meg ezt nem szabad!Mondd el neki,hogy nem is lesz rábízva addig a gyerek,míg nem változik meg teljesen..változzon meg teljesen,legyen normális,ne cigizzen!Merjetek neki ultimátumot adni.

Ja és ha azzal jönne fel,hogy ellene uszítottad a fiát,akkor mondd meg a férjednek,hogy beszéljen már az anyjával,hogy ez nem így van..

JA ÉS,AMIKOR NÉHA OTT VAGYTOK,AKKOR MUTASSÁTOK A FÉRJEDDEL,HOGY IMÁDJÁTOK EGYMÁST!Ne érezze az anyósod,hogy van egy kis feszültség köztetek az ő hülyesége miatt,mert akkor nem fog leállni..

2010. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem el,hogy tényleg léteznek ennyire agyatlan emberek!A férjem dohányzik,de mikor terhes lettem az 1.,majd a 2.babánkkal eszébe sem jutott mellettem/tünk cigizni.Én is haragszom,ha cigis szájjal puszilgatja de ő mégis csak az apja és nem szájon csókolja.

Az én anyum is csinált néhány hülyeséget,hogy olyant akart adni a gyereknek,amit még ÉN nem adtam volna,de finoman leállítottam.És ha normális az illető,biztosan megérti.pl. ami a legutóbb kiakasztott,hogy a fiam(másfél éves) ha szomjas,akkor ő inni akar az üvegéből,erre anyám teáskanállal kanalazta a szájába.Ránéztem,vettem egy nagy levegőt és csak ennyit mondtam:így sokáig fog tartani kisfiam.

Az meg hogy kinek mi a kötelessége...nem azt tartom,hogy le kell tojni a szülőket,de valamiért ide jutott.

Lényeg,hogy nem hagynám rá(MÉG) a gyereket.

2010. máj. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen dolgok után nekem sem lenne bizadalmam benne. Nem is az, hogy mit akar csinálni, vagy hogy dohányzik (az én anyukám is cigizik, sőt, kb. az egész család), hanem egyrészt az, hogy teljes mértékben figyelmen kívül hagyja, hogy a szülők mit kérnek, és a másik viszont a cigivel kapcsolatos, hogy azért lehet úgy is dohányozni, hogy tekintettel vagyunk egymásra, pláne egy kisgyerekre. Mondjuk a cigis szájrapuszinál nem hiszem, hogy a cigi mint veszélyfaktor megjelenik, az csak szimplán gusztustalan, itt inkább arról van szó, hogy mennyi fertőzést el lehet kapni akárkinek a szájrapuszijától, mert egy felnőtt embernek kismillió kórokozó lehet a szájában, amitől ő maga nem lesz beteg, de egy gyerek igen. És tényleg gusztustalan egy slukk cigi után szájon csókolni valakit. Pláne egy gyereket, de amúgy még a dohányosok sem csókolják szájon egymást úgy, hogy épp csak kifújták a füstöt, ez gusztustalan. Na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ahogy látom, ez a nagyi abszolut tojik arra, amit ti kértek tőle. Az én szüleimnek/nagyszüleimnek eszükbe sem jutott volna soha bármit csinálni az újszülött gyerekemmel a megkérdezésem nélkül, vagy olyan alapvető dolgot persze, amit látták, hogy én is úgy csinálom, azt oké, de nem ilyeneket! Meg hogy mézet ad neki, oké, lehet, hogy ő nem tudja, hogy ilyen pici gyereknek nem kéne adni, de ha a szülő rászól, hogy ne adja, akkor az milyen durva, hogy még neki áll feljebb. Ezek után én sem engedném, hogy vele legyen. Mondjuk ha tud normálisan viselkedni, akkor megengedném, hogy 1-2 hetente eljöjjön látogatóba, de csak addig, amíg betartja a játékszabályokat. Ha nem, akkor mehet. Egyszerűen meg kell érteniük a nagyszülőknek, hogy az unoka nevelésében, gondozásában nem ők döntenek, hanem a szülők, és nem tehetnek mást, mint hogy ezt elviselik, akkor is, ha ők másképp gondolják. Nekem anyukám mindig azt mondta, hogy ő nagymama, tehát ő csak tanácsot adhat, de nem mondhatja meg, hogy mit csináljak.
2010. máj. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

nah, most válaszolok

Nagyon durva, nálunk is vannak hasonló sztorik, apósom 8 hónaposan csipsszel etette meg mikor elfordultam, majdnem megfulladt, 2 hét múlva ugyan ezt eljátszotta. Akkor nagyon begurultam és leosztottam, hogy a mi gyerekünk és mi döntjük el, hogy mit ehet és mit nem. Azóta minden egyes falat előtt megkérdeznek, hogy szabad-e.

A szájrapuszi is lezajlott, bagó elnyom, szájon csókol unoka. Eleve undorítónak tartom, én magam sem csinálom, akkor ő se tegye. Szépen mondtam mikor legközelebb ilyen szitu volt, hogy az arcára adjon puszit.

Nem felhőtlen a viszonyunk azóta sem, szépen elviseljük egymást, ha elmegyünk hozzájuk 2 havonta (ők nem jönnek), de semmi pénzért nem bíznám rájuk a kislányomat. Igaz ők nem is kérték még.

Más indokom is van amiért nem, de ez hosszú és más téma.

2010. máj. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor megnyugodtam,hogy nem csak én látom igy.Minden jót mindenkinek!
2010. máj. 31. 06:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!