Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megbíznátok még az orvosban?

Megbíznátok még az orvosban?

Figyelt kérdés
Év elején estem teherbe, a 4-5. héten volt 3 napig egyhe barnázásom, majd elmúlt. Ezután mindjárt el is mentem orvoshoz, mindent rendben talált és azt mondta, vagy beágyazódás volt vagy éppen akkor kellett volna megjönnie és azért volt. Aztán a 10. hétben elhalt a terhesség, missed ab lett a vége. Ahogy teltek a hónapok a műtét után, ez a barnázás mindig megvolt a mensi előtti napokban, és a vérzés után is 2 napig. Megint elmentem az orvoshoz. Akkor azonnal észre vette, hogy a méhemből jön a vér, van egy "kis" repedés a méhfalon, amit leecsetel és ezzel rendben is lesz. Valóban helyre is állt a rend. Csak hogy azóta utána olvastam, és mindenből az derül ki, hogy valószínűleg ez a vérzés okozhatta a terhesség elhalást. Ezek után még merjek ehhez az orvsohoz menni, ha megint sikerülne a baba? Egyébként jó magánorvos, de úgy látszik nála is becsúsznak ilyen dolgok.
2009. szept. 21. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
hát ha ezek után nem bízol meg benne, akkor menj máshoz, de szerintem ez egy olyan kivételes eset, ami más orvos sem vett volna észre egyből. Sajnos a technika legyen bármilyen fejlett, az orvosok nem látnak belénk. Nekem sem tudták megállapítani, hogy mitől és hogy honnan vérzek, de szerencsére nálam nem lett vetélés a vége. Én már csak azért sem váltanék orvost, mert legközelebb már tudni fogja, hogy mire kell majd nagyon figyelnie veled kapcsolatban.Egy új orvosnál meg megtörténhet megint ugyanez...
2009. szept. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem az jut erről eszembe, amit az orvosom mesélt épp most szombaton.


Nekem is volt egy vetélésem, de az orvossal elégedett voltam, beláttam, hogy nem ő tehet arról, hogy elhalt a babám. Utána is hozzá jártam, tudja az egész históriámat, még szombaton is felemlegette, hogy emlékszik az arcomra, mikor közölte a hírt, hogy már nincs meg a baba. Szóval mindent tud a terhességeimről, és örülök neki, hogy nem kell minden alkalommal az egészet előről elmeséljem neki.


Azt is elmesélte, hogy volt egy páciense, akinek 3 vetélése volt egymás után. Ő sem hibáztatta a dokit, de végül azért váltott, mert már rosszul volt, ha meglátta a dokimat, mert minden bánata eszébe jutott róla. És ezt meg is lehet érteni.


Sajnos egyetértek az előttem szólóval, a korai vetélésnél általában az orvosok sem tudják megmondani, mi volt az oka. De ha neked az orvosról mindig ez a szerencsétlen eset jut eszedbe, akkor inkább válts, mert a stressz és az, ahogy viszonyulsz a dokidhoz, esetleg kihathat a további teherbeesésedre is.


22 hetes kishordó

2009. szept. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igaziból rossz érzésem nincs azzal kapcsolatban, ha ehhez az orvoshoz megyek. Sőt! Most is hogy visszamentem hozzá, még nem is szóltem semmit és tudta mindjárt, hogy ki vagyok, mindent elkérdezett és nagyon alapos volt.

Lehet, hogy igazatok van, hogy azért sem érdemes váltani, mert ő már tudja, hgy mire kell oda figyelni. Köszönöm nektek a válaszokat. Sokat segített! Szerintem maradok még itt és meglátom majd a továbbiakat.

2009. szept. 21. 10:16
 4/5 anonim ***** válasza:
hello, az első vagyok és az jutott még eszembe, amitől ugyan a bánatod nem lesz kisebb, de lehet, hogy megnyugtat, hogy az első harmadban történt spontán vetélések oka általában az, hogy a beágyazódás későn történt meg; túlérett a petesejt, vagy mi...és ez egy természetes "szelekció", mert az ilyen magzat életképtelen. lehet, hogy ha valami orvosi csoda folytán sikerült volna megmenteni, akkor nem egészséges baba lett volna belőle. Sajnálom, de talán így könnyebb túltenni magad rajta.
2009. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként valóban az a problémám, hogy nem tudni, miért történt ez,és keresem az okát. Igen, tudom, hogy még jobb, ha itt az elején történnek ilyen dolgok, mint hogy hibás gyerekem szülessen. Ezzel mind tisztában vagyok, és tudom, is hogy hogyan kellene gondolkodnom, csak hát nem mindig ilyen könnyű a helyzet. Pláne egy újabb sikertelen hónap után le tudok lombozódni. De próbálkozom, hogy ne csüggedjek!:) Köszönöm a bíztatást!
2009. szept. 23. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!