Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mellszívót, tejtároló zacskót,...

Mellszívót, tejtároló zacskót, cumisüveget stb. előlre tényleg érdemes venni?

Figyelt kérdés
Egy már szült ismerősöm mondta el, hogy miket kell venni szerinte. Én jórészt egyetértek vele, a fentieket, azzal magyarázza, hogy ne akkor kelljen még utána mászkálni, jobb, ha van előre. Ez komoly? Most nem az, hogy nem telik ki, de annyi szart össze lehet szedni, hogy hihetetlen, nekem kicsit fura, hogy már a megszületésére ilyen nagy készletet szedjek össze, aztán ki tudja, lehet tejem se lesz vagy valami... Mondjuk azt is mondta, hogy vegyek előre tápszert is, mert mi van, ha kell, ne akkor kelljen menni..
2017. okt. 5. 14:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
17%
Ahol én szültem, ott a mellszívót és 2db cumisüveget eleve kérték, h vigyük magunkkal. Ezt a kettôt szerintem érdemes megvenni elôre, mondjuk én a zacskóval is egyetértek, én nagyon sokat le tudtam fagyasztani, és tényleg jó volt, h nem akkor kellett megvenni.
2017. okt. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%
Az elsőnél csak azért kellett mellszívó és cumisüveg mert kórházba kerültem - tény, hogy volt egy kis kapkodás, de nem maradt éhen a gyerek. A másodiknál nem vettem elő egyiket sem. Ha minden klappol - utána nézel a helyes mellre helyezésnek, aztán annyiszor és olyan hosszan rakod mellre a babát, ahogy az kéri, és nem ijedsz meg, hogy csak 4-5. nap indul be a tejed, és nem kezdesz előre fejni mellgyulladástól vagy hiánytól tartva - akkor jó eséllyel pont annyi lesz, amennyi kell. Ha meg mégse, megkérsz valakit, hogy szaladjon el érte (vagy vigyázzon a babára).
2017. okt. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
59%

Most nem azért, de 2017 van. Ha valami kell, megrendeled online és házhoz viszik. Ki se kell mozdulni.

Szoptatás közben, az ágyban a baba mellett heverészve, két perc alatt beszerzed az okostelódat nyomkodva.


Miért kéne utána rohangálni?

2017. okt. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
22%

" két perc alatt beszerzed"


Ja. Vagy inkább 2 perc alatt megrendeled. Van olyan webáruház, ahol 2-3-4 nap, mire a kezedben van a termék...

SZóval azért nem árt, ha tájékozódik az ember, hogy a környezetében hol tudja megvenni, ha szükség lenne rá.

2017. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
22%
Én inkább úgy fogalmaznék, h jó volt, h nem kellett már ezekkel foglalkozni, és minden kéznél volt, amikor kellett. Más dolgokra épp elég idô és energia elmegy az elsô hetekben, és én szeretek elôre készülni. Legközelebb is így csinálnám, vagyis megvenném ezeket elôre
2017. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Én vettem cumisüveget aventet, mert jobb ha van ha nem lenne tejem, meg ha úgy alakul abból tud enni lefejt tejet is. Mellszívót is vettem de nem használtam. Egyszer fejtem ke előre tejet, akkor kézzel. Aventes tejtároló poharakat vettem még előre, mert jó tejnek meg később a hozzátáplálásnál is.
2017. okt. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem! Kinézni ki lehet ami tetszik hogy ha mégis szükség van rá ne akkor kelljen keresgélni, de én ezek közül előre csak 1 cumisüveget vennék!
2017. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%

Nem szoptattam így csak cumisüveget vettem aventet és tommee tippee-set.

Előre nem venném meg, feleslegesnek tartom. Ha kellene fog simán megtudod venni a kórház mellett is.

2017. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem vettem meg előre ilyesmit.

Ha nincs tej, majd írnak tápszert receptre, bárki ki tudja váltani és venni mellé pár db cumisüveget (párod, anyukád, anyósod, tesód stb....ha te nem akarsz bóklászni szülés után)

Ha kell mellszívó vagy zacsi, azt is ugyanígy megtudod venni utólag akár Te akár valamelyik családtagod vagy megrendeled netről.

2017. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
75%

Saját történet:

Kisfiam 35.hétre született, inkubátorba volt 1hétig a koraszülöttosztályon, meg sem foghattam. Első nap a kórházban adtak elektromos mellszívót, második nap a férjem vett egyet és hozta be, fejtem a tejet, adtak felcímkézett kis üvegcséket, abban vittem át az osztályra és etetéskor megkapta a kevéske tejet is a babám. Amikor hazaengedtek írtak fel tápszert, mert sajnos nem volt elég tejem, hazafelé megálltunk a férjem kiváltotta és vett cumisüveget is.

-Ha előre megvettem volna az anyatejtároló zacsikat, akkor nem tudok vele mit kezdeni.

- Ha előre megveszem a tápszert háromszor annyiba került volna és nem is biztos, hogy olyat veszek, amilyent az orvos felírt.

Nem lehet előre tudni, mi lesz, de ezeket a dolgokat simán meglehet oldani szülés után is.

2017. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!