Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Név kérdés. Titeket zavarna a...

Név kérdés. Titeket zavarna a lent leírt dolog?

Figyelt kérdés
Kislányunk lesz, és a férjemnek,és nekem is nagyon tetszik a Zsófia név, viszont unokatesóm lányát is így hívják. Ez engem zavar,mert így nagyszüleimnek két Zsófi dédunokája lenne...nekem még tetszik az Emma is,el tudnám képzelni,viszont a férjem csak a Zsófit szeretné. Szerintetek zavaró közeli rokonoknál az azonos keresztnév? (Unokatesómékkal alig találkozunk,messze lakunk egymástól, de akkor is...)
2017. okt. 7. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha ti nem találkoznátok rendszeresen, akkor simán adhatod szerintem. Aztán még az is lehet, hogy az egyik kislányt Zsófinak, a másikat meg Zsozsónak becézitek. :)
2017. okt. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a családban ugyanígy két Ákos van. Nem zavar senkit.
2017. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Így, hogy ritkán találkoztok adnám
2017. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Ismerek olyan családot ahol 3 fiútestvér van, mindhármuk gyerekét Zoltánnak hívják. Amúgy szép a Zsófi és az Emma is.
2017. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Miért ne adhatnátok ugyanazt a keresztnevet, ha nem túl közeli rokonok? A mama majd megoldja, hogy esetleg más becenevet ad nekik, vagy csak símán a szövegkörnyezetböl is kiderül, melyikre gondol éppen.


Régen, amikor a családokban két-három keresztnév volt csak forgalomban, egy-egy névre akár 4-5 ember is hallgatott, mégsem volt belöle semmiféle probléma vagy kavarodás!

2017. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
A nagyszülők miatt nem adnám. 2 dédunokát ne hívjanak már ugyanúgy. Ha csak távoli rokon gyereke lenne, akkor simán.
2017. okt. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2017. okt. 7. 20:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel ilyen nagy az egyetértés köztetek ÉS ritkán találkoztok velük, én adnám de persze picit zavarna.

Viszont mi elég gyakran összefutunk unokatesomekkal így nem adnám semmiképp, de nálatok más a helyzet.

Ami még eszembe jutott hogy lehetne Zsófia Emma.

2017. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Érdekes,nálunk is eddig A Zsófia és az Emília került szóba :)
2017. okt. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan a DEDmama miatt nem adnatok a nevet? Mar bocsanat de ez butasag. Egyreszt, nem hiszem hogy a dedinek lelkitorest okoz ha 2 gyereket is ugyanugy hivnak a rokonsagban, masreszt ez a gyerek eleteben egy veges idotartamu "problema", hiszen a dedi nem el orokke. A masik Zsofival meg nem hiszem hogy heti szintu kapcsolatot fog apolni a gyereked.
2017. okt. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!