Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Szofia...

Mi a véleményetek a Szofia nevrol?

Figyelt kérdés

2017. okt. 9. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Rövid o-val tetszik nagyon,cuki a Szofi becézés is.Hosszú ó-val is szép de ha adnám én röviddel adnám.
2017. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Hogy túlcifrázott Zsófia, nem tetszik.
2017. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nagyon szép, kis bájos név, de felnőttnek is jó.Esélyes, hogy Szófia lesz a kislányom, hosszú ó-val, de röviddel is nagyon szép.
2017. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Hát szerintem felnőttnek pont nem jó, de mindenki azt a nevet adja ami neki tetszik. Én nem szeretem az ilyen külföldieskedő neveket, ráadásul már kezd tucatnévvé válni.
2017. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
A Zsófia talán magyar név ? A nagy francokat az. Miért nem mindegy egyeseknek, hogy egy idegen nevet (jelen esetben görög) Zs vagy Sz betűvel írnak-e ? Megjegyzem az eredeti görög kiejtés is Szofia. Ezt egyrészt nincs joga pl. egy magyarnak felülbírálni, másrészt a Zs betű a legtöbb nép számára kiejthetetlen, sőt ronda hang. Szerintem is ronda. Szláv eredetű, nem ősi magyar. Akkor ezek után miről beszélünk ? Milyen alapon írja bárki is, hogy az eredeti kiejtés szerinti írás a külföldi majmolás ? Ugyanúgy idegen név Zs betűvel is, sőt abban még egy hang is idegentől átvett. Ennyit rólatok...
2017. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó neked meg mi bajod? Minden kérdés alá bejössz, a külföldet isteníteni, vagy másokat leoltani. neked ez a véleményed, neked meg az. Te nevezd a gyereked Szófiának, én majd nevezem Zsófiának az enyémet. Meg kellene tanulnod elfogadni a tiéddel ellentétes véleményeket is, főleg hogy úgy vagy itt egy magyar oldalon hogy közöd sincs már magyarországhoz.
2017. okt. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik.
2017. okt. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Egyik kedvenc:)

Ez lesz a második neve a babánknak, akivel épp terhes vagyok.

2017. okt. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszik,a kislányomat is így hívják :)
2017. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Hosszú ó-val tetszik, úgy jobb a kiejtése egy magyar vezetéknév után.
2017. okt. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!