Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idos a legidosebb...

Mennyi idos a legidosebb cumizo gyerek, akit ismertek?

Figyelt kérdés
Illetve akinel meg 2 eves kor folott is cumizott, mikor hagyta el? Meddig van ra legkesobb szukseguk?

2017. okt. 21. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
3.5 éves. Alváshoz.
2017. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az is erdekelne, hogy nagyon ragaszkodo gyerek eseten ki hany eves korig hagyna?
2017. okt. 21. 21:34
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

6 évest is ismerek. 5 évesen még az oviba is vitte.


Kislányunk 2 éves, és elég régóta csak alváshoz kapja meg, ébrenlét idején nem. Ez alól egy kivétel van, ha beteg, akkor egész nap mehet. Szerintem ez tűrhető.

2017. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiunk 2 év 3 hónaposan hagyta el. Beledobta a wc-be, párszor kérte, mondtuk, hogy kakis lett és nem volt gond.

A legidősebb akit ismerek 5 éves. De ő 2 evesen elhagyta, de 4 evesen látott egyet a boltban, kért és megvették neki a szülei, nagyon rákattant.

2017. okt. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

7éves korig él a vágy a "szopásra", addig normális.

(A fiam 9hónaposan kezdett cumizni, se már akkor sem engedtem az utcán, csak ha fáradt, beteg, nyűgös volt. Szerintem otthon belefér akár iskoláig is, ha nagyon igényli.)

2017. okt. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3 éves.


A lányom valamikor 2,5 éves korában "szokott le" róla - egyik reggel nem találta és beletörődött, én délután akadtam rá, de nem szóltam róla csak eltettem, kb 2 hét múlva jutott eszébe 😂 pedig nagy cumis volt

2017. okt. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Az exem fia , 4,5 eves es meg cumizik. Ejjel, de sokszor nappal is a szajaban log. De 3 ,5 eves koraig 24 oraban. Nagyon csunyan deformalodott az allkapcsa , fogai.
2017. okt. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5 éves.


A lányom 2 hónap múlva lesz 3 és cumizik. Bár már inkább alváshoz kell :)

2017. okt. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Furcsállom az előző előtti válaszát, mivel inkább az ujjszopás deformálhatja a fogakat (az se feltétlenül), a cumizás nem.


Ellenben a cumizás károsan befolyásolhatja a beszédfejlődést. Ezért valamikor a 3. életévben érdemes leszoktatni őket, esetleg csak éjszakára (és betegség idejére) engedni, max kb 5 éves koráig, de nappalra max 3 és fél éves korig fér bele, meglátásom szerint. (Gyermeknevelő vagyok, sajátom nincs.)


Egyébként gyermekközösség hatására a legtöbb gyermek spontán elhagyja a cumit, mert idővel szégyelli, hogy a legtöbben nem cumiznak, ő viszont még igen.


Volt egy olyan kérdésed is, hogy max meddig van rá szükségük. Amit fentebb írtam, arra javaslom fókuszálni, a jelen kérdésre adható válaszok félrevihetnek. Ugyanis elvileg élethosszig mindenki igényli az orális élvezeteket.


Attól függően, hogy ennek gyerekkori módjai mennyire elégültek ki (ez feltétlen reflex, hiszen a szoptatás létszükséglet még baba korban), tinikorban, és felnőtt korban kisebb-nagyobb mértékben sokakban alakul ki pszichés orális fixáció, melynek lényege,

hogy a gyerekkorban nem teljesen kielégült orális igények (szoptatás ideje és minősége -beleértve az anya akkori érzelmeit, a babához való érzelmi hozzáállását-m később az ujjszopás, cumizás) módosult, tini kori, és felnőttkori módon kielégülésre, pótlásra kerülnek: dohányzás, italozás, anorexia, bulimia stb.


Következésképp az orális fixáció káros, bár szinten minden pszichés probléma orvosolható harmonikus eszközökkel , vagy legalábbis enyhíthetőek, levezethetőek (pl művészet, művészet terápia stb).


De persze a megelőzés általában hasznosabb, a legtöbb más esetben is. Tehát javaslom az anyukáknak legalább a gyermeküket 12 hónapos korukig szoptatni (ha van rá lehetőségük), akár (hozzátáplálással) jóval tovább is

(nem tartom problémának, akik 5-6 éves ovist is szoptatnak alkalmasint otthon, akármilyen ritka esetről van is szó).

Ha pedig -főleg a hiányos szoptatás miatt- cumizni, ujjat szopni vágyik a gyermek, akkor legalább ez elégüljön ki, amennyire lehet, de inkább az ujjszopás tartson kb 6 éves korig (nappal), mint a cumizás.


(Éjjel meg kisiskolás korban se gond az ujjszopás, persze ha mégis a fogak rovására van, akkor kell találni megoldást.)

2017. okt. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


9-es, koszonom, hogy ilyen melysegekben leirtad, nagyon hasznos, es valaszt adott olyan kerdesemre is, ami nem szerepelt a kerdesben, de mar kerestem ra korabban a valaszt, es hasonlo tippem volt. Szakirodalmat, kutatast, statisztikat a szopasi igeny kieleguletlensegerol es a felnottkori fuggosegek kozotti kapcsolatrol tudnal esetleg linkelni? Vagy hol talalok rola anyagot?

2017. okt. 24. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!