Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyermekes családok, a...

Többgyermekes családok, a véleményetekre lennék kiváncsi, kinél hogy működik?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 3 gyerekem van és napi szinten több órát töltök házimunkával, értsd 2-3 óra biztosan. (ebben minden benne van: főzés, mosogatás, mosás, hajtogatás, takarítás, pakolászás stb.) Én ezt nagyon soknak érzem, nálatok mennyi a házimunkával tölött idő? Egy általános rendezettség és tisztaság van itthon, de nem patika. Főzni nagyjából mindennap főzök, de ha úgy alakul nem vetjük meg az egyszerűbb meleg vagy akár hideg vacsikat sem.

2017. okt. 25. 14:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

8#

Túlspilázod. :)

Dolgoztam takarító cégnél, az volt a munkám, hogy ellenőriztem a takarítás minőségét. Szakmai ártalom: egy pöttyös tükörtől is idegállapotba' vagyok. :)

Ha minden nap letörlöd a mosdókagylót, wc-t, kiöbkíted a kádat, és áttörlöd a tükröt, az 10 perc. Nem több. Utolsó körbeöntöd a wc kagylót domestossal, feltörölsz: újabb 5 perc. Ha csak nincs 120 nm-es fürdőszoba.

Amerre járok, összekapkodom a szennyest. Nem vadászok mosás előtt. (Akinek nincs gombócban a két zokni, hogy ne vesszenek el a párok, az nem lesz kimosva.)

Foltokra teszel ezt-azt: 5 perc. Aztán áll az magában. Nem kell csinálni vele semmit. :) Be a gépbe, ki a gépből. Kiteregetés: 10 perc. Beszedni szintén. Ha ilyenkor két mozdulattal összehajtod, akkor 12. Viszont elég különválogatni egy perc, be a szekrénybe: kész. Vasalni csak azt szoktam, amit muszáj, felvétel előtt. A gyerekek összegyúrnák a szekrényben úgy is, dupla munkát meg nem végzek.

Főzés: nem kell minden nap. Egy nagy adag krumplis tészta 20 perc. A legtöbb főzelék és leves is fél óra. Nem kell mindent kevergetni megállás nélkül. Én addig mosogatni szoktam, meg elpakolni.

Felsöprés, felmosás: 10 perc.

Ha rendszeresen takarítasz, akkor nem kell megszakadni, sikálni, dörzsölni, csak szinten tartani.

Egy kis rutinnal ki lehet alakítani úgy, hogy nem tart sokáig.

2017. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ha valaki rendszeresen főz és nem csak sajtos-tejfölös tésztát, akkor nem tudja napi 2 óra alá csökkenteni a házimunkát. A főzés rengeteg további munkát generál. Be kell vásárolni, pakolni a hűtőbe, kamrába, elő kell készíteni az alapanyagokat, elkészíteni az ételt, sokkal több a mosogatnivaló, sokkal többet kell takarítani (konyhát, hűtőt, sütőt), konyharuhát mosni, több a szemét, stb. A házimunka 80-90%-át meg lehet spórolni rendelt és dobozból elfogyasztott kajával.
2017. okt. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Utolsó: teljesen egyetértek!
2017. okt. 25. 18:41
 14/23 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti 11-es: veled is egyetértek, én is tudom elvben, h a szintentarás a leghatásosabb. Csak munka és gyerekek mellett van, h úgy jönnek ki a dolgok, h egyszerűen nincs 15 perced sem egyszerűen a fürdőre, hiába hangzik jó, h pár perc alatt meg lehet csinálni. A szennyes meg a másik nagyszerű példa, ha 1! nap is akár kimarad, egyszerűne maga alá temet, elcsúszol és csak kapkodás van. Tehát igen egyetértek, h állandóan csinálni kell és résen kell lenni, mert ha félrenézel betemet a meló...
2017. okt. 25. 18:46
 15/23 A kérdező kommentje:
9-es: az a legszomorubb, h nálunk sincs patikarend, ami van: rendes kaja, mosott ruha, élhető rend és tisztaság. De sokszor van kupi és káosz is.
2017. okt. 25. 18:49
 16/23 anonim ***** válasza:
82%
Amit a 11-es írt, azokból az 5-10 percekből is összejön egy óra és akkor még alig csinált valamit. Egy olyan napon, amikor nem krumplistésztát főzök, hanem két komoly fogást, plusz egy kelt tésztát, csak a sütős-főzés 3 óra és akkor hol van még a többi házimunka. Nyilván ilyen nincs minden nap, de emiatt átlagban simán kijön a 2 óra.
2017. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ez ilyen.Ugy lehet rendet tartani,ha nincs itthon senki..nálunk 3 gyerekbol egy meg itthon,egyet ebed utan elhozok az ovibol,a ferjem itthonrol dolgozik.Ennek köszönhetően allandoan főzni, pakolni es takarítani kell. Naponta porszivozas,sopres,mosogatas,fozes, 2 naponta mosas..innen-onnan par percek..de siman elmegy vele 2-3 óra.Nekem a szaritogep most az uj "szerelmem" rengeteg idot megsporolok vele(lehet bena vagyok,de nekem legalabb 20-25 perc volt a teregetes)es vasalni sem kell utana,meg persze nem kell folyamatosan kerulgetni a szaritot,ami szinten kupi erzetet kelt.a kovetkezo projekt a mosogatogep lesz. Mar az sokat dob majd a dolgon,ha elpakolja az ember szem elől a piszkos edenyeket,ha meg megtelik,elmosogat majd maganak.Emellett a jatekokat a gyerekekkel pakoltatom el,bevonom oket is segiteni,mar elertek azt a kort,amikor tenyleg segitseg a segitseguk.
2017. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
50%

Kb 2 ora/ nap. Minden nap van mosogatas, edenyelpakolas, wc takaritas, vagy felmosas v porszivozas. Mosas kb. Ketnaponta. Egyik nap mosok, kovetkezo nap hajtogatok. Kajakat nagyon gyors eteleket fozok: sult husok, kremlevesek, főzelékek, tésztak, egybefasirt es ezeket is ket napra.

Normal 2 fogasos etel hetvegen szokott lenni, de ha uszik a lakas akkor beulunk valahova menni.

Patikarendtol tavol allunk, viszont a hazimunkaba mar most kapnak feladatot a gyerekek. 5 es 7 evesek. Pl. Flakont gyujtik, leszedik a kupakot, lapitjak a flakont. Maguk utan agyaznak, a jatekokat a helyere kell tenni, szennyest szinten. A tanyert maguk utan a mosogatoba kell tenniuk. Nekem fontos h egy gaztartasban elok mindegyike tudja azt, h a rendfentartas kozos dolog; s ha keszen vagyunk johet a moka.

A fentieken kivul ha van kedvuk meg segithetnek de az nem kitelezo. Pl a nagy szeret porszivozni a kicsi meg a konyhaban van velem. Kever ha olyan van pl gombat szetel ey persze kostol.

Tobb hazimunkara nem is ufen lenne ido mert a ket gyerek es en osszesen 5 foglalkozasra jarunk, igy alig vagyunk itthon.

Nehez az biztos. Szerintem egy nonek a normalis az lenne ha max 6 oraban dolgozna.

2017. okt. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%

9-essel értek egyet: reggel beadom a két kisgyermekemet oviba, bölcsibe, majd délután 4 után munka után összeszedem Őket. Inkább maradunk minden nap a játszón, az ovis barátokkal, amikor én is tartalmas időt tölthetek a gyermekeimmel, mintsem, hogy rohanjunk haza házimunkázni. Napi szinten pont annyit csinálok otthon, amit nagyon muszáj: kb. két naponta mosok, teregetek, kb. két naponta összedobok valami nagyon gyorsan elkészíthető kaját (ne tésztákra gondoljatok, hanem sült , párolt husikra). Sosem mosok és főzök ugyanazon a napon, hanem felváltva. És mivel a mosás kiválogatása, betöltése majd teregetése kb. 10 perc, bőven belefér a gyermekeim pancsiidejébe, akik ez idő alatt nézik az esti meséjüket a kádból. Sőt, az esti mese még arra is elég, hogy kikészítsem Nekik másnapra a ruhákat. Amikor főzök, szintén kb. fél óra alatt megvan egy tejszínes csirkemell vmi körettel, vagy ha sütöm a húst, a fűszerezése megint csak nem több 10 percnél. Felmosni, felporszívótni hétvégén szoktunk a férjemmel, nálunk abszolút munkamegosztás van. Hétköznap is gyakran előfordul, hogy mondjuk én játszom a gyerkőcökkel, amíg Ő főz, vagy fordítva. Kb. két naponta felsöprök, miutén lefeküdtek a gyerekek. És mivel viszonylag korán fekszenek, fél 9-9 körül már mélyen alszik mindkettő, még nyerünk 1-1,5 értékes órát, amikor még lehet éppen házimunkázni...vagy pihizni.

Számomra a legfontosabb, hogy tartalmasan töltsük mint család az időnket. Időebb korunkban erre fogunk emlékezni, nem a nagytakarításokra. A gyerek sem fogja soha megköszpnni, hogy "anyám, köszönöm, hogy mindig csillogott a vécé pereme", viszont boldogan fogtok majd nosztalgiázni, ha visszaemlékeztek egy-egy nagy birkózásra vagy bicajozásra.

Akik most pici gyermek mellett GYED-en otthon napi 3 órát töltenek házimunkával, azok majd munka mellett a nap legértékesebb 3 órájában fognak otthon mániákusan főzni, takarítani, ahelyett, hogy az egész napos távollét után a gyermekkel töltenék azt a kevés szabadidő.

Mérlegelni kell, hogy mi a fontosabb, hosszabb távon mi éri meg jobban!

2017. okt. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Utolsó: az jutott az írásodról egyből az eszebe, h nem látod a fátol az erődöt.

Sokkal több meló gyűlik össze úgy, ha otthon van a gyerek. Egyrészt őt is neked kell ellátnod, (megetetni stb.), másrészt meg ő is koszolja, rámolja a lakást. Te aki beteszed reggel a gyereket az oviba, délután elhozod, persze, h nem "házimunkázol" annyit, mint az aki otthon van egész nap a gyerekkel. Neked a napközben kaját nem kell megoldani, mert ugye a tizórai, edéd, uzsi kimarad, neked csak vacsit kell készíteni, illetve a lakás is olyan állapotban fogad, ahogy reggel hagytad, nem koszolja össze addig senki. Tehát szerintem ezt nem lehet összehasonlítani.

2017. nov. 1. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!