Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne így legyen?

Mit tegyek, hogy ne így legyen?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok és a 4. hónapban járok. mostanában félek kicsit.

A probléma az, hogy ha egyedül vagyok gyerekkel (bébiszitterkedtem sokat), akkor jól érzem magam és ki tudok bontakozni, önfeledten tudok játszani vele, tanítani stb.

Viszont, ha van ott valaki bátorságom meginog és valamiért cikinek érzem a játékot stb...

Nem tudom ezt hogy kezeljem, mkt tegyek ellene.

Ha van ötletetek megköszönöm, ha leírnátok.


További szép napot :)



2017. okt. 28. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanígy vagyok. Lehet röhejesen hangzik, de kellett legalább fél év a fiam születése után, hogy utcán-buszon-stb úgy beszéljek hozzá vagy játszunk, hogy ne arra gondoljak, mások mit gondolnak rólam, kinevetnek-e.

Családban született pár éve egy kisfiú. Vele is csak akkor tudtam szórakozni, gügyögni, amikor én vigyáztam rá. Amikor családdal voltunk, akkor megszeretgettem persze, de csak akkor ha ő jött hozzám.


Ez szerintem visszavezethető valamilyen szociális fóbiára. Nekem pl pár éve folyamatosan megfelelési kényszerem van, holott mindent jól csinálok. Munkában, családban. Ez ilyen.


Én azt tudom mondani, hogy a gyermek születése után rengeteget fogsz tanulni és fejlődni. Én azóta elkezdtem elhagyni ezt a “ciki-nem ciki” dolgot, már lazábban kezelem az ismeretlenek gyerekeit és szüleiket is, nem beszélve arról, hogy már nem ragaszkodok ahhoz a gondolathoz, hogy jaj mit gondolnak rólam. Pl már énekeltem is az utcán a fiamnak! 😄


Kezdetben még az is nehéz volt, hogy a család előtt gondoskodjak a fiamról, mert folyton az lebegett a szemem előtt, hogy biztos valamit rosszul csinálok..

2017. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így voltam :)

De szerintem saját gyerekkel teljesen más, mint más gyerekével. Sajátommal nem érzek ilyet.

2017. okt. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam én is. Amíg meg nem született a lányom, simán eljátszottam más gyerekekkel, de ha ott volt valaki, nem tudtam velük "halózni" vagy "kukucsozni", mert hülyén éreztem magam. Mióta nekem is van gyerekem, bárhol, bármikor " telefonálok vele", akkor is, ha épp egy fadarabba vagy egy csomag papírzsebkendőbe kell beleszólni, hogy haló, ki beszél. Kellett hozzá egy kis idő, hogy ez kialkuljon.
2017. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen. kicsit bátorságot adott a tapasztalatotok :) köszönöm.

igen nekem is van megfelelési kényszerem. ugyanezt érzem, hogy úristen rosszul csinálom, tam eddig és megszólnak.

2017. okt. 29. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!