Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Új munkahely, teherbeesés?

Új munkahely, teherbeesés?

Figyelt kérdés
Új munkahelyem van.Az előzőn 3 évet dolgoztam,de kaptam egy jobb ajánlatot és elfogadtam.Ez volt szeptemberben.Akarunk egy harmadik babát,de bennem van,hogy nem-e lenne szemétség 4-5 hónapnyi munka után bejelenteni,hogy terhes vagyok? Vagy csak én aggódom túl?
2017. nov. 5. 08:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
46%
És akkor a munkahelyed kedvéért mondj le a gyerekvállalásról? Nyilván amikor felvettek az új munkahelyedre, tisztában voltak vele, hogy szülőképes nő vagy, ennek a kockázatát is vállalták, amikor felvettek dolgozni. És azt meg sosem tudni, hogy mikor jön össze a baba. Lehet már 1 évet ledolgozol az új munkahelyeden, mire egyáltalán összejön a baba. Ezt nem lehet tudni.
2017. nov. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Már 2éve egy cégnél voltam, de csak szerződéssel. Szeptemberrel áthelyeztek egy másik telephelyre és végleges státusszal. November végén lett pozi a teszt és májusig dolgoztam. Nem mondom, hogy örültek, de elfogadták.
2017. nov. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
63%

Abszolút megértelek. Fontosabb nekem a család mint a munkahely, mégis lelkiismereti kérdést csinálok ebből. Mi majd a második babát tervezzük, de a munkahelyem szempontjából ez is kritikus, hiszen kis cég vagyunk és túl jó a viszony.

Ha nem ismerném a főnököm, valószínű nem agyalnék ezen ennyit..


Fogd fel úgy, hogy a munka-életedből csak pár év lesz, utána még bőven örülhetnek hogy ott vagy és dolgozol. Én is ezzel “vigasztalom” magam.

2017. nov. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%

Èn várnék. Tudom le leszek pontozva ezért, de szerintem ha munkahelyet vált az ember ezt illik belekalkulálni, az meg ok hogy nem lehet tudni mikor jön össze a baba, de azért a kezdő időpontot lehet befolyásolni...

Plusz nem mindegy milyen a munkahely, ha jó és visszamennék gyerek után akkor biztos várnék egy-két évet a baba előtt, az se sok. Ha meg sürgős lenne a baba egyszerűbb előtte már nem váltani és azt a kis időt lehúzni a régi helyen.

2017. nov. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A régi helyem nem szerettem,de nem kerestem másik munkát úgy voltam vele,akarunk babát,addig meg már kibírom.Aztán jött ez a lehetőség,ami pénzben,munkaidőben sokkal de sokkal jobb,nem agyaltam,elfogadtam.Közben már tudtuk,hogy januártól babát szeretnénk.Én hajlok rá,hogy dolgozzak le egy évet,és majd csak utána próbálkozzunk,de a férjem azt mondja ez hülyeség,mert nehogy már egy munkahely miatt toljuk a dolgot.Igaza van valahol neki is.Csak most mondjuk februárban,márciusban bejelenteném hogy terhes vagyok...hát szóval ki lennének akadva ez biztos.

2017. nov. 5. 09:01
 6/32 anonim ***** válasza:
63%
Mérlegelni kell, hogy mi a fontosabb. Én biztos, hogy a babát választanám.
2017. nov. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
71%
Nézd, en várnék. Gondolom majd szeretnél vissza menni dolgozni ide. Ha pár hónap után leszel terhes, nem hiszem, hogy kiugrananak a bőrükbol örömükben és esélyes, hogy nem várnának vissza se
2017. nov. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
És aki várna,az mennyit?
2017. nov. 5. 09:15
 9/32 anonim ***** válasza:
40%
Egy évet. Nem az első gyerek, gondolom nem vagy nagyon idős se, nincs semmi indikacio arra, hogy ne jönne össze pár hónap alatt.
2017. nov. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó ezt nem lehet kijelenteni.Nekünk 18 hónap volt,a férjem akkor 32,én 27 éves voltam.Mindkettőnknél rendben volt minden.
2017. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!