Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pszichológus tud segíteni?

Pszichológus tud segíteni?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban (kb 10 lehettem) nagyon idegesített a babák sírása, a nagyobbak hisztije. Számomra sosem volt aranyos, amikor egy gyerek produkálta magát. Teltek az évek és ez a téma háttérbe szorult, mert nem volt a környezetemben gyerek. Szépnek találtam a családokat, amikor babakocsival sétáltak, vagy amikor anya-gyerek barátságról hallottam. Később, olyan 15-16 évesen már eldöntöttem, hogy 30 éves koromig férjhez megyek és szülök két gyereket, mert fiatalon szeretnék szülővé válni (én késői gyerek vagyok, aminek csak hátrányát láttam mindig). Lett egy komoly kapcsolatom, egy éve összeházasodtunk csaknem 10 év után, és gondoltam, hogy jó lenne, ha lenne gyerekünk. Örültem amikor megfogant, de már az is furcsa volt a terhesség alatt, hogy nem ébredt fel bennem az anyai ösztön, gondoltam majd a szüléssel. Hát nem így lett. Rá kellett jönnöm, hogy nem sokat változott a gyerekkori viszonyom a babákhoz, továbbra is felidegesít a sírás, és ezért nem tudok olyan türelmes lenni, mint amilyen alapból vagyok. Egy hetes sem volt a baba, amikor megfogalmazódott bennem, hogy ez az egész nem nekem való. Ellátom tisztességesen, szoptatom, stb., de egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy be vagyok korlátozva a pelenkázásba, szoptatásba és a gügyögésbe, ez utóbbi nem is igazán megy, mert nem nagyon tudok úgy beszélni valakihez, hogy nem is érti meg nem is válaszol. Biztos jobb lesz, amikor már értelmesebb meg önállóbb lesz, de ezt a helyzetet nagyon rosszul viselem. Jó lenne pár évvel előrébb járni már, hogy lenne legalább 4 éves. Gondoltam, hogy pszichológus segítségét kérem, mert ezt még a férjemnek sem merem elmondani. Nem kérek olyan válaszokat, hogy "így jártam", "miért nem gondolkoztam korábban".
2017. nov. 20. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Ez valtozni fog ha majd kezd beszelni. Sajnos van ilyen.
2017. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem mindenképp kérj segítséget.Nem tudom hogy tudnál pszichológushoz menni a férjed tudta nélkül, vele is beszélned kéne.Mennyi idős m9st a baba?
2017. nov. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
3 hónapos
2017. nov. 20. 12:52
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Egyre több visszajelzést fogsz tőle kapni, és könnyebb lesz. Amikor tudatosan nyújtja feléd a kezét, mosolyog, megölel, ezzel benned is elindít valamit, ne aggódj.

Nem olyan ritkaság, amit érzel, csak egy olyan dolog, amiről senki nem beszél nyíltan.

2017. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Idővel vàltozni fog!Nekem az első 1 év(!) volt nagyon húzós!A pszichológus sem rossz ötlet,legfeljebb megnyugtat,hogy természetes érzéseid vannak.
2017. nov. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

Azon csodálkozom, hogy a szoptatás sem kelti föl benned az anyai ösztönöket.

Vagy pl. amikor terhes voltál, nem szoktál énekelni, beszélni hozzá? Most is beszélhetnél hozzá. Nem gügyögni kell (akkor ő is hibásan kezdene beszélni), hanem úgy, mint egy kisgyerekhez. Mondókázni, énekelni is lehetne, ha másképp nem tudsz, akkor könyvből. Közben lehetne játszani vele, pl. az ének ritmusára a lábacskáit emelgeted.

Egy kisbaba gyakorlatilag a születésétől fogva ad visszajelzést, csak nem szavakkal, hanem mosollyal, gesztusokkal, sírással.


Mihamarabb fordulj pszichológushoz a babád érdekében!

2017. nov. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem hozzá már a terhesség alatt is, meg énekelek neki, sokszor csak úgy alszik el. Próbálok vele játszani is, de valahogy nem az én világom a csörgő rázása meg a plüssök kezével való integetés a baba felé. A gügyögést úgy értettem, hogy úgy beszélek hozzá, mint egy felnőtthöz, nem olyan "babanyelven", ahogy mások tudnak, nekem az nem megy, bár próbálkoztam vele (nem tudtam pontosan megfogalnazni).
2017. nov. 20. 14:58
 8/11 anonim ***** válasza:
16%

Én is így voltam vele, nem is akartam gyereket, erre egyszer felelőtlenül nem védekeztünk és így jártam...

Nekem az első 1-1,5 év egész jó volt, pedig én sem tudok mit kezdeni egy kiskorúval, a lányom is csak kézben volt hajlandó aludni, pár hónap után már hallucináltunk a párommal olyan fáradtak voltunk...

Aztán ahogy nőtt egyre rosszabb lett. Most 4 éves, az a legszebb időszaka a napnak mikor alszik! Egész álló nap be nem áll a szája, mem lehet vele sehová elmenni mert annyira nem fogad szót, semmi nem használ neki! Én is pszichológuson gondolkodom, mert néha már úgy érzem, hogy nem szimplán nem szeretem, hanem már több annál...

26 voltam amikor született, úgyhogy nem egy csitri szült a semmire - bár valóban védekezhettünk volna ha nem akartam gyereket :/

2017. nov. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

8-as! A gyereked a szeretetlenség miatt viselkedik úgy, ahogy! Szörnyű volt olvasni az írásod, rettenetes! Szerencsétlen kisgyermek! Ilyenkor olyan dühöt érzek, hogy felnőtt emberek, akik tudják magukról, hogy nem akarnak gyermeket, védekezés nélkül szexelnek...tovább megyek: ha tudtad, hogy nem akarsz gyereket, miért tartottad meg? A 8-as gyermeke biztosan nem boldog, az a kisgyermek nem boldog, akit nem szeret az elsőszámú ember az ő kicsi életében, az anyukája. Jöhet itt a maszlag, hogy legalább megtartotta, megadta az esélyét annak a kisgyermeknek, hogy élhessen. Csak éppen ez a kisgyermek megnyomorodik lelkileg, és megnyomorított lelkű felnőtt válik majd belőle. És ezzel elindult a lavina: egy nem szeretett (szinte utált, ahogy a 8-as szavaiból kiérződik) kisgyermek szeretetre képtelen felnőtté válik, aki nem fogja tudni igazán szeretni a saját gyermekét...és ez a szomorú sors így öröklődik tovább.

Kérdező! Keress pszichológust! Ne légy olyan szörny, mint a 8-as kommentelő!

2017. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

jaj 9es, ne legyél már álszent, egy gyerek nem csak a szeretetlenség miatt lehet olyan, amilyen... Tény és való, hogy a mai liberális nevelés hatására egyre több a kis fenékfej, hogy finoman fejezzem ki magam, és igen, ez a szülő hibája, de van amikor a gyerek fenékfej, és fenékfej is marad felnőtt korára is. És igen, nem fenékfejet akarok írni, hanem a normális hétköznapi kifejezést, csak gondolom akkor moderálnának.

Én megértelek Kérdező, szerintem próbáld meg a pszichológust, ártani biztos nem árthat!

2017. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!