Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akarok gyermeket meg nem is,...

Akarok gyermeket meg nem is, más is van így?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult mik kavarognak a fejemben...

24 éves vagyok, főiskolára járok, most készülök az államvizsgára.

Eléggé visszahúzódó vagyok, sokszor szomorkodom úgy kb minden miatt. Nem szeretném ha a gyermekem is örökölné ezt a "kilátástalanság érzést". Úgy érzem sokkal többször van az életben nehézség, mint jókedv, öröm. Amikor jól érzem magam, már előre félek, hogy mi fog majd letörni.


Sajnos még irigy is vagyok a húgomra, mert neki már van gyermeke, családja és szeretnék örülni a boldogságának, de mikor küldi a babás képeket belegondolok, hogy én egyáltalán elég bátor leszek-e valaha a gyermekvállaláshoz.


2017. nov. 21. 11:28
 1/9 A kérdező kommentje:
ja meg a vizsgára készülés is nagyon lassan és nehezen megy, aztán eszembe jut, hogy másnak nem kell így küszködnie mégis meg tud élni, sőt még gyermeket is el tud tartani
2017. nov. 21. 11:34
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Jóval nehezebb gyereket nevelni, mint pár szaros vizsga (mondom jogász-közgazdászként).
2017. nov. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Én 25 vagyok, bennem is vannak ilyen érzések. Akarom is meg nem is.

Van kapcsolatod?

Nekem férjem van fél éve. Ha ő előállna hogy gyereket akarna, valószínű hogy nem haboznék tovább. De enélkül nem érzek késztetést arra hogy legyen, és nem tudom ez változna e.

2017. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Elcsêpelt,de fiatal vagy még!Tök jó,hogy gondolkodsz ezeken a dolgokon,még van időd helyre rakni a gondolataidat,megismerni önmagadat.Én a màsodik gyerekemet vàrom,de bennem is felmerül néha,hogy Jézusom mibe keveredtem??!!
2017. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

"Eléggé visszahúzódó vagyok, sokszor szomorkodom úgy kb minden miatt. Nem szeretném ha a gyermekem is örökölné ezt a "kilátástalanság érzést". Úgy érzem sokkal többször van az életben nehézség, mint jókedv, öröm. Amikor jól érzem magam, már előre félek, hogy mi fog majd letörni." - ezt egy normális, jól működő, gyerkőcökre is kész párkapcsolatban nem szabad érezned. Én is ilyesmi voltam kamaszként, aztán 18 évesen megismertem a férjem, és onnantól ha évente egyszer, pár órára rám jön ez az érzés, akkor már sokat mondtam. Nem írtad, van-e férjed, párod, és valós kérdés-e mostanában a gyermekáldás, de ha igen, és mégis ilyen érzéseid vannak, akkor én azt mondom, várjatok még.


Egy bizonyos fokú kételkedés egyébként teljesen normális, mi 6 évig vártunk az első kislányunkra, mégis betojtam, amikor megláttam a 2 csíkot hirtelen a tesztemen. :D De ha a kapcsolatod sem elég erős, akkor nincs miről beszélni még.

2017. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Én is 24 vagyok és inkább a nem felé hajlok. Viszont a vőlegényem nagyon szeretne és ő jó apa lenne ebben biztos vagyok. Emiatt bele fogok vágni biztosan, de fogalmam sincs hogy fogok helytállni. Nem szeretem a kisbabákat meg az ovis korú gyerekeket sem hosszabb távon. Gondolom majd a sajátomat könnyebben fogom viselni mivel szeretni fogom.
2017. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Távkapcsolatban vagyok kb 1 éve.

Nem esedékes a gyermekvállalás, de ez az élethelyzet, hogy a húgom jóval hamarabb alapít családot eléggé letört.

2017. nov. 21. 12:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor vállaljatok babát, amikor mindketten szeretnétek (és amikor anyagilag is megvalósítható). Fontos, hogy ne az elvárás miatt szülj, ne a férjednek, vagy ne a "társadalomnak", hanem azért, mert TE szeretnéd, hogy anya legyél. Ha nincs meg benned (még) az anyai ösztön, akkor ne erőltesd egyelőre.
2017. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell ezt elkapkodni! Csak nyugi. Én nem akartam soha tök jól elvoltam a férjemmel a kis életünkkel, aztán hoppá ő már akar gyereket ( 10 év után mondjuk nem csodálkoztam). Végülis belementem, hát hatalmas változás, de nagyon boldoggá tett ez a kis emberke :) magamtól sose vágtam volna bele de így már azt mondom jól van ez így, kellett ő nekünk. Én is lehangolt vagyok néha de hát ez van. A gyerek meg nem csak tőled örököl hanem az apjától is. Egyébként ha lesz babád teljesen megváltozik a viselkedésed is, a fontossági sorrended is, nem azt fogod nézni elsőnek h veled mi van v h van, hanem h a gyerekkel minden rendben legyen.
2017. nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!